Dajme veciam šancu

Každý určite zažil nejakých ľudí ktorí hodnotili niečo o čom v skutočnosti nemali ani páru. Ale málokto dokáže konštruktívne povedať že čo treba reálne zlepšiť a v čom by sa malo reálne pokračovať. Máme na svete veľa odborníkov na ľudí, hokej, futbal, politiku, médiá a dokonca aj na naše milované Tatry. Veľa ľudí nadobúda že sa rozumejú určitej tématike a vedia ľudom vnucovať určitý názor. Vždy rešpektujem keď má niekto iný názor čo je založený na nejakej osobnej skúsenosti a nie keď človek hodnotí niečo čo nezažil. Ľudom sa často dávajú rozumy ako majú sa starať o prírodu a pri tom sami nevedia že kde majú hádzať odpadky. Ešte sa dá pochopiť keď niekto kritizuje politiku a tí ľudia sú v práve, lebo niečo od daných ľudí očakávali a nesplnili to. Keď človek povie nejakú svoju skúsenosť zo života, ktorú zažil tak je to oveľa uveriteľnejšie. Dnešná doba si priam vyžaduje, aby v nej bolo viac uvedomelých ľudí čo ešte vedia premýšľať. Ľudí ktorí nevidia za každou jednou vecou nejakého strašiaka. Nie všetci ľudia na svete sú zlí, len možno má niekto nad nimi silný vplyv. Každý človek čo to s nami myslí dobre si zaslúži v živote šancu.

Nie vždy nám je potrebné súdiť nejakú situáciu, ktorú sme reálne nezažili. Nemáme nárok kritizovať niečo o čom v skutočnosti nevieme aké má pozadie. Ale môžeme sa nad tým všetkým zamyslieť a v kútiku duše si povedať svoj názor. Dôležité je vyjadriť svoje pocity jasne a konštruktívne, tak aby sa nad tým každým zamyslel. Môžme vyjadriť názor na nejakú udalosť, ale nemôžeme sa považovať za ľudí čo majú vo všetkom pravdu a ktorí vedia všetko. Úprimne sa musím priznať že ani ja neviem všetko a vždy si rád človeka vypočujem. Nie som odborník na všetko a nebudem kritizovať s čím nemám ani tú najmenšiu skúsenosť. A ani si nemyslím že mám vo všetkom pravdu, ale viem že každý človek na určité veci musí prísť sám. Vždy ešte predtým než niekam zameriame svoj úsudok, tak sa uistme že či to je pravda. Povedzme si vnútorne že nie všetci ľudia sú zlí a každý slušný človek má šancu byť našim priateľom.

Mám veľa priateľov čo majú nejakú tú svoju inakosť a snažia sa nejakým spôsobom začleniť do spoločnosti. Snažia sa prežiť v tejto spoločnosti napriek všetkým tým negatívnym náladám ktoré rezonujú v srdci ľudu. Ale aj napriek tomuto faktu neprestávajme vnímať realitu a odlišovať ľudí. Lebo až neskôr zistíme kto nás skutočne chce pomôcť a kto nie. Ak je nejaká myšlienka tak by sme ju mali podporiť, lebo nám môže priniesť dačo pekné. Keď sa niekto snaží vytvoriť niečo čím by nás ľudí mal potešiť, tak sa to snažme podporiť ako sa najlepšie dá. Potešme ľudí milým slovom a povzbudením lebo vďaka tomu sa môžu posunúť ďalej. Vždy je najkrajšia tá odozva ktorú človek reálne dostane a o to viac je motivujúcim faktorom pre prácu človeka. Pre mňa ako človeka je vždy motivujúce keď sa niekomu páčia moje texty a keď im vedia dať impulz do života. Lebo vtedy začínam vedieť že to má zmysel napriek tomu koľko času si to reálne vyžaduje. Každým rokom je to čoraz väčšia zodpovednosť si dávať na svoje slová a na to aby ľudom okolo mňa neublížilo.

Dajme veciam okolo seba šancu a aj ľudom ktorých ešte nepoznáme. Myslím ľudí ktorí sú v našom blízkom okolí a snažia sa robiť tento svet lepším. Musíme upriamiť pozornosť na to, že nie všetko čo sa v skutočnosti robí je zlé. Len niekedy často človek prílišne odsudzuje a potom danými vecami nevie dať šancu. Toto je problém celej spoločnosti a treba to reálne riešiť dokým nebude neskoro. Treba nájsť určité riešenie ktoré bude prospešné pre všetkých a urobiť kompromis.  Všetci máme právo veciam okolo seba dať šancu a pozrieť na všetko s iného ľudskejšieho pohľadu. Všetko v našom živote má určitý vplyv a je iba na nás že či sa necháme niekým ovládať. Máme možnosť zmeniť tento svet a ukázať že všetci sme tu s nejakého dôvodu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: