Prvé pocity po koncerte Linkin Park na Rock In Rio..

Linkin Park majú sériu skvelých koncertov a začali ďalšiu časť turné, kde majú setlist, v rámci ktorého skombinovali piesne po Hybrid Theory až po pripravovaný album The Hunting Party, samotný setlist mal 23 skladieb medzi ktoré boli zaradené aj rôzne intrá (Blackout, Robot Boy), zároveň aj niektoré skladby boli skrátené, (Crawling, Runaway, A Light That Never Comes kde boli čisto iba sloha a refrén), medzi jednotlivými skladbami boli určité hudobné prechody, ale k tomu sa dostanem v ďalších častiach článku. Mike samozrejme zarapoval aj z Recharged skladbu Skin To Bone. Samozrejme sa hrali v živom prevedení s pripravovaného albumu skladby Guilty All The Same, Until It´s Gone a koncertnú premiéru mala aj skladba Wastelands, ktorej živé prevedenie si ešte priblížime v rámci tohto článku.

Rock In Rio je jeden z najväčších festivalov histórie a pomaličky funguje už 29 rokov a každý rok tam hrajú nejaké známe kapely. Festival funguje prakticky od roku 1985 a jeho tradičným dejiskom je Rio De Janeiro. Na tomto festivale je neraz plný kotol fanúšikov, ktorí si vedia doslova užiť atmosféru. Bolo okolo 0:00 a pomaličky sa Linkin Park začali pripravovať na koncert a aj samotní fanúšikovia boli neskutočne nažhavený na to, že ako bude znieť ich setlist a že aké skladby tam budú hrať. Na úvod sa pozdravili s fanúšikmi a začal pomaličky koncert. Začali znieť skoro všetky hudobné nástroje a už som cítil vo vzduchu, že na čo sa mám skutočne tešiť a že ten koncert bude najkrajšia udalosť na akú určite tak skoro nezabudnem. Doteraz neviem isté texty dostať z hlavy a ľahko sa dajú pochopiť.

Ako úvod začal Mike hrať na piane skladby z albumu A Thousand Suns konkrétne The Catalyst a The Requiem. To bola prakticky predohra predtým čo skutočne príde. Potom prišiel hudobný úder plný silných bubnov, fantastického spevu Chestera a vynikajúceho rapu Mikea. Takže úvodná pieseň Guilty All The Same odštartovala koncert plných skvelých zvukov, kde sa vybláznili všetci členovia kapely. Potom samozrejme prišla Given Up ktorá je určite tradične koncertová, čo potvrdil aj skvelý Chesterov spev a zároveň spievali s ním všetci fanúšikovia vrátane mňa pred monitorom (teda verím že to bude raz naživo), potom prišla moja najobľúbenejšia skladba s prvého albumu ktorá je srdcovkou teda Points Of Authority do ktorej dali naozaj všetko a začiatok koncertu sa ukazuje ako veľmi energický a priamočiary.

Štvrtou skladbou vďaka ktorej som začal počúvať Linkin Park bola One Step Closer, čo som mal neskutočnú husiu kožu s toho ako to zahrali naživo, až to bolo neuveriteľné a skladba mala neskutočné dlhé outro kde ešte nástroje zneli v popredí. Začiatok skladby začal dlhším inštrumentálnym introm Blackout a po ňom to samozrejme rozbalili zo skladbou Papercut a vtedy začala burácať celá hala a všetci začali spievať. Potom prišla skladba With You ktorá moc na festivaloch nie je hrávaná, teda je hrávaná veľmi málo, ale Joe sa tam fantasticky vybláznil a začal hádzať mocné skreče ako delobuchy, po nich nasledovala samotná pieseň kde to Mike a Chester zvládli úplne fantasticky a som sa potešil že ju zahrali, doslova to malo, akoby to niekto povedal gule z veľkým G a atmosféra bola umocnená.

Prišla skladba Runaway teda prišla jej skrátená verzia, čo aj trošku zamrzelo, keďže je to moja obľúbená skladba. Na koncerte si odbila premiéru nová skladba Wastelands, ale ešte pred jej zahratím Mike hodil niekoľko cd do davu medzi fanúšikov, skladba okrem fantastického rapu Mikea, ponúkla aj štadiónový refrén Chestera, ktorý si doteraz spievam a jej koncertná premiéra sa podarila fantasticky (dnes vyšla plná štúdiová verzia Wastelands), pomaličky sa blížia ďalšia skladba Castle Of Glass ktorú môžeme nájsť na Living Things a remixovom albume Recharged. Vlastne sa to prelínalo že okrem originálu sa hral súbežne aj remix, ktorý znel miestami ešte lepšie než originálna verzia a môžem povedať že to remixové prevedenie kde Chester a Mike začali dávať výšky bolo úplne super.

Už sa pomaličky blíži ďalšia kanonáda skladieb, ešte v úvode znelo krátke intro Robot Boy a potom išlo za sebou skladby Leave Out All The Rest, Shadow Of The Day a Iridescent kde Chester s každej jednej skladby dal prvú slohu, miestami to bolo vnímané že akoby skladby boli skrátené, ale v tomto prípade to bolo účelné. Neskôr ešte znelo Robot Boy, zneli tvrdé bubny Roba a samozrejme Joe neskôr to ukončil medzihrou kde začal hádzať tie najšialenejšie skreče a pomaličky pripravoval dav na ďalšiu skladbu čo majú v talóne. Potom samozrejme to odpálili skladbou Burn It Down kde pomaly všetci ľudia začali šalieť a tá atmosféra bola neskutočne skvelá. Ešte predtým než začalo Waiting For The End, tak na začiatku znelo intro zo skladby Until It Breaks a potom samotná skladba kde Chester a Mike ukázali že ako všetko skvele ladí a zapadá do seba, ešte pred ukončením skladby znelo Wall Of Noise kde sa Rob doslova vybláznil.

Koncert už za sebou svoju prvú polovicu a dostávame sa k tej druhej kde zahrali Wretched & Kings kde počas neho znelo krátke intro a počas toho celého to všetko bolo v réžii Mikea a Chester to umocnil poriadnym refrénom. Mike dal samozrejme aj Remember The Name z hip-hopového projektu The Rising Tied a ešte to podčiarkol Skin To Bone teda jej remixovou podobou, vlastne skladby boli viacmenej s každej rapoval jednu slohu.  Potom prišla moja obľúbená skladba Numb ktorá obsahovala intro a aj outro zo skladby Encore ktorej autor je Jay-Z, kde to Mike a Chester zvládli na jednotku a všetci s kapely ich super doplnili. Po mocných skladbách In The End a Faint sa opäť dav vyšalel a všetci tam spievali ako diví a skákali.  Gitary, bubny, spev a rap podtrhli skvelú atmosféru po ktorých prišla taká dlhšia prestávka. Neskôr samozrejme do davu začali hádzať predmety a samozrejme niektorí chytili aj cdčká v ktorý bol singel Wastelands, ako je to ich dlhoročnou atmosférou a ani v Rock In Rio na to nezabudli.

Prestávka samozrejme skončila a spustili riadnu bombu Until It’s Gone, ktorá sa divákom nesmierne páčilo a jej živé prevedenie bolo ešte lepšie než to štúdiové. Po dlhšom čase zahrali aj skrátenú verziu A Light That Never Comes kde Mike dal rap a Chester dal refrén. Čím viac sa blížil záver, tak tým som si prial, aby ten koncert ešte neskončil a rozbalili to peckou Lost In The Echo, ktorá znela naživo neskutočne skvele a mnoho ľudom sa to tiež moc páčilo. Posledná skladba ktorá bola skrátená o jednu slohu a refrén bola Crawling, čo tiež trošku zamrzelo, ale aj znela veľmi krásne. Miestami som si začal uvedomovať že je už jedna hodina ráno a pomaly na mňa začala doliehať únava, som sa proste v istých momentoch bál že to vôbec nevydržím. Ale fantasticky som to zvládol a s toho koncertu som začal mať čoraz viac lepšie pocity až som bol uchvátený, ako zneli jednotlivé skladby naživo.

Záver patril trom silným skladbám, ktoré zakončili celý koncert Rock In Rio. New Divide ktorá znela ako soundtrack k filmu Transformers, tak aj na koncerte znela veľmi filmovo a zanechala vo mne silné dojmy. What I’ve Done je predposlednou skladbou kde všetky zvuky znejú úplne pútavo a to ešte nebolo úplne všetko, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Linkin Park každý koncert zakončujú skladbou Bleed It Out ktorá znie na koncertoch úplne fantasticky a môžem povedať že na pódiu Joe, Dave, Brad, Chester, Mike a Rob od začiatku do toho koncertu dali čo bolo naozaj vidieť a miestami som sa cítil že som tiež stál an pódiu, aj keď som tam nebol. Bleed It Out bolo fantastickou bodkou skvelého rapu Mikea a vynikajúceho spevu Chester, ktorý si ešte zaspieval verše zo skladby The Catalyst a Rob na záver predviedol famózny bridge a fantastické sólo, kde začal mocne búchať do bubnov a koncert pomaličky skončil s tým že skupina poďakovala fanúšikov za to že prišli a za to že boli tak fantastický. Potom im už začali hádzať do davu rôzne veci, niektorí fanúšikovia chytili Robove paličky na ktorých bubnoval počas koncertu.

Nemyslel som si, že budem niekedy prežívať takéto krásne pocity pri koncerte Linkin Park. Človek nemá vždy možnosť vidieť priamo zo streamu nejaký koncert, teda sa to stane málokedy. V tomto prípade sa to stalo a som za to rád, koncert prakticky trval cez skoro hodinu aj trištvrte ráno. Najviac ma potešilo že zahrali skladby zo všetkých albumov, sem tam boli výhrady že niektoré skladby skrátili, ale to nebol až taký rušivý element. Teda väčšinou som videl koncerty čo som si stiahol z netu a toto bolo niečo úplne iné. Každému jednému človeku si doporučujem včerajší koncert pozrieť a verím každý jeden človek bude mať zážitok na celý život. Miestami som tým ľudom aj trošku závidel že to zažili naživo a verím že presne toto isté zažijem tiež zažijem a že konečne sa im podarí prísť na Slovensko alebo aspoň do Brna a Prahy. Bolo by to super a potešilo by všetkých fanúšikov ktorý na skupine vyrastali. Ja som na nich vyrastal ako malý chlapec a dodnes ma to drží a vždy ma to bude držať. Ovplyvnili ma v živote strašne moc a dokonca aj v počúvaní hudby. Že vďaka nim som sa naučil počúvať každú hudbu nielen rap, ako si to väčšina myslí. Budúci rok sa Rock In Rio bude konať v Las Vegas, teda v meste plnom hazardných hier a či tam tiež budú koncertovať, je zatiaľ vo hviezdach.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: