Mať rád ľudí


V živote sa stretávame zo všetkými typmi ľuďmi a s tým že aké majú často nálady. Každý človek je v niečom iný, výnimočný a túži po nejakom svojom sne. Prežíva svoj vlastný príbeh a snaží sa ukázať že v našom živote nie je nič márne. Aj na Rádiu FM prebieha taká pekná výzva, ktorá nabáda ľudí k väčšej tolerancii a k tomu, aby sa ľudia mali viac radi a pomáhali si. Je veľmi prirodzené keď sa ľudia majú vzájomne radi a nie je to vôbec žiadny extrém. Len extrém sa žiaľ robí zo všetkého a to vôbec nie je správne. Čoraz viac je vidieť ako ľudia sa medzi sebou rozdeľujú než by sa mali spojiť a vytvoriť niečo nové. Skrátka namiesto tvorenia hodnôt sa neustále hašteria že kto má v čom pravdu. Prejavuje sa čoraz viac aj rasová nenávisť voči ľudom, ktorý nemôžu za svoje vlastné osudy. Všetci sú hádzaný do jedného vreca a nikto sa v skutočnosti ani nevie vcítiť do ľudského osudu. Nepíšem to preto aby som niečo obhajoval a niekoho si zastával to vôbec nie. V skutočnosti sa treba zamyslieť že či ľudia okrem ľudí majú radi aj svoj okolitý svet. V dnešnej dobe je najviac dôležité že ak človek chce mať niekoho rád, tak musím najprv mať rád sám seba a potom dokáže mať rád aj ľudí. A ani nemusí mať rád čisto len ľudí, môže mať rád aj zvieratá. Stále budú veci nad ktorými sa bude dať reálne polemizovať a zamýšľať sa nad nimi. Nestačí človeku povedať mám ťa rád, ale treba mu to nejakým spôsobom aj dokázať a každý si vyberie svoj vlastný spôsob ako mu to reálne dokáže.

V živote nie je nič jednoduchšie ako mať okolo seba tú správnu partiu ľudí. Niekedy stačí aby to boli 2-3 priatelia o ktorých sa dá povedať že im môžme veriť. Môže sa stať aj to že ľudia ktorým sme nejakým spôsobom verili, tak nás nejako sklamú a nebudú pri nás. Ale treba si vážiť ľudí čo majú k nám určitú dávku trpezlivosti a dávajú nám pocit bezpečia. Viem že možno nie všetci sa budú k nám správať milo, ale to neznamená že im aspoň nedáme šancu. Veľmi je dôležité pred ľuďmi nezatvárať dvere a ukázať im že môžu s nami rátať. Nie je správna cesta každého odpísať a dať ľudom vo svojom živote stopku. Lebo toto vôbec nie je správny prístup a v skutočnosti to nikam nevedie. Maximálne sa tí ľudia môžu od nás izolovať. Ale stále v živote platí že neprestávajme odlišovať že kto to s nami myslí úprimne a kto nie. Najľudskejšie je keď aspoň prejavíme kúsok empatie a vcítime sa do pocitov iných. Že skrátka nebudeme egoisti a budeme myslieť na to, že aj iní ľudia sú tu okolo nás a potrebujú pomoc. Veľmi zaváži že či sú ľudia skutočne vypočutý a že či sa dokážu vyrozprávať. Ale dôležité je netlačiť na ľudí, lebo bude dôležité že či to oni tak cítia. Že či skutočne povedia veci čo majú na srdci. Nie každý na tomto svete je otvorený a väčšina ľudí v sebe problémy radšej bude dusiť než by mala s tým zaťažovať svoje vlastné okolie. Niektorí ľudia sú extroverti a niektorí zas introverti, ale je dôležité tých ľudí nejako pochopiť. Treba im skutočne otvoriť svoju náruč a povedať im že všetko nejakým spôsobom zvládneme.

Žiaľ nie všetci ľudia majú na ružiach ustlané a musia bojovať zo svojimi životnými problémami. Tie životné problémy sú miestami aj existenčné a často niekedy majú pocit že už nemajú silu ani vstať. Ale aj tak im treba pomôcť a ukázať im že nie všetko v živote je márne. Že stále sa oplatí bojovať za tie správne veci aj napriek tomu že oni tomu nejak vnútorne sami neveria. Najme je dôležité dať dôraz na to, že treba mať voči ľudom trpezlivosť a dať im čas. Netreba ich okamžite odpísať pri prvom neúspechu, ale ukázať im že nám na nich záleží. Ukázať im že sme voči nim maximálne tolerantný a vieme ich pochopiť. Aj keď mať rád ľudí je tá najzodpovednejšia a zároveň aj najťažšia vec na svete. Nikdy v skutočnosti nevieme na čom vlastne sme, dokým nezažijeme s nimi nejakú situáciu ktorá nás ovplyvní na celý život. Každý človek v živote nám niečo dá a v živote nás niekam posunie, len si musíme uvedomiť kam. Ak sa človek vo svojom živote užitočný, tak je jedna z najkrajších vecí na svete. Lebo je veľmi dôležité niekam patriť a byť niekým milovaný. Lebo nie všetci majú to šťastie a v živote sa im prihodili nepekné veci. Preto si tí ľudia zaslúžia aby im niekto dal nádej a neodsunul ich na druhú koľaj.

Ja vo svojom živote mám rád strašne veľa ľudí či je to moja rodina, priatelia alebo ľudia ktorí ma v živote ovplyvnili najviac. Proste ja som nikdy neriešil nejaké rasové rozdiely v spoločnosti, lebo každý človek má na tomto svete svoje miesto. Neviem ovplyvniť že kto má akú povahu, len to beriem presne tak, ako je to dané. Ťažké je povedať že kto je horší a kto lepší, lebo niekedy to ani ja sám neviem. Len čas ukáže že kto sa ako prejaví a kto zostane sám sebou napriek tomu že tiež s niečím určite bojuje. Treba to brať tak, že v živote vždy budeme kvôli niečomu bojovať a najme ak sú to myšlienky ktoré majú pomôcť zmeniť svet k lepšiemu. Lepšie si v živote vybrať cestu, ktorou sa ešte nikto nevybral a sú v nej prekážky. Lebo keby všetko v našom živote bolo len jednoduché, tak by to bolo maximálne nudné a neatraktívne. Neskôr prídeme na to, že všetko čo sa nám udialo, tak nás pripravovalo na niečo lepšie. Povedzme si pravdu, že keby v živote bolo všetko len dobré, tak by sme si nevedeli vážiť život a nikdy by sme nevedeli s vecí poučiť. Aj to čo je zlé je pre nás veľmi dôležité, aby sme si uvedomili že v živote musíme robiť aj chyby. Lebo keď je všetko v našom živote vyvážené, tak nikdy nebudeme mať pocit že sa nudíme. Veľmi je dôležité aby sme si pomáhali, mali sa radi, stáli pri sebe a uvedomili si že sa všetci vzájomne potrebujeme.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: