A sme tu znova 3

Pochopil som pri jednej pesničke že čo mi v živote naozaj dokázalo dať silu. Niekedy som nepotreboval nič viac v živote, ako prijať že moje poslanie v tomto svete môže byť silnejšie. Že moje spojenie z ľuďmi môže byť silnejšie aj keď sú odo mňa vzdialení niekoľko kilometrov. Uvedomujem si že sme tu znova a dostali sme šancu všetko zlepšiť. Myslím si že keby som svoju dušu neotvoril svetu, tak by som sa ďaleko nedostal. V skutočnosti mi nikdy nešlo o to aby som všetky tajomstvá okolo seba skutočne odhalil. Mám pocit že všetko v mojom živote deje prirodzene a nijako na to netlačím. Určite sa v živote dokázali stať určité omyly, ale nikdy som to nevzdal. Potreboval som tomu v skutočnosti naozaj porozumieť, preto sú momenty kedy sa na istý čas dokážem odmlčať. Nie je to preto že by som ľudí okolo seba nemal rád, ale preto aby som všetky okolnosti v živote prijal. Na istý čas som potreboval aj nič nepísať. Premýšľal som čo bude ďalej a čo ľudom okolo seba odovzdať.

Pre mňa táto stránka je takým zamyslením mojej duše kde je všetko dobré a aj menej dobré. Ak by som písal len o tom čo je dobré, tak by to pre ľudí vyznelo falošne. Keby sa vo svojom živote nikdy nezmýlil, tak by môj život bol nudným a nezáživným. Musím sa niekedy zmýliť aj za cenu že si môžem niekedy poplakať. Že niekedy aj slová ktoré môžu vyznievať nepríjemne, tak v skutočnosti sú myslené v dobrom. Preto často niektoré veci dokážem okamžite hodiť za hlavu. Vždy si poviem že veci ktoré už nedokážem ovplyvniť viac riešiť nebudem. A preto som z niektorých vecí vnútorne vyrástol aj keď všetko ostatné stále dokáže zostať výzvou. Uvedomil som si že často emócie ma vo veľkej miere dokážu prevalcovať navonok a aj vo vnútri. Preto každý deň v živote máme šancu urobiť veci znova a lepšie. A som vďačný čo mi dokážu v živote nastaviť zrkadlo. Že či niekedy ideme dole vodou, také obdobie dokáže prísť a trvá dočasne.

Niekedy môžu prísť úzkostné pocity, lebo môžu prísť aj na mňa. Pravdou je že niekedy si myslím že je tu určitá ochranná ruka ktorá mi dáva silu v tomto svete. Verím tomu že svet okolo mňa je tým miestom kde sa musia určité veci udiať. Aby prišli určité životné skúšky ktoré ma dokážu posunúť ďalej. Vždy verím že sa veci majú stať preto aby prišlo niečo lepšie. Keď sa zdá že je všetko komplikované, tak v skutočnosti je všetko inak. Uvedomujem že život je jedna jazda ktorá nás dokáže zaviesť na tie najkrajšie miesta. Len si v tom živote potrebujeme prežiť aj veci ktoré ktoré nie sú vždy dobré. Lebo keby je všetko perfektné, tak by náš život bol veľkou samozrejmosťou. Viem že môj svet je takpovediac zvláštnym a občas mu treba porozumieť. Aj ja sa učím veciam okolo seba porozumieť a viem že tomu treba dať čas. Každý deň je pre mňa určitou skúsenosťou aj keď to nedám vždy najavo. Lebo tieto pocity u autistov a zdravých ľudí sú úplne odlišné. Keď sa tieto odlišné svety spoja, tak to môže vytvoriť úplne fantastickú mozaiku.

A často sa môže zdať že dni sami o sebe sú rovnaké, ale nie je to tak. Každý deň je v niečom inom a nikdy nebude stereotypom. A som šťastný že presne takéto dni naozaj sú a nie je to žiadna samozrejmosť. Život je sám o sebe jednoduchým, len niekedy si to môžeme komplikovať sami. Sled okolností v nás všetko dokáže zmeniť a to sa nedá nijako poprieť. Všetky situácie nás dokážu na každodennej báze preveriť. Celý náš život je v skutočnosti o tom komu sa naozaj otvoríme. Nie je to o tom koho máme radi viac alebo menej, Lebo všetky tieto veci vyplynú zo situácie a často nás to ovplyvní. Mňa tieto situácie ovplyvnili do veľkej miery, lebo premýšľam o živote ako o celku. Vždy som premýšľal o živote a o tom ako môže v ľuďoch vidieť to dobré. Nemám problém sa odosobniť a povedať že všetko hodím za hlavu. Často je potrebné veci pomenovať, aby som sa dostal ďalej. Preto keď vnímam veci citlivejšie tak je za tým opodstatnený dôvod. Lebo pozorujem všetko okolo seba a urobím si vtedy záver. Či je správny často musí ukázať samotný čas. A zároveň viem že sa môžem vo svojom pocite aj zmýliť.

Či boli nejaké pocity často v mojom živote, tak nebudem klamať lebo boli. A vlastne vždy budem vďačný za to že všetky pocity boli odlišné. A či som sa niekedy bál vecí, tak to sa niekedy obávam aj teraz. Ale viem že to zvládnem, keď budem k tomu skutočne povzbudený. Preto ľudská myseľ človeka dokáže prekonať akúkoľvek výzvu ktorej sa niekedy bojí. Možno keby sme sa nebáli všetko by bolo inak, ale všetko je tak ako má byť. Len je dôležité aby sme viac sa pokúsili žiť vedome a uvedomovali si každú jednu skúšku v živote. Nie vždy všetko pôjde ako má, ale nič sa nedeje. Možno zistíme že v živote máme úplne inú úlohu ktorú je potrebné spraviť. Keď sa zobudíme uvedomíme si aké máme vlastne šťastie že žijeme. Že sa môžeme pozrieť do zrkadla a povedať si že žijeme v prítomností ktorú máme možnosť zmeniť. Môžeme urobiť tak ak ich podvedome cítime a v tom je naša skutočná sila. Na ničom v živote nezáleží viac ako na tom kým v skutočnosti sme. A sú veci ktoré ma naozaj mrzia že namiesto pokoja som zvolil zlú reakciu. Nemalo to tak byť, ale to ma nijako neospravedlňuje a nemôžem pred tým utekať.

Uvedomujem si že život je misia s ktorou sa všetci musíme popasovať po svojom. Môžeme veľa vecí robiť inak, ale vždy nás to privedie na jedno jediné riešenie. Môžeme urobiť čokoľvek a vždy nás to privedie ku jednému jedinému bodu. Ak sa v živote pomýlime, tak na ďalší deň to môžeme urobiť znova a lepšie. Ale niektoré veci v živote už napríklad nenapravíme, lebo slová ktoré vyslovíme môžu niekedy zabolieť. Ale nie sú myslené v zlom, len s tým že nám záleží na ľuďoch. Niekedy aj ja neraz premýšľam čo môžem v skutočnosti zmeniť. A viem že sa tie zmeny nestanú okamžite, ale treba na ne dozrieť. Ak mám pravdu povedať na niektoré veci v živote treba viac času. Udejú sa postupom času lebo život je jeden veľký proces a v ňom sa človek mení každý jeden deň. Asi to tak má byť že sa vyvíjame určitým smerom ktorý je pre nás prirodzený.

Každý jeden deň môžeme urobiť veci znova a môžeme to urobiť toľkokrát kým sa nám to nepodarí. Všetko si vyžaduje svoj čas a časom zistíme že či nám to dávalo zmysel. Som šťastný že na ceste životom sú aj dobrí ľudia ktorí ma posúvajú vpred. Niekedy človek musí sa dostať dole, aby neskôr dokázal ísť hore. Ak by bolo všetko iba perfektné, nevedeli by sme si veci vážiť. A je dobré ak každý deň v našom živote je iný. To že ľudia nepublikujú svoje pocity, tak neznamená že sa nič nedeje. Deje sa veľa vecí ktoré sú v našom živote úžasnou mozaikou. Je dobré že nie všetci ľudia v našom živote sú rovnakými. Niekedy tieto odlišností robia náš svet oveľa krajším a pokojnejším miestom.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: