Jediná cesta

Mám v živote jedinú cestu po ktorej môžem skutočne kráčať. Viem že môj život je spleťou tých ľahkých a ťažkých okamihov. Ale napriek všetkým okolnostiam sa to snažím zvládnuť. Lebo viem že na tejto ceste môžem stretnúť množstvo ľudí. Tí ľudia môžu buď stáť za mnou alebo môžu o mne hovoriť za chrbtom. Môže prísť lojálnosť a zároveň môže prísť aj zrada bude bolieť. Je zvláštne si myslieť že všetci ľudia to budú v skutočnosti myslieť úprimne. Stále si uvedomujem že kedykoľvek mnoho vecí v živote bude bolieť a jediné riešenie je sa s tým vyrovnať. Lebo stále život bude boj v ktorom treba prekonávať seba samého a iné to nebude.

Môže sa zdať že v živote existuje množstvo ciest ktorými sa treba vydať. Ale v skutočnosti len tá jedna cesta nás v skutočnosti môže zaviesť k samotnému cieľu. Pochopil som že v živote mnoho vecí môže byť len naoko. Že mnoho ľudí sa môže tváriť ako sú dobrými priateľmi a človeka jednoducho podrazia. Je iróniou že často pretvárka môže prevažovať pred tým čo je v skutočnosti dobré. Mnoho ľudí sa vybralo cestou výčitiek a hnevu majú v sebe rany ktoré potrebujú stále vyťahovať. Preto v určitom období môže prísť určitá stagnácia a státie na určitom mieste. Život je presne aj o tom že treba akceptovať ľudí zo všetkým čo v sebe majú.

Moja cesta nie je vždy iba o radostných momentoch, ale je to o tom že v nej môžu byť prekážky. Nasadol do vlaku kde môže byť množstvo ľudí čo majú iný pohľad na vec. Viem že v živote kráčam tam kde iní ľudia ani nemajú odvahu ísť. Lebo viem že dokážem byť na miestach kde sa ľudia neobjavia. Dokážem nájsť pokoj ktorý nedokážu v živote nájsť všetci. Kráčam tým životom bez ohľadu na to že môžu prísť aj chyby. Keby je život dokonalý tak by som všetko v ňom bral ako samozrejmosť. Nikomu nič nespadne samé z neba a ani mne to nikdy nespadlo. Nielen ja ale každý človek si musí niečo skutočne vybojovať aby sa dostal tam kde je. Som vďačný za možnosť si uvedomiť súvislosti okolo seba.

Žijem vo svojom vnútornom svete do ktorého nie každého pustím. Ak do neho niekoho pustím musí to byť niekto výnimočný. Povrchné veci nemám veľmi rád a často sa snažím od toho držať bokom. Keď prídu nejaké nepokojné situácie, nezapájam sa do toho. Jedine čomu sa snažím rozumieť sú veci ku ktorým viem podať nejaké svoje stanovisko. Mám rád hudbu a radšej sa snažím skôr ľudí v nej povzbudiť než im nakladať ako niečo nedokážu. Ak sa mi niečo nepáči viac si to už nedokážem vypočuť. Keď ma niečo dokáže skutočne osloviť tak sa k tomu dokážem vrátiť. A práve hudba je mojou inšpiráciou k tomu aby zo mňa vyšlo niečo zmysluplné. Viac premýšľam o tom aby všetko čo bude publikované dávalo mojim čitateľom.

Ako môže existovať množstvo ciest, ale v skutočnosti nás môžu doviesť len k jednému cieľu. Aj ja som si to uvedomil pri žití svojho vlastného života. Nie je chybou si priznať že prídu aj úzkostlivé dni, pri ktorých bojujem zo svojou vlastnou hlavou. Napriek všetkým okolnostiam sa dokážem s toho dostať a povedať si že nič nie je úplne stratené. V živote to bude vždy boj a nedokážem sa tomu úplne vyhnúť. Viem že vždy tu bude niekto kto akceptuje moju životnú cestu. Lebo moja cesta nie je posiata radosťou, ale je za ňou množstvo životných skúšok ktoré musím zvládnuť aby som bol silným. Lebo skutočná realita sa nevytvára na internete v podobe fotiek. Vytvára sa vďaka okamihom ktoré nás v živote robia šťastnými. Sú to okamihy vďaka ktorým dokážeme byť omnoho lepšími ľuďmi.

Mám svoju cestu po ktorej kráčam a dokážem nájsť v nej odpovede. Tie odpovede neprídu samé, ale prichádzajú s odstupom času. Prichádzam na to že všetko v živote sa nedeje nejakou náhodou. A som za to vďačný že mnoho ma dokáže akceptovať takého aký som. Viem že čas ukáže že ktoré priateľstvá budú naozaj fungovať a ktoré nie. Budem vedieť že komu povedať pravdu a pri kom naozaj začnem premýšľať. Všetko sa postupne začne vytrieďovať a ostanú len tí správni ľudia. Samotná cesta je čoraz viac cieľom kvôli ktorému má všetko svoj skutočný zmysel. Posunulo ma to a pochopil som že je lepšie byť realistom vďaka čomu môžem stáť nohami pevne na zemi.

Na tejto svojej ceste som dokázal mnoho uvedomelých ľudí. Ako som sa na nej veľa našiel, tak aj veľa som dokázal stratiť. Lebo život je o tom že sa tá rovnováha neustále mení. Veľa ma to dokázalo naučiť a zároveň aj vnútorne zmeniť. Lebo nie navonok sa človek mení, ale zmení sa aj to čo je vo vnútri. Zostať stále rovnakým je pre mňa zodpovedná úloha. Viem že to má zmysel bez ohľadu na všetky okolnosti ktoré sa udejú. Teší ma že mnoho ľudí pochopilo moje myšlienkové pochody a to ako sa pokúšam ísť do hĺbky svojho vlastného vnútra. Lebo toto je jediná cesta ako môžem priblížiť to čo cítim a som rád že mám takú možnosť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: