Už nie je čas

Čoraz viac nám dochádza čas ktorý môžeme nejakým spôsobom využiť. Aj keď ho ešte máme stále dostatok, len niekedy mám pocit že je využívaný nesprávne. Využíva sa na ľudské konflikty a na neustále obviňovanie iných s predošlých chýb. Namiesto toho aby sne sa správali ako malé deti, tak by sne mali niečo robiť. Nie stále rozprávať a obviňovať iných, ale skutočne niečo robiť a dokázať že všetko čo robíme myslíme vážne. Nemám problém dať v živote komukoľvek šancu a neodpisujem niekoho predčasne. Ale treba si uvedomiť že na akékoľvek blbosti jednoducho nie je čas. Jednoducho si samotná situácia vyžaduje aby sme sa všetci správali príčetne. Niekedy samotné riešenie situácie je omnoho jednoduchšie ako sa na prvý pohľad zdá.

A ľudia by sa v prvom rade mali správať zodpovedne a nerobili kraviny. Keď sa im povie aby zostali doma a nikam nechodili, tak láskavo nech nikam nechodia. Keď sa povie že sa nemá chodiť na miesta kde sa môže zdržiavať množstvo ľudí, tak láskavo nech tam nikto nechodí. Nie je zakázané chodiť do prírody a na miesta kde veľa ľudí nechodí. Ale je dôležité aby každý človek sám nad sebou porozmýšľal a aby sa nesprával ako nezodpovedný blázon čo ohrozuje životy ľudí svojou ľudskou blbosťou. Mal by si človek prehodnotiť svoje hodnoty a správať sa inak voči sebe a aj voči ostatným. Tí rozumnejší ľudia čo majú hodnoty tak je dôležité aby si ich skutočne udržali.

To že nie je čas na nejaké malichernosti, tak by mal automaticky každý. Ľudia by nemali čakať že to budem vedieť len ja, ale je dôležité aby to vedeli všetci. Ľudia čo sa správajú zodpovedne a rozumne tým to veľmi vysvetľovať netreba, lebo oni to vedia. Treba to vysvetľovať iným čo sa často nevedia spratať do kože a majú pocit že im patrí celý svet. Majú pocit že keď nebudú rešpektovať pravidlá a nariadenia že sa im všetko v skutočnosti prepečie. Ak nechceme dopadnúť ako Taliansko, tak sa láskavo správajme zodpovedne všetci bez rozdielu. Nájdime si čas na veci ktoré sme počas nášho života nejakým spôsobom zanedbávali. Robme čokoľvek pri čom si myslíme že nám ten čas môže ubehnúť dosť rýchlo.

Niekomu sa možno nechce celý čas ležať, ale každý nech si vyberie to o čom má že to potrebuje. Tento čas čo sme dostali, tak by sme mali využiť najlepšie ako len môžeme. Nehľadajme výhovorky ako niečo nejde, lebo život napriek všetkému pôjde ďalej. Len vieme že nejakým spôsobom toto všetko musíme prežiť. Správajme sa zodpovedne, aby sme potom v lete mohli ísť na koncerty a na festivaly ktoré sa chystajú. Lebo keď sa nebudeme správať zodpovedne, tak tento rok možno už nič pekné nezažijeme. Najme ľudia čo chodia po koncertoch, tak by sa teraz mali najviac uvedomovať že keď budú chodiť kade tade kde je množstvo ľudí, tak to v skutočnosti zhoršia. A toto jednoducho nie je iba jedného miesta, ale toto je problém celej Európy. Toto je problém ktorý musíme riešiť všetci spoločne, teraz nejaké postoje voči iným nepripadajú do úvahy.

Najme mladá generácia ktorá ovplyvňuje svojimi postojmi by mala byť rozumnejšia. Nemala by podceňovať riziko samotnej pandémie, ale naozaj sa snažiť zostať v bezpečí. A to nepíšem preto aby sa do krvi začali urážať a hádať, lebo na to vôbec nie je čas. Treba sa aspoň na istý čas vykašlať na určité spory a veci ktoré nás nejakým spôsobom ťažili. Ak ak niečo také máme za sebou, tak sa to pokúsme čo najskôr vyriešiť pre pokoj v duši. Lebo keď vyriešime všetko čo nás nejakým spôsobom ťaží, tak sa nám bude o niečo ľahšie žiť. Všetko bude fungovať o niečo lepšie, keď zistíme že všetci tie najmožnejšie starosti už máme za sebou. Pohneme sa vo svojom živote vpred keď zistíme že v našom živote o niečo viac prevláda rovnováha.

Chcel by som vyzdvihnúť ľudí čo ku karanténe naozaj pristúpili s plnou vážnosťou. Že aj v tej situácii dokážeme západnému svetu ukázať že sa vieme skutočne správať zodpovedne. Som rád že Slovensko túto situáciu nepodcenilo a že sa naozaj prijali opatrenia ktoré sú len pre naše dobro. Som rád že sa nesprávame ako iné štáty Európy ktoré túto situáciu úplne podcenili a majú za sebou obete. My často tomu svetu musíme ukazovať že sa vieme správať zodpovedne a súdržne. Vieme že jedine ako dokážeme samotnú pandémiu prekonať je zostať doma a nevystavovať riziku aj ostatných ľudí. Jednoducho nemáme prázdniny, len vieme že sa potrebujeme správať zodpovedne.

Ak chceme zažiť kultúrne podujatia a stretávať sa s ľuďmi tak sa treba správať zodpovedne. Musíme si to nejakým spôsobom uvedomiť a mali by sme byť všetkým ľudom čo musia byť v práci a nasadzujú svoje životy poďakovať. My máme len jednu povinnosť zostať doma a najme sa držať aby sme neochoreli. Určite všetko bude dobré v správny čas, ale ešte je potrebné aby sme vydržali. Lebo keď vydržíme a zvládneme to tak potom si môžeme plniť všetky svoje sny ktoré máme. Môžeme potom ísť na koncert alebo cestovať na akékoľvek miesto kde sme túžili ísť. Môžeme svoj čas využiť akokoľvek ako sa len najlepšie dá a ako to cítime. Niekto to využije oddychovo a niekto to využije kreatívne, ale najme sa nehádajme lebo teraz nie je na to vhodná doba. Skôr počúvajme to čo hovoria odborníci a overujme si všetky správy čo sú na internete.

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: