Život je zvláštny 2: Sme v tom sami

Pri jednej hre som si uvedomil jednu tú najpodstatnejšiu vec. Že v našom živote často musíme bojovať zo svojou inakosťou a s tým že sa budú ľudia na nás pozerať cez prsty. Často si toto uvedomovali aj dvaja bratia čo utekali pred políciou, aby ich nezatkli. Ten starší brat po strate ich otca sa snažil toho mladšieho brata viesť k tým správnym hodnotám. Možno zo začiatku to nebolo úplne dokonalé, ale zistil že ten mladší brat má určité schopnosti. Svojimi schopnosťami dokázal veci nejakým spôsobom nadvihnúť alebo porážať ľudí čo sa k nemu nesprávali veľmi dobre. Snažili sa dostať do Mexika a pokúsiť sa žiť o niečo lepší a zmysluplnejší život. Pri tomto príbehu hry som si uvedomil že človek potrebuje mať okolo seba toho svojho takzvaného vlka ktorý by ho skutočne chránil, teda človeka ktorý sa za neho postaví. Aj keď po určitom čase si často treba uvedomiť že niektoré veci musíme zvládnuť sami.

Možno budú situácie v ktorých sa nikdy nebudeme správať úplne dospelo. Ale napriek podstata nášho života stojí na to že sa s niektorými vecami musíme vyrovnať sami. Lebo ako začneme určitým spôsobom dospievať, tak zistíme že od života veľa nepotrebujeme. Hlavným aspektom celého nášho života je to aby sme vedeli stáť pri sebe. Ono sa zdá že mnoho vecí v živote vôbec nejde a že je často pred nami veľmi dlhá cesta. Ale napriek tomu s odstupom času zisťujeme že jediné čo potrebujeme je to aby sme našli sami seba. Aby sme postupne našli cestu po ktorej budeme skutočne kráčať. Ja si to tiež uvedomím že čoraz viac sa pokúšam hľadať význam samotného života. Uvedomujem si že môj život je zvláštny a niekedy trvá istý čas kým určité veci pochopím. Ale napriek tomu viem že keď mnoho vecí pochopím, tak sa na samotný svet dokážem pozerať oveľa lepšie.

Ja veľmi dobre viem ako som sa počas svojho života dokázal zmeniť. Pamätám si ako moje ciele boli oveľa väčšie a bolo náročné si ich nejakým spôsobom splniť. Teraz pravdepodobne od toho života toľko nechcem, lebo sa snažím byť vďačný. Aj keď určite sú veci ktorým často nerozumiem a potrebujem na to prečo tomu nerozumiem prísť sám. Viem že nie vždy môžem v niektorých situáciach očakávať pomocnú ruku, ale nikomu to vôbec nezazlievam. Lebo si myslím že často človek potrebuje nejakým spôsobom aj sám prísť na jednotlivé myšlienky ktoré v sebe naozaj má. V hre sa riešil aj rasový problém, keď často samotná inakosť je to s čím človek často bojuje. Samotné predsudky voči ľudom čo vnímajú inak svet nie sú správne. Ja sám si uvedomujem že odsudzovať ľudí nedokáže nič nevyriešiť. Ani si nemíňam energiu na nejaké hádky ktoré by ublížili nielen mne, ale aj ostatným ľudom.

Často v našom živote musíme tvoriť aj správne rozhodnutia vďaka ktorým sa dostaneme ďalej. Ono to môže vyznievať akokoľvek ale všetko čo urobíme tak v našom živote bude mať nejaký následok. Niekedy tie následky ucítime viac a inokedy ani neucítime že sa nejaké rozhodnutia stali. Nie vždy to čo sa stane musí naozaj bolieť len to môžeme vnímať ako určitú životnú lekciu. Pravda je taká že sa v živote naučíme množstvo vecí ktoré sme predtým vôbec nevedeli. Učíme sa prakticky celý svoj život a zisťujeme že akých ľudí často máme okolo seba nájsť. Ono aj cez videohry mám možnosť sa nad tým skutočne zamyslieť že v živote môžu vzniknú pekné a pevné priateľstvá. Z niektorými ľuďmi si sadneme viac a z iným menej, ale jednoducho to musíme brať ako súčasť nášho života. Aj keď som dospel tak vnímam že niektoré moje životné kroky nie sú veľmi dospelé. Uvedomujem si že život je naozaj zvláštny v každom smere a zároveň viem že to tak má v skutočnosti byť.

Život prináša okrem tých radostných momentov aj tie stresové ktoré ma ovplyvňujú. Viem že sa z mnohými vecami musím vysporiadať sám vo svojej vlastnej hlave. Táto skúsenosť mi často pomáha sa z niektorými vecami vyrovnať. Potrebujem sa na veci pozerať s odstupom času a často sa aj musím vo vnútri upokojiť. Sú situácie v ktorých sme jednoducho sami, ale aj napriek tomu sa stále môžeme na niekoho obrátiť. Ono je v poriadku byť niekde aj sám a porozmýšľať si na jednotlivými vecami. Nemožno to ľudom zazlievať ak potrebujú nájsť ten svoj vnútorný kľud čo majú. Aj ja si často hľadám svoj kľud pri hudbe alebo pri nejakom svojom obľúbenom mieste ktoré mám rád. Niekedy potrebujem nad vecami porozmýšľať aby som mohol získať určitý nadhľad. Ale nemám to len ja, každý z nás si potrebuje vyhradiť svoj čas pre seba. Lebo náš čas je veľmi drahocenný a musíme s ním naložiť skutočne správne. Celý náš život je postavený na čase z blízkymi alebo keď sme sa sami zo sebou.

Nikdy na tomto svete nebudeme úplne sami ako si myslíme. Vždy sa nájde niekto kto nás dokáže povzbudiť v ťažkej chvíli. Viem že má svoj vlastný svet do ktorého je náročné niekoho pustiť, ale vždy do neho pustím tých ľudí pri ktorých viem že ma majú radi. Niekedy voči mne treba mať dostatok trpezlivosti, lebo tiež som len človek čo nie je veľmi dokonalý. Keď aj robím chyby tak ma to naozaj mrzí, ale o to viac si vážim tie krajšie chvíle ktoré ten život robia krajším. Viem že život prináša mnoho zvláštnych vecí, ale napriek tomu to nejakým spôsobom dokážem akceptovať. Dokážem si uvedomiť aj to že je potrebné sa nevracať do minulosti a žiť viac v prítomnosti. Lebo vďaka tej prítomnosti sa dá tvoriť aj krajšia budúcnosť. V živote je veľmi dôležité aby sme si tvorili tú svoju vlastnú cestu na ktorej zažijeme viac pozitívnych než negatívnych vecí

Je pravdou aj to že často sa v niektorých situáciách musíme rozhodovať sami. Nemôžeme sa často nechať ovplyvniť inými ľuďmi a nechať si do hlavy niečo podsúvať. Potrebujeme mať na veci svoj vlastný názor ktorý nebude nejakým spôsobom ovplyvnený niekým iným. Život je zvláštny a zároveň aj veľmi pekný, lebo v jednom okamihu si uvedomíme tak veľa vecí. Uvedomíme si že to najdôležitejšie čo skutočne potrebujeme je nájsť sami k sebe. O tom je náš život musíme spoznávať sami seba a zistiť akým smerom sa budeme uberať. Nech to bude akékoľvek tak je potrebné nájsť rovnováhu a zistiť že čo nás v skutočnosti dokáže spraviť šťastnými ľuďmi. Ja som vďačný za všetkých ľudí okolo seba a aj za skúsenosti ktoré som mal. Veľa vecí som sa naučil ktoré budem do života naozaj potrebovať. Možno mi to tak nebude na začiatku vôbec pripadať, ale keď príde ten zlomový moment tak si to uvedomím. Už teraz si uvedomujem že nech sa budem vo svojom živote akoukoľvek tak až neskôr zistím že či tá cesta bola naozaj správna.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: