Vnútorná filozofia

Teraz v mojom živote bolo obdobie pri ktorom som veľa premýšľal. Moje myšlienky často presahovali psychologicko-filozofický rámec. Premýšľal som nad rôznymi aspektami života ktoré ma nejakým spôsobom ovplyvňujú. Uvedomil som si že mám svoju vlastnú vnútornú filozofiu ktorej sa držím. Nikdy som nebol nejako filozofický ale čoraz viac sa to prejavuje na mojich myšlienkach. Som za to na druhej strane vďačný lebo sa to prejavilo na tých správnych miestach.

Viem že ako mi pomohlo sa od určitých veciach odosobniť. Pomohlo mi že som sa nemiešal do určitých vecí ktorým som nerozumel. Dokázal som že keď ľudia kričia tak im to neopätujem rovnakou mincou. Nechcem kričať alebo sa nejakým spôsobom hnevať. Ani nechcem mať z niekým konflikt len preto aby môj život mal nejaké vzrúšo. Jednoducho som človek čo je sám sebou a nikdy to nebude iné. Nikdy som sa na nič nehral a viem že sa ani nikdy nebudem.

Vždy budem hľadať v ľuďoch to dobré na čo poukazujem v mnohých článkoch. Lebo celkovo vo svojom živote hľadám niečo hlbšie čo môžem odovzdať aj ostatným. Viem že to čo je často vonku sú veci za ktorými si vo veľkej miere stojím. Som vďačný že si k mojim myšlienkám dokáže nájsť cestu veľké množstvo ľudí. Len dúfam že mnoho ľudí nebude smutných ak bude vonku niečo čo odráža určitý spoločenský stav. Celkovo sa budem snažiť o to aby všetkým ľudom moje myšlienky dávali zmysel.

Veci nad ktorými premýšľam majú na mňa obrovský dosah. Uvedomujem si každý deň že pre tento svet niečo môžem urobiť. Nemusím urobiť nič prehnane prelomové lem môžem byť sám sebou. Nepotrebujem okolo seba nejakú pózu aby moje myšlienky niekoho zaujali. Často mi aj počúvanie hudby pomáha prísť na témy ktoré chcem písať. Niekedy samotné nápady môžu prísť aj spontánne bez toho aby som nad nimi dokázal rozmýšľať.

Môžem prezradiť že množstvo textov ktoré píšem vznikajú v hlave. Samotnú tému ktorú mám v hlave si nevyberiem náhodou. Niekedy sa mi stane že koncepčne mi to na stránku nie vždy sedí. Vždy vychádzam z nejakej životnej ktorú zažívam. Ale samozrejme môžem vychádzať aj z myšlienok iných príbehov alebo z informácii ktoré na internete nájdem. Mňa téma môže napadnúť prakticky kdekoľvek kde sa môžem nachádzať. Ale vždy to vzniká na podnet nejakej životnej situácie. Nepíšem to preto aby som niekomu ublížil, ale aby som na niečo poukázal.

Pre mňa je veľmi dôležité aby môj obsah dával zmysel ľudom. Mnoho ľudí sa cez blogy živia aj finančne a ja to robím pre radosť a vo svojom voľnom štýle. Mohol by som to robiť preto aby som si začal zarábať nejakým spôsobom sám na seba. Ale nerobím to pre peniaze a viem že písanie nemusí byť zárobkovou činnosťou. Robím to už dlho a mal som množstvo okamihov kedy som to chcel zabaliť. Ale aj napriek všetkému som to ešte nedokázal vzdať. Je to tak aj vďaka ľudom ktorým moje články pomáhajú. Nepotrpím si na nejaké veľké čísla som rád že sa ktokoľvek k stránke vráti.

Vnútorná filozofia mojej stránky je postavená na jednoduchej veci. Svoje texty píšem tak aby ma v tom nikto neovplyvňoval. Nikto mi neradí čo mám napísať a ako to mám napísať. Stránka vznikla úplne nezávisle a preto aby som cez ňu niečo odovzdal čo sa mi ťažšie prejavuje ústnou formou. Tento text má preto takýto názov lebo som chcel priblížiť o čo mi skutočne ide. Prakticky mi ide o to podať nejaké posolstvo nad ktorým sa ľudia budú môcť zamyslieť a povedať si že im to dalo zmysel. A som rád že aj po tých rokoch čo píšem tak stále to oslovuje ľudí.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: