Ťažké


Každý v živote zažíva nejakú situáciu, kedy má pocit že je všetko zložité a ťažké. Človek v skutočnosti bojuje z vecami ktoré má pocit že nevie nijako zvládnuť. Najradšej by unikol od problémov sveta a od ľudí ktorí mu robia zle. Ako nevravím že svet ako taký je zlý, ale že sú v ňom ľudia ktorí hodnotia človeka podľa vonkajšej krásy. Že sú v ňom ľudia ktorí sa na niečo hrajú a majú pocit že sú najmúdrejšími na svete pred ostatnými. Veľa ľudí pozná priam situácie kedy sa im niekto posmieva za to ako vyzerajú a že tie slová posmievačov skrátka môžu zraniť. Môže to v skutočnosti tak ublížiť ako keď človeka šikanujú v škole alebo niekde na pracovisku. Skrátka ani jedna situácia v živote nebude ľahká a vždy môžme očakávať v živote určité prekážky. Nemôžeme čakať že nás niekto bude tľapkať po pleci a vravieť nám ako nás má rád. Nemôžme čakať že ľudia okolo nás sa prestanú pretvarovať a že všetko čo spravíme bude odmenené potleskom. Ale stále budú vládnuť nejaké spoločenské rozdiely a ľudia sa budú radiť medzi rovných a rovnejších. Budú tu aj ľudia, ktorí budú chudobným brať a bohatým dávať teda budú novodobí Jánošikovia čo väčšiu časť ľudí ani neprekvapuje. Čoraz väčším trendom je sa pozerať ľudom cez prsty a vnímať ich ako niečo nežiadúce.

Dôverne aj ja poznám túto situáciu a viem že je najťažšie byť sam sebou. Najme je to tak vo svete kde sa ľudia radšej budú neznášať než mať radi. Často majú tí ľudia sklon svoje chyby hádzať na druhých a takto to je posledné obdobie. Často človek čo nemôže za to že má určité zdravotné problémy, tak mu ešte povedia že pribral a že by mal schudnúť. Daktorí ľudia priam akoby trpeli určitým syndrómom že sa radšej budú starať do iných než do seba. Skrátka nikto nemôže za to kým v skutočnosti je a podľa postavy človeka hodnotiť dokáže len človek čo si určité veci neprežil a nevie sa vcítiť do ľudí čo sú nejakým spôsobom iný a sa snažia nejakým spôsobom odlíšiť. Ja by som nemal odvahu tak hodnotiť a nálepkovať ľudí. To fakt dokážu len ľudia čo sa nejakým spôsobom nevedia vyrovnať sami zo sebou a takto si vybíjajú svoje komplexy. Niekedy už tomu fakt nerozumiem prečo sa to deje a čo si tým ľudia chcú dokázať. Nie všetci ľudia sú takí a sú aj takí ľudia čo človeka dokážu nejakým spôsobom povzbudiť. Tí ľudia dokážu byť nejakým spôsobom byť pre nás vzorom a snažia tento svet robiť lepším. Snažia sa aj napriek tomu že sú k nim iní ľudia veľmi zlý. Možno nie všetko čo sa deje v živote je ideálne, ale veľká časť ľudí sa aspoň snaží.

Viem že niektoré veci v živote môžu byť ťažké, ale snažím sa s tým bojovať. Ale niekedy sú dni, kedy skrátka nie je vždy nálada sa smiať a jediné čo vtedy pripadá do úvahy je si pustiť nejaké pesničky. Vtedy sa nad tým všetkým nejako zamyslím a nezdá sa to až tak zložité. Stále sa učím vyrovnať s tým že niečo sa podarí viac a niečo menej. Niekedy si poplačem a nejako zo seba všetko nejakým spôsobom dostanem. Skrátka sa neľutujem a nevravím že je ten život nejakým spôsobom ťažký, skôr to všetko okolo seba pozorujem. Určitá skupina ľudí mi dáva silu aby som to všetko nejako zvládol aj napriek tomu že sa neviem určitým veciam vyhnúť. Skrátka som realista čo sa snaží na veci pozerať reálne a nemať na tvári ružové okuliare. Každým dňom viem že nie všetko v živote sa rodí ľahko a za tým všetkým sú prekážky ktoré treba zdolať. Človek keď niečo robí tak sa je za tým strašne veľa úkonov čo musí spraviť, skrátka sa to začne nejakým spôsobom nabaľovať. Mám nejaké tie svoje vzory ľudí ku ktorým vzhliadam a ktorí mi svojimi slovami dávajú silu. Sú to ľudia ktorí dokážu byť tým svetlom v tme a prežiaria všetku tú temnotu ktorá je v ľudskom srdci. Sú mi veľkou inšpiráciou a oni sa sami nevzdávajú a robia tento svet lepším. Nepretvarujú sa a poznajú tak ľudský cit ako je empatia.

Nemám nejaký návod a ani riešenie že ako má človek žiť svoj život. Niekedy naozaj stačí aby človek bol sám sebou a aby nič v živote nerobil na silu. Proste si treba povedať že musíme mať aj dni, kedy to nie je vždy najlepšie. Keby všetko bolo len dobré a jednoduché, tak by nás život skrátka bol nudný a fádny. Keby je každý jeden deň v našom živote rovnaký, tak by celý život nemal zmysel a nevážil by si nič okolo seba. Sú veci čo budú ťažké, ale časom sa ukáže že či tie veci ľudia skutočne zvládli. Čas v skutočnosti ukáže ako na tom skutočne sme a že či dokážeme vystúpiť s tieňa pochybností a neistoty. Lebo vždy v našom živote bude jedna skupina ľudí príliš sebaistá a tá druhá bude nesmelá a bezbranná. Ale v skutočnosti jedine ako sa dá voči tomu bojovať je mať zdravý rozum a neupadnúť na duchu. Je veľa vecí čo ľudia nepovedia, lebo v skutočnosti nechcú sklamať tých čo majú radi. Len nedovoľme aby sa nám ľudia posmievali za to že sme iní a že s niečím vo svojom vnútri bojujeme. Lebo neskôr aj tí ľudia čo nám posmievali, tak nám raz budú podávať ruky a budú pozerať z údivom ako sme to všetko dali. Aj keď sa zo začiatku to bude zdať ako nemožné, ale postupne nám všetko začne dávať zmysel. Celá tá skladačka začne mať zmysel, keď sa všetky dieliky spoja dokopy.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: