TOP 10: Najlepšie skladby od Mobyho


Ako veľa ľudí pozná Mobyho tvorbu a je špecifická v tom že si tam každý nájde to svoje. Pre mnohých ľudí Moby je tým kráľom elektronickej hudby aj keď ju spája z rôznymi štýlmi hudby. V jeho tvorbe znie ambient, blues, techno, rock, trip-hop a všetko dokáže úžasne odprodukovať. Nie je iba výborný producent, ale je aj vynikajúci spevák a potvrdzuje aj spoluprácami s rôznymi menami hudobnej scény. Môj výber skladieb ktoré vyberiem budú zmesou toho čo bežne počúvam alebo ako sa pri tých skladbách cítim.

10. Moby – My Weakness

Rád by som začal práve touto skladbou tento rebríček, lebo nesie priam zimomriavkovú atmosféru. Na albume Play patrí medzi tie najsilnejšie a zaznela aj v seriáli Akty X kde Mulder našiel svoju stratenú sestru a do tej atmosféry seriálu skladba sedela úžasne. Je to skladba ktorú môžem ľudom odporučiť, najme tým čo milujú zimomriavkové stavy.

9. Moby – A Dark Cloud Is Coming 

Táto skladba ktorej znejú prvky jazzu a ktorá vyšla na poslednom aktuálnom albume Mobyho, tak má silnú melanchóliu. Skvelé vokály spieva Apollo Jane ktorá má vokály aj na ďalších dvoch skladbách. Keď napríklad bude upršané počasie, tak táto skladba na počúvanie je priam ako stvorená.

8. Moby – Porcelain

Album Play mal viacero kultových skladieb vďaka ktorým Moby vystrelil hore. Porcelain určite medzi tie skladby patrí čo potvrdilo aj to že samotnú hudbu vysamploval Asap Rocky na svoj album, kde v skladbe Asap Forever znie na samotnom konci.

7. Moby – Flower

Flower je skladba ktorú by bolo hriechom vynechať, najme si neviem predstaviť bez nej nejakú reklamu. Skutočne skladba bola súčasťou rôznych reklám a zaznela aj vo filme 60 sekúnd. Proste je to skladba ktorá pre mnohých fanúšikov zostáva dodnes hudobnou klasikou.

6. Moby – Welcome To Hard Times

Z nového albumu túto skladbu považujem za textovo najsilnejšiu. Potvrdzuje to aj silný text, ktorý môže znieť úplne negatívne a emotívne. Skladba je o tom že niekedy tie ťažké časy môžu prísť, len je na nás ako sa s nimi vyrovnáme.

5. Moby – Live Forever

V najlepšej pätke si podľa mňa najviac zaslúži táto skladba, lebo je kľudná. Lebo viac smeruje k ambientu než k samotnej elektronike a viac sa dá pri nej upokojiť. Ako existuje aj 15-minútová verzia ktorá je o niečo dlhšia, ale v skutočnosti fanúšikovia ten rozdiel moc nepocítia lebo skladba je čisto len v jednej nálade a tempo skladby sa nemení.

4. Moby – Lift Me Up

Je ťažké s Mobyho tvorby vyberať to čo často považujem za najlepšie a Lift Me Up je skladba ktorá človeka roztancuje. Okrem jeho perfektného spevu vynikne aj spev vokalistiek ktoré tomu pri poslednom refréne dajú úplné grády. Mne vždy táto skladba zlepší náladu a vďaka nej sa cítim často oveľa lepšie.

3. Moby – The Sorrow Tree (EastWest Session)

V prvej trojke je podľa mňa tretia najlepšia skladba akú som počul. Potvrdzuje to aj skvelá Julie Mintz členka The Void Pacific Choir ktorá môžem povedať že dala svoj najlepší spev. The Sorrow Tree u mňa v pôvodnej verzii znela skvele, ale v tejto verzii znie ešte lepšie a tak viac rockovejšie.

2. Moby – In My Heart

Táto pesnička si na albume 18 získala moje srdce podobnosťou melódie ktorá znie v skladbe In This World. Nádherný klavír a fenomenálny spev výborného speváka až zimomriavkový záver ktorý priam sedel aj do nejakého orchestra. Najme záver znie úplne akoby by ho zahral orchester a má to fenomenálnu atmosféru.

1. Moby – Why Does My Heart Feel So Bad? 

Prvé miesto si najviac zaslúži táto silná pesnička ktorá má silný klip. Vždy je to pesnička pri ktorej si najviac v živote uvedomím a najviac sa pri nej dorevem. Stále vo mne tkvie silné posolstvo klipu a môžem povedať že je to najlepšia pesnička akú Moby spravil a málokto to dokáže nejakým spôsobom prekonať.

BONUS: Moby – Blue Paper

Neviem si predstaviť že by som k zakončeniu rebríčku nedal nejaký bonus. Ako sa táto pesnička nezmestila do rebríčka, ale môžem dodať že je veľmi krásna a veľmi citlivá. Ambientová atmosféra sa šíri celou piesňou a miestami sa tempo skladby mení. Blue Paper je veľmi dokonalou piesňou ktorá neomrzí ani po rokoch.

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: