Dôstojné právo na život pre všetkých ľudí rovnako

Žijeme v živote kedy sa treba zamyslieť nad tým že kto má na čo právo. Často sa pretláča názor že tí čo sú najviac utláčaný a ktorých práva sú najviac porušované, tak sú ľudia rovnakého pohlavia. Ja som nevidel ani jeden náznak že by práva homosexuálov a lesbičiek boli nejako porušované. A keď to ešte odprezentovala naša súčasná ombudsmanka že treba posilniť práva LGBTI, tak sa zamýšľam nad tým že ako. Tak že im budeme venovať viac pozornosti než ľudom čo dreli na tento štát a teraz sa ani nedožijú dôchodku, lebo odchod do dôchodku sa znova o niečo predĺžil. Nevravím že všetci ľudia medzi LGBTI sú zlí, ale je správne zamýšľať sa že prečo len im treba prisudzovať všetky práva. To vážne na tomto svete iní ľudia ako by ani neexistovali v tomto štáte. Im netreba prisudzovať práva ale povinnosti ktoré majú mať voči štátu a správať sa podľa nich. Však zákony ako také by mali platiť pre všetkých ľudí rovnako a nie iba si vyberať omrvinky. A z rómskou komunitou ľudí mám veľmi dobré vzťahy, takže to znamená že mi nevadí inakosť ako niektorým. Ja som tiež iný, ale nikomu nevnucujem že aké práva mám mať a snažím sa dodržiavať pravidlá ako každý slušný človek.

V islamských krajinách tak tam sa ku komunite LGBTI správajú oveľa horšie a viacej ich diskriminujú než na Slovensku. Priam sa dá povedať že takí ľudia prichádzajú o život, ale u nás sa toho báť nemusia. Štát sa im maximálne prispôsobuje ako sa najlepšie dá a nemôžu povedať ani jedným slovom že by boli diskriminovaný. Veľa ľudí čo pre štát niečo urobili tak majú právo sa cítiť diskriminovaný. Ľudia čo si prežili nejakým spôsobom socializmus a ešte čelia súčasnému kapitalizmu, tak si zaslúžia právo na dôstojný život a na to, aby s nimi niekto láskavejšie jednal. Práva ľudí sú viac porušované a obhajované, ale jediné čo v danom momente poznajú sú povinnosti voči štátu, ale nikto im ani nepovie na čo majú v skutočnosti právo. Jediné čo v skutočnosti vedia je že musia štátu odvádzať dane a podávať daňové priznania. Doslova sa dá povedať že človek je priam otrokom a pokiaľ nerobí čo sa mu povie, tak je okamžite zle. V súčasnej dobe človek nemôže povedať slobodne svoj názor, lebo je buď rasistom alebo diskriminuje. Veľa ľudí vyhodili s roboty, len preto že vyjadrili názor na nejakú spoločenskú problematiku.

Poďme riešiť práva všetkých ľudí, lebo všetci ľudia majú právo prežiť dôstojný život. Každý človek má právo vyjadriť svoj názor na veci a nemal by byť za to odsudzovaný. Všetky názory by sa mali rešpektovať a je to fatálna chyba že sa to tak nedeje. Sme prílišne ovplyvnený západnými postojmi a súčasným liberalizmom ktorý nám priam určuje k čomu sa máme vyjadrovať a k čomu nie. Lebo sloboda nie je o tom že človek si má vybrať k čomu sa má vyjadrovať a voči čomu by mal človek sklopiť uši. Sloboda by mala byť o tom že sa človek slobodne vyjadrí ku všetkému čo má na srdci. Však predsa je to garantované našou ústavou že daný postoj sa dá vyjadriť nielen ústne ale aj písomne. Skrátka v živote si môžeme zvoliť čo reálne chceme, ale keď sa stane že ten človek naše očakávania sklame a maximálne si vtedy môžeme búchať hlavu o stôl. Potom sa čudujeme že v politike sú tí istí ľudia, ktorí si problémy bežného ľudu všímať nebudú. A tí čo by radšej niečo aj urobili v prospech ľudu, tak im to priam nebude nijako umožnené. Najme preto lebo nemajú toľko poslancov v parlamente, aby niečo reálne dokázali zmeniť. Chcú niečo reálne zmeniť, ale nemôžu lebo nemajú určitú väčšinu a toto je holý fakt.

Všetci majú právo na život a na to aby ho dokázali dôstojne prežili. Práva detí, zdravotne postihnutých a dôchodcov by mali byť tou najväčšou prioritou v súčasnom svete. Lebo tieto skupiny ľudí sú najviac zraniteľné a nie vždy sa vedia voči určitým veciam dôkladne brániť. Slušní ľudia čo majú v sebe nejakú inakosť a rešpektujú dané tradície určitej krajiny, tak si zaslúžia našu podporu. Zaslúžia si aby sme im my nepodkopávali nohy a ukázali im že sú v našej krajine vítaní. Tí čo sa snažia za každú cenu upútať nejakým spôsobom pozornosť a robiť iným zle, tak by sa mali v skutočnosti nad sebou zamyslieť. Uvedomiť si že na tejto planéte žijú všetci ľudia a je úplne jedno akej sú rasy. Len niekedy treba odlišovať, aby sme ten zmysel pre realitu nestratili. Nepíšem tieto myšlienky preto aby som niekoho šokoval a pobúril, ale aby som poukázal na určitý spoločenský princíp. Aby som poukázal na to, že ako by bolo skvelé keby všade vládla spravodlivosť a neriešili by sa rozdiely. Všetci ľudia na svete majú právo si prežiť dôstojný život a nie iba niektorí na ktorých sa ukáže prstom. Preto by sme sa všetci vzájomne mali rešpektovať a vedieť si pomôcť keď je to skutočne potrebné. Mali by sme sa naučiť počúvať aj iné názory bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: