Otvorené priznanie


V poslednom období som začal premýšľať nad existenciou toho čo robím. Hľadám vnútorne ten svoj impulz, aby som mohol povedať že písanie ako také má skutočný zmysel. Možno to písanie príliš ovplyvňuje určité veci v živote a veci ktoré sa v skutočnosti nemusia vždy vydariť. Je možné že určité veci v živote mi pravdepodobne unikli, ale tú realitu čo som v danom momente cítil tak som preniesol do písania a do mojich myšlienkových pochodov. Stále viac pociťujem že už v rámci písania sa už nemám kam posunúť a že ľudia to čo píšem často reálne nerozumejú. Ja keď som začal robiť na blogu, tak som to robil len pre istú skupinu ľudí. Bolo to niečo s čím sa vnútorne nechválil, lebo som niečo chcel dokázať aj sám. Chcel som si vytvoriť obsah nad ktorým budem mať dosah len ja. Ktorý bude nejakým spôsobom odlišný od ostatných ľudí a niečo im dá. Potom keď som začal pridávať články a tá čítanosť prudko, tak som cítil že to bude úspešné.

Písanie ovplyvnilo veľmi môj život a to, že to niekomu pomohlo mi dávalo určitú nádej. Nikdy som si nemyslel že budem vo svojom živote robiť to čo skutočne robím. Často som dostal od ľudí slová že mi moja stránka v niečom pomohla. Ale tie začiatky neboli úplne hladké, skrátka som sa učil ako dané veci na stránke používať. Nikdy som predtým nebol v bode, kedy by som nad svojimi textami a myšlienkami dokázal rozmýšľať. Len som vedel že keď som mal v hlave nejakú tému, tak som ju musel napísať. Nie z donútenia, ale preto lebo mi to písanie začalo vnútorne robiť radosť. Začal som chápať všetky tie súvislosti, ktoré sa vo mne postupne vytvorili. Za tie roky sa všetky moje myšlienky postupne menili, viac som dospieval k iným názorom.

Pomaly som dospel k tomu že moja stránka raz skončí a viem že sa s ľuďmi rozlúčim. A budúci rok to bude skutočne naposledy, ale niekde v kútiku duše stále verím že príde človek ktorý mi povie že ešte neprišiel správny čas a ja uznám že mal pravdu. Po prípade poviem že si to vo svojom vnútri skutočne rozmyslím a pôjdem ďalej. Písať je pre mňa každým dňom ťažšie, cítim že to ide ako s chlpatej deky. Ale keď sa mi niečo podarí, tak som za to skutočne vďačný. Ako si vážim všetku podporu ľudí čo mám a viem že takáto podpora vždy motivuje. Ale aj napriek tomu viem že niekedy v najlepšom treba skončiť a urobiť všetko preto, aby ma ľudia zapamätali takého aký som. Aby vedeli že všetko čo som písal, tak bolo aj vďaka ich podpore teda tej morálnej.

Premýšľam nad rôznymi variantami čo budem neskôr robiť a viem že tým moje písanie úplne neskončí. Úplne nedokážem povedať že čo sa udeje v budúcnosti a viem že tá budúcnosť bude dosť nejasná. Často aj rôzne životné okolnosti ovplyvňovali moje súčasné rozhodnutie zavŕšiť do absolútneho konca. Ja som toto rozhodnutie chcel spraviť skôr, ale napriek tomu mi ľudia povedali aby som pokračoval. Ale že toto rozhodnutie som často vnútorne odkladal. Niekedy som cítil že som na dané rozhodnutie nebol pripravený a teraz cítim opak. Som pripravený to celé podstúpiť a psychicky pripraviť ľudí na to že určité veci v živote sa skrátka dejú. Uvedomujem že mnoho ľudí to sklame a tí ďalší ľudia sa cez to nejako prenesú.

Som vďačný za to že mi písanie pomohlo racionálnejšie premýšľať nad vecami. Chcem urobiť všetko preto, aby to číslo 7 sa zapísalo ako moment kedy som to ukončil v tom najlepšom. Číslo 7 bude tým číslom ktorého význam všetci ľudia pochopia neskôr. Má to určitú súvislosť ktorú vedia len tí čo riešia v živote čísla. Ale napriek tomu som rád že som vďaka písaniu zažil tie šťastné chvíle a mal som tých najlepších čitateľov pri ktorých som jedine oceňoval že si moje články prečítali. To bola tá skutočná podpora ktorú som od nich dostal že si na ten článok klikli a prečítali si to. Pre mňa to znamená veľmi veľa najme v dobe, keď nie je ľahšie písať v konkurencii mnohých ľudí. Nikdy som sa nesnažil niekomu vnútorne konkurovať, lebo viem že sú ľudia čo sú kvalitou lepší.

Ale na druhej strane aj keď ľudí bude mrzieť že nebudem písať, ale to neznamená že sa skončí môj život. Neznamená to absolútne nič, len budem viac sa snažiť žiť ten svoj život a venovať určitým veciam pozornosť. Určite moje úvahy ľudia budú niekde vidieť a raz bude moment kedy si v živote zafrflem lebo aj to je potrebné. Zasmejem sa nad tým všetkým a poviem si že akú peknú etapu mám za sebou. Ale stále si uvedomujem že môže prísť niečo lepšie a skutočnejšie. Nie to čo bude mimo tej bubliny virtuálneho sveta, ale to čo bude mať miesto v reálnom svete. Docením veci ktoré som predtým nevedel doceniť, lebo som sa sústredil na to, ako tešiť iných než seba. Ale je dôležitejšie tešiť aj seba a to nie je egoizmus začať myslieť aj na seba. Lebo keby to tak nezačnem reálne robiť, tak je veľká pravdepodobnosť že mi v živote veľa vecí unikne.

Hovorí sa že skutky ktoré učiníme sa odrazia vo večnosti a je to veľká pravda. Keď človek urobí v živote niečo prelomové, tak si to ľudia reálne zapamätajú. Ja som rád keď si ma ľudia pamätať ako človeka čo svojim písaním priniesol veľké množstvo článkov ktoré ľudom dokázali pomôcť a ktoré ešte stále môžu niekomu pomôcť. Som rád že som to dokázal takto dotiahnuť ďaleko a nech sa bude čokoľvek v mojom živote diať, tak viem že všetko bude oveľa lepšie. V živote sa niečo začína a niečo sa v živote reálne aj skončí. Je to presne také aké to má skutočne byť. Moja misia sa naplní a viem že skutočne mala zmysel, lebo som tým ľudom niečo dal. Som vďačný že som toho mohol byť súčasťou a nikdy to nebudem ľutovať Ďakujem všetkým čo pri mne stáli a verím že mi všetci ľudia budú držať palce.

PS: Ale aby som tento článok neuzavrel svojim priznaním, tak mám v hlave jeden záložný text ktorý bude mojim finálnym vyjadrením a to rozhodne o všetkom.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: