Spoločenská maska


Často v spoločnosti prevláda niečo čomu nedokážem úplne porozumieť. Najme v dobe keď človek pred ľuďmi niečo reálne maskuje. Poznám to tiež že sú veci ktoré nie vždy človek môže povedať a nejako to radšej dusí v sebe. Niekedy sa dá nadobudnúť pocit že je všetko v absolútnom poriadku. Ale často klameme sami seba a vieme že nie je vždy všetko v poriadku. Sme súčasťou sveta, kde ľudia nosia masku a snažia sa pretvarovať. Tá maska proste nie je nejaká škraboška ktorú si človek dá na tvár. Ale tú masku si ľudia nosia vo svojom vnútri, snažia zamaskovať veci ktoré iní ľudia nevidia. Čoraz viac sa utvrdzujem v tom že niekedy pravdepodobne tú masku mám aj ja. Všetci máme v živote niečo čo nemôžeme nikomu povedať, najme preto lebo by nás každý nenávidel. Najme preto lebo súčasný svet je postavený na predsudkoch a na tom že si ľudia medzi sebou ubližujú. Ako nevravím že všetci ľudia čo majú tú masku sú zlí to vôbec nie, len nemajú potrebu o všetkom rozprávať.

Ja viem aké je byť v tom svojom svete a ako si dokážem premietnuť veci v hlave. Často sa snažím ľudí od mojich pocitov uchrániť, lebo v dnešnej dobe sa pravda moc neuznáva. Uznávajú sa iné hodnoty, zlým ľuďom je všetko tolerované a dobrí ľudia cítia bezmocnosť lebo majú pocit že zostali sami. Často sa uteká od problémov, než aby sa im reálne čelilo. Ľudia si nedokážu povedať ani to povestné prepáč a vznikajú ohováračky poza chrbty. Ľudia sú často s ľuďmi pri ktorých sa necítia najlepšie a aj napriek tomu im to trpia. Sme s ľuďmi ktorí nedokážu vytvárať hodnoty a doslova sú pijavicami. Jedine rodina sa nám snaží dať niečo čo nám cudzí ľudia nie vždy môžu dať. Majú pocit že dokážu nahradiť rodinu a jej zdravé základy. Často vidím niektoré veci a zamýšľam sa že či je niečo s našim svetom v poriadku alebo niekde nastal reálny problém. Je úžasné ak sa ľudia majú radi a ak to myslia úprimne. Lebo súčasný svet tvorí veľmi veľa ľudí bez základných hodnôt a morálky. Ale keď sa nájde niekto kto rozumne uvažuje a uvedomuje si že môžu niekedy nastať problémy, tak takí ľudia sú najlepší.

Často počúvame že ako je náš život krásny a jedinečný, ale aj napriek všetkému si musíme prejsť toľkými problémami. Sebaklam je niečo v čom človek nebude môcť dlho prežiť a stále musí s niečím bojovať. Často človek premýšľa že či ho v dnešnej spoločnosti má niekto rád a že či nebude niekým nahradený. Ja tiež premýšľam že či vôbec mám v tejto spoločnosti miesto alebo sa jej mám strániť. Ale aj napriek všetkému viem že určití ľudia tu vždy budú aby mi dali impulz do života. Raz sa ma jeden človek opýtal že či dokážem vycítiť ľudské správanie človeka a ja som vtedy povedal že áno. Nejako vždy vnútorne dokážem vycítiť pri kom sa cítim dobre a pri kom nie. Proste je to niečo čomu nedokážem zabrániť, lebo viem že je to prirodzené. Neviem zabrániť určitým okolnostiam ktoré ma dostávajú do bodu, kedy sa musím zamyslieť.

Všetci máme niečo s čím bojujeme a že čo musíme skrývať. Často sme v bode kedy nemáme vo všetkom takú istotu ako by sme chceli. Ale keď sme sami sebou a nepozeráme sa na ľudí ktorí nás sťahujú na dno, tak sa nám bude žiť lepšie a krajšie. Iba vtedy nastane to skutočné pozitívne myslenie, keď ľudia čo nás brzdia zmiznú ako také mráčiky na oblohe. Aj keď je absolútne jedno že čo človek v skutočnosti skrýva, ale v skutočnosti je dôležité sa nezamotať do slučky klamstiev. Dôležité je byť sám sebou a povedať si že všetky veci čo sa dejú, tak sa dejú z nejakého dôvodu na ktorý prídeme sami. Prídeme na to že ktorí ľudia k nám skutočne patria a ktorí ľudia musia odísť aby dokázali prísť lepší.

PS: Všetkým ktorí budú mať dnes nejakú masku na tvári, tak prajem šťastný Halloween.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: