Prirodzený stav


Pamätám si na dni kedy sa nikto na nič nehral a každý bol nejakým spôsobom prirodzený. Žiadna faloš a žiadne ubližovanie ľudom poza chrbty, nikto sa nikomu nevysmieval a nikto nikomu ani nenadával. Bola úplne iná doba kde sme sa viac dokázali vzájomne tolerovať. Všetko sa dialo úplne prirodzene a nič sa nerobilo na silu. Dnes človek má pocit že vidí všade rôznych ľudí čo to hrajú na úprimnosť a ukazujú že sú to skvelí divadelní herci. Často sa vraví že človek pochádza s opice a popri tom ešte aj tá opica sa dokáže správať lepšie a kultivovanejšie. Niekedy aj to skonštatovanie že zvieratá medzi sebou vychádzajú lepšie je na mieste. Len je všetko viac postavené na umelosti a málokto je spokojný zo svojim telom. Ľudia chcú byť nasilu niekým, kým v skutočnosti nikdy nebudú. Všetkého je masovo veľa a všetkého zároveň veľa aj škodí. Veci ktoré sa často považujú za normálne, tak proste nie sú normálne a vždy to tak bude.

Možno nie vždy je všetko nastavené dobou, ale spoločenským správaním ľudstva. Ako nevravím že všetko čo sa na svete deje sa nedeje prirodzene, len sa takých vecí deje málo. Málo sa upozorňuje na pozitívne veci a veci ktoré sú zlé tak sa riešia vo veľkej permanencii. Ako často sa rieši že sa všetko deje kvôli predsudkom a rasizmu. Ale v skutočnosti sa všetko deje preto, lebo prevláda v ľuďoch spoločenská apatia. Lebo v súčasnosti už nie sú tak stabilné priateľstvá, ako to bolo v minulosti. Ľudia skôr radi spoznávajú svet, než aby sa mali rútiť do vzťahov ktoré pravdepodobne nebudú fungovať. Priateľská zóna sa stáva stále čoraz viac prístupnejšou a pre človeka ktorý chce niečo vážnejšie tak dostane maximálne stopku. Ale aj napriek tomu sa netreba vzdávať a treba to skúšať ďalej keď sa dá. Ani človek nemusí mať nejaký návod na život, aby vedel ako to má byť. Keby sa viac rieši že aký je človek vo vnútri a nepozerá sa na vonkajšiu krásu tak je všetko iné.

Mne veľmi na túto problematiku vzťahov pomohol jeden vynikajúci film O tele a duši. Tam bolo jasne zobrazené ako to má v samotnom živote fungovať.  Niekedy stačí aby dvaja ľudia v živote mali aspoň jednu spoločnú vec a na základe toho si začnú reálne rozumieť. A toto je absolútne prirodzené keď všetko ide ruka v ruke. Keď ten život si človek viac vychutnáva a nerieši že čo všetko musí rýchlo spraviť. Práve ten film nastavil zrkadlo že keď sa ľudia toľko neplašia a snažia sa viac žiť, tak o to viac je ten život krajší. A presne takto by sa mali ľudia vnútorne nasmerovať, ale pravdepodobnosť že sa niečo také stane je malá. Lebo ľudstvo je možno príliš zhýčkané keď sa ich niekto spýta že či chcú zmenu, tak nadšene dvíhajú ruky a keď dostanú otázku že či chcú zmeniť seba, tak sklopia hlavy. Toto je veľmi dominantný spoločenský model, ktorý nemá v našej spoločnosti absolútne čo robiť. Sme veľmi priateľskí a dobrosrdeční ľudia čo sa nám môže určitým časom vypomstiť. Je absolútne neprirodzené keď sa snažia médiá starať do súkromia celebrít, ale aj napriek tomu treba uznať že je to ich práca. Som o to vďačnejší za to že sa nemusím všade pretŕčať a očakávať od ľudí uznanie. Ako je krásna pozornosť a uznanie ľudí, ale nie je to niečo čo človek k životu potrebuje. Ja som rád keď môžem zažiť nejaké koncerty a mať zážitky vďaka ktorým si môžem povedať že ten môj život mal zmysel.

Každý si vo svojom živote praje určitú prirodzenosť, len málokto pre ňu aj niečo reálne urobí. Nie každý je ochotný urobiť toľko vecí v živote a postaviť sa za svoje ideály. Preto by sa mal človek úplne inak mentálne nastaviť a nie všetko okolo povrchne. To že prevláda spoločenský konzum a neriešia sa problémy medzi štyrmi očami je velikým problémom. Ten sa vyrieši maximálne vtedy keď človek začne pomenúvať veci pravým menom a prestane sa hrať na niečo kým nikdy nebude. Človek potrebuje aby veci okolo neho šli úplne prirodzene a aby nemal okolo seba rôznych podlizovačov čo mu budú na všetko pritakávať. Každý človek si musí povedať že najkrajšia v živote je jedine len prirodzenosť a nič iné. Proste človek sa musí cítiť absolútne prirodzene a byť v takomto stave. Na ničom nezáleží viac lebo toto je tá najdôležitejšia hodnota nášho života.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: