Správne

Čoraz musím prichádzať na to že či vo svojom živote niečo robím správne. Niekedy mi to pravdepodobne ľudia musia naznačiť aby som to skutočne zistil. V dnešnej dobe musím premýšľať o správnosti mnohých rozhodnutí ktoré sa skutočne stali. Musím premýšľať o tom že či moje rozhodnutia niekoho nesklamali. Viem že je mnoho odpovedí ktoré mi jednoducho nebudú dať spávať. Ovplyvnilo ma toľko vecí že neviem či to bude také aké to bolo predtým. Možno že nad tým všetkým príliš premýšľam, ale to som asi ja že vo všetkom chcem nájsť určitý zmysel. Mnoho otázok mi nebude jasných, budem sa v určitom kruhu zamotávať. Ale keby sa v tom celom nejak nezamotávam a nehľadám odpovede tak by to bolo v mojom živote nudné.

Občas sa zdá že neviem akým smerom sa mám skutočne vydať. Nie vždy viem vo svojom živote že či niečo robím správne. Pravdepodobne by každý človek vedel že či niečo robí skutočne dobre. Ja to do poslednej chvíle neviem a pravdepodobne by bolo lepšie to v skutočnosti vedieť. Potrebujem byť v určitých momentoch múdrejší a porozumieť tomu že kto je tu skutočne pre mňa. Často vo svojom živote potrebujem nájsť osudových ľudí čo mi ukážu tú správnu cestu. Ja nepochybujem že po tej ceste idem aj keď niekedy to môže priniesť určité komplikácie. Trvá mi možno istý čas kým na určité veci prídem a často sa musím obrniť trpezlivosťou. Musím pochopiť že nie sa mi musí podariť všetko čo chcem.

Pravdepodobne mám šťastie že sa mi v živote nepodarí úplne všetko. Som vďačný že aj vďaka tomu mi nestúplo ego a stále sa snažím zostať nohami pevne na zemi. Viem že aj keď myslím na extrémne množstvo vecí, tak si vyberiem že čo je pre mňa skutočnou prioritou. Sústredím sa na to že čo sa môže v mojom živote skutočne uskutočniť. Viem že na niektoré veci som musel dozrieť, aby som zistil že či sa skutočne dokážu splniť. Niekedy aj s odstupom času si poviem že všetko čo sa stalo, tak bolo správne. Ale predtým som si nebol vôbec istý a viac moja duša bola veľmi nejasná.

Viem že v sebe nechcem živiť nejakého draka čo mi bude požierať dušu. Toľko vecí ma vnútorne poznačilo že som sa s nimi musel nejakým spôsobom vyrovnať. Bolo zo začiatku ťažké pochopiť že každý z nás je tu na nejaký čas. Nič v našom živote nie je večné ako sa môže zdať, len naša duša môže byť večná. Naše myšlienky ktoré vyslovíme môžu zostať v srdciach ľudí a to na tom celom krásne. Až na konci samotného života zistíme že či všetko čo sme robili malo zmysel. Kým svieti svetlo tak je potrebné kráčať po tej správnej ceste kde môžme stretnúť množstvo dobrých ľudí. Nemusíme okamžite vedieť že či sú naozaj dobrými, lebo to v skutočnosti zistíme až neskôr. Neskôr zistíme že komu na nás záleží a kto nám skutočne verí.

Moje vzťahy s ľuďmi sa nie vždy uberali správnym smerom, lebo nie každý zvládne moju inakosť. Nie každý zvládne to že moje zmýšľanie je odlišné od iných ľudí. Vždy bola moja túžba sa odlíšiť a snažiť sa úplne nezapadnúť do davu. Hľadám pravdepodobne úplne iné spôsoby ako dokážem vo svojom živote všetko zvládnem. Viem že nie všetko je úplne dokonalé, ale napriek je to úplne v poriadku. Je prirodzené cítiť pri ktorých si môžem povedať že mám právo sa nejako cítiť. Keď sa cítim šťastne, tak všetci okolo mňa sa cítia šťastne. Keď prežívam ťažšie chvíle, tak v skutočnosti je len pár ľudí pochopí že potrebujem aj takto cítiť. Viem že sa nedá byť večne pozitívnym, potrebujeme zažiť aj inú emóciu aby sme život nebrali ako samozrejmosť. Preto svoj život neberiem ako samozrejmosť, lebo sa v ňom snažím prijať akúkoľvek emóciu čo v sebe mám.

Možno sa to bude zdať zvláštne, ale keď počúvam hudbu tak vtedy zisťujem že či niečo robím správne. Poviem si v danom momente že všetko čo bolo vyjadrené tak malo nejaký hlbší zmysel. Vždy sa snažím pri hudbe zachytiť určité posolstvo ktoré jednoducho ľudom chcem odovzdať. Keď počúvam nejakú konkrétnu pesničku, tak si okamžite vybavím nejakú situáciu z minulosti alebo aj zo súčasnosti. Jednoducho si prehadzujem všetky tie obrazy ktoré mám v hlave a vyberiem si to najlepšie. Nemôžu mi ľudia zazlievať ak sa necítim vždy dobre, lebo je to prirodzený cyklus ktorý musím absolvovať. Potom samozrejme prídu tie lepšie dni vďaka ktorým sa dokážem cítiť šťastne. Lebo viem ako je veľmi potrebné aby samotná rovnováha dokázala skutočne fungovať.

Viem že až na konci svojho života zistím že či som urobil niečo správne. Nezistím hneď že či som vo svojom živote niečo urobil dobre až s odstupom času to zistím. Prídem na to že či moja dobrota voči ľudom ten zmysel skutočne mala. Potrebujem sa na veci pozrieť s odstupom času a s chladnejšou hlavou. Vo svojom živote som dokázal odpustiť aj ľudom čo ma v živote sklamali. Lebo viem že najlepšia cesta aká pre mňa existuje je pohnúť ďalej. Urobím všetko čo je v mojich silách, aby som robil len tie správne veci. Budú okamihy kedy sa vo svojom živote zmýlim, ale aspoň zistím že je potrebné sa stále učiť. Verím že aj moje články prispejú k tomu aby všetko bolo dobré a mohol som si povedať že som ich napísal správne.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: