Sobotka urobil pred prezidentskými voľbami gesto k Zemanovi


Pred tradičným novoročným obedom s českým prezidentom urobil premiér Bohuslav Sobotka ústretové gesto k Milošovi Zemanovi.

„Vedenie ČSSD by názor členskej základne malo rešpektovať,“ povedal Sobotka v Českej televízii (ČT). Vo vnútrostraníckom referende sa nemá hlasovať len o sociálnych demokratoch, podľa Sobotku by každý člen ČSSD mal mať možnosť vybrať si medzi tými, ktorí buď už ohlásili svoju kandidatúru, alebo ju ohlásia v budúcich mesiacoch.

Zemana považuje za „národného konzervatívca“

„Počkáme si, či Miloš Zeman ohlási svoju kandidatúru – pokiaľ áno, tak ho zaradíme medzi ľudí, ku ktorým sa budú môcť naši členovia vyjadriť,“ povedal premiér. A to aj napriek tomu, že prezidenta Zemana považuje on sám už teraz viac za „národného konzervatívca“, poznamenáva iDNES.cz.

„Myslím si, že cesta do pekla by bola, keby sa sociálna demokracia začala štiepiť a hádať. Predovšetkým by sme sa teraz nemali hádať, koho budeme nominovať na prezidentské voľby. Voľby do Poslaneckej snemovne sú (totiž) omnoho dôležitejšie než voľby prezidentské,“ dal už skôr Sobotka najavo, že voľby do Snemovne, kde bude jeho ČSSD súperiť s hnutím ANO, sú preňho dôležitejšie.

„Pri všetkej úcte k voľbám prezidenta republiky, rozhodujúcu právomoc má vláda, predseda vlády. Vláda rozhoduje o životných podmienkach obyvateľov, a nie prezident,“ povedal teraz podľa iDNES.cz Sobotka v bilančnom novoročnom rozhovore vo verejnoprávnej televízii – len niekoľko hodín pred dnešným tradičným novoročným obedom na zámku v Lánoch. Obaja politici zasadnú k sviatočnému stolu spolu so svojimi manželkami.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: