Protesty za nezávislosť Katalánska pokračujú

Španielska vláda sa rozhodla nasadiť do ulíc viac policajtov.

Stovky demonštrantov sa dnes zišli aj pred budovou súdu v meste Hospitalet de Llobregat v Katalánsku a žiadajú prepustenie predstaviteľov regionálnej vlády, ktorí sa ocitli vo väzbe v súvislosti s plánovaným referendom o nezávislosti tejto oblasti od Španielska. Píše o tom agentúra AP.

Protesty v Hospitalete de Llobregat v severovýchodnej časti Katalánska nadviazali na veľké stredajšie a štvrtkové demonštrácie stúpencov nezávislosti pred sídlom katalánskych justičných orgánov v regionálnej metropole Barcelona. Mnoho demonštrantov prenocovalo v noci nadnes pred budovou barcelonského súdu.

Vláda odmieta referendum

Katalánske národné zhromaždenie (ANC) vyzvalo vo štvrtok občanov, aby vyšli do ulíc a vyjadrili svoj nesúhlas s postupom španielskej vlády, ktorého súčasťou sú razie a zatýkanie organizátorov referenda o nezávislosti Katalánska, naplánovaného na 1. októbra. Vláda v Madride totiž pokladá toto referendum za protizákonné.

Stredajšie zatýkanie údajných organizátorov referenda o katalánskej nezávislosti vyvolalo v Barcelone a iných mestách Katalánska demonštrácie a menšie nepokoje.

Španielske ministerstvo vnútra v súvislosti s týmito už niekoľko dní trvajúcimi protestmi a potýčkami rozhodlo o nasadení dodatočných policajných zložiek do Katalánska.

Nasadení policajti majú za cieľ pomôcť regionálnej katalánskej polícii. Rezort vnútra presný počet nasadzovaných policajtov neuviedol.

zdroj: aktuality.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: