Vysvetlivky vecí čo sa dejú vo svete


Som v jeden deň dostal zaujímavú otázku, že vlastne kvôli čomu sa dejú teroristické útoky po celom svete a ja spíšem niekoľko dôležitých aspektov na základe ktorých to tak je. Vyjadril som že jeden z hlavných aspektov môže aj samotná migrácia. Veľa ľudí nemá priamo informácie a nemajú reálny prehľad na veci. Často človek dostáva skreslené názory a potom si nedokáže utvoriť s nich nejaký správny záver. Vymenujem 6 základných bodov, vďaka ktorým začal byť terorizmus na vzostupe a pravdepodobne tých bodov môže byť aj viac. Ale vymenujem tie najzásadnejšie, lebo reálne ovplyvňujú celý svet a človek upadne okamžite do určitej skepsy a prestane veriť v systém ako taký.

1. Bombardovanie cudzích štátov

Začal by som úplne tým prvým bodom, ktorý spustil celú migráciu a vďaka ktorej začali sa do Európy valiť migranti. Treba si uvedomiť že USA, Veľká Británia, Francúzsko, Španielsko, Nemecko a iné krajiny nesú za to zodpovednosť, teda Slovensko a Česko medzi tými krajinami nie sú. Treba si uvedomiť že boli bombardované krajiny ako Afganistan, Pakistan, Irak, Irán, Sýria, Líbya, Somálsko. O čo reálne išlo, tak reálne išlo len o moc a o to, aby sa v daných krajinách mohla ťažiť ropa. V skutočnosti sa treba zamyslieť nad tým, že v rámci bombardovania sa to začalo ospravedlňovať tým že v danej krajine chcú nastoliť demokraciu. USA stáli za prvou a aj druhou svetovou vojnou a samozrejme by najradšej ovládli celý svet. Predstavme si tie majdany, bombardovanie Juhoslávie, rôzne iné farebné revolúcie za cieľom svet uvrhnúť do chaosu v ktorom je doteraz. Najme si treba uvedomiť že aké kedysi boli Sýria a Líbya sebestačné krajiny a všetko tam kedysi fungovalo. Áno boli tam diktátori ako Saddám Hussajn alebo Muammar al-Kaddáfi, ale krajiny fungovali a prosperovali do momentu, dokým krajiny neboli bombardované. Odvtedy ako prestali fungovať dané krajiny, tak začala vojna ktorá trvá doteraz. Samozrejme táto vojna spustila migráciu a samozrejme na vzostupe začal byť aj samotný terorizmus.

2. Migrácia

Ako som spomenul v prvom bode, tak vojna spustila samotnú migráciu. S migráciou začali prichádzať do Európy veľké množstvo utečencov. Najväčší paradox nastal vtedy keď sa zistilo že tí ľudia sú bez dokladov a potom aj samotné úrady majú problém identifikovať že kto je kto. Skrátka sa ukázalo ako azylový proces ktorý bol v minulosti bezproblémový, tak teraz má vážne trhliny a úradníci ten nápor skrátka nezvládajú. Prestalo sa rozlišovať že kto je vojnový utečenec a kto je ekonomický migrant. Samozrejme tým nastala aj polarizácia spoločnosti a ľudia sa začali deliť na dva tábory. Jeden tábor bol proti migrantom a moslimom a ten druhý bol zástancom multikulturalizmu, moslimom a rozmanitosti rás. Ja nemám problém s etnickými rasami a ani s tým aký je človek farby, len keď sa niečo deje vo svete, tak to treba reálne pomenovať. Skrátka nemôžme pred tým reálne zatvárať dvere a tváriť sa, že sa to nedeje a mať klapky na očiach. Treba si uvedomiť že s migrantami prichádzajú aj teroristi a extrémisti s Islamského štátu. Len toto riziko bolo zobrané na ľahkú váhu a túto situáciu politici neskutočne podcenili.

3. Politika Európskej únie

Prístup politikov k migračnej kríze bol strašne zlý a od toho sa začal odvíjať aj terorizmus, ktorý spomeniem až v ďalšom bode. Treba si priznať že Merkelová, Tusk, Schulz, Juncker a iní predstavitelia Európskej únie, sú priam zodpovedný za tento stav. Samozrejme sa niektorí začali biť do hrude že aký prínos budú mať reálne migranti. Európska únia presne funguje na základe byrokracie, regulácii a nezmyselných smerníc, ktoré nám skôr škodia, než by nám mali reálne pomôcť. Najprv nás chceli zaplaviť povinnými kvótami, neskôr samozrejme ten výraz zmenili na dobrovoľný, ale stále to smrdelo diktátom a neskôr sa začali krajinám vyhrážať že ak nebudeme súhlasiť s kvótami, tak dostaneme pokutu. Neskôr začali vymýšľať ďalšiu nezmyselnú smernicu na základe ktorej by nás odzbrojili a nemali by sme sa ako brániť. Určite by som chcel poukázať na to, že samozrejme politici môžu veľkou časťou aj za Brexit, ktorý sa stal pred mesiacom. Politici majú zodpovednosť aj za teroristické útoky čo udiali v poslednom období aj keď ich to môže mrzieť daná situácia, ale chýba im reálna sebareflexia a priznanie o tom že oni urobili chybu.

4. Terorizmus a násilie

Pri terorizme sa môžeme stretávať s čímkoľvek na svete a nevieme aký môže mať rozsah. My si ešte nevieme predstaviť čo sa stane, lebo nie sme v koži Nemecka, Francúzska alebo Belgicka. Okrem utečencov prichádzajú do Európy aj samotný Islamský štát, ktorý zabije v mene Allaha každého kto bombardoval jeho krajinu. Skrátka s terorizmom prišlo aj násilie a krajiny postupne začínajú strácať svoju národnú identitu čo potvrdilo Nemecko, Švédsko, Francúzsko, Veľká Británia atď. Vytvárajú sa rôzne no-go zóny, utečenecké getá, utečenecké tábory, kde skrátka človek sám vstúpiť nemôže a nie to aj nejakí aktivisti. Skrátka na dané miesta človek môže vstúpiť len v prítomnosti polície. Teda najme je to tak s bezpečnostných dôvodov, lebo ten človek môže byť reálne napadnutý. Nemecko samozrejme otvorilo dvere migrantom a samozrejme sa to prejavilo násilím a obťažovaním žien. Veľká Británia je už viac moslimským štátom než štátom britských občanov. Švédsko multi-kultúrny svet nezvládlo vôbec a ukázalo sa ako môže byť ľudskosť namierená proti nim. Najväčší problém je, že niektoré krajiny to pochopili neskoro a teraz ťažko vyriešia migráciu a ešte ťažšie zabránia terorizmu.

5. Rasizmus a fašizmus

Predposledný bod zo situáciou vo svete už len v tom, že tí čo nesúhlasia s migráciou, islamom a terorizmom tak sú rasisti, fašisti, náckovia, extrémisti a ktovie čo ešte. Tí čo s tým súhlasia, tak sa stávajú v očiach ľudí slniečkári, humanistami a skrátka podporovači migrácie. Najviac je na tom celom zarážajúce jeden ľudský faktor. Že názorová pluralita je čoraz väčšia a rastie ako taký vred na chrbte. Riešime čo je rasistické, ale nepozeráme sa to čo je skutočne rasistické a kde je skutočný problém. Keď niekto vyjadrí názor na migráciu, tak bude okamžite rasista, lebo s tým čo sa deje nesúhlasí. A to čo je fašistické, tak môže v skutočnosti každý usúdiť sám. Buď to môže byť tento režim, buď Kotleba alebo iné radikálne a politické strany. Teda píšem že čo také môže byť, ale nemusí to tak byť vždy a niekedy a ukáže aká je reálna pravda. Nevieme že štátna moc sa často spája s mocou oligarchov, finančných skupín a skrátka tých najmocnejších elít na svete. Nesúdim radšej minulosť, lebo neviem aká reálne bola, ale názor na ňu mať môžem. Ale vynášať súdy nad tým že ten a henten bol zlý, tak tým reálne nevyriešim nič.

6. Dôsledky

Posledný bod je zhrnutím všetkých bodov čo som reálne napísal. Krajiny čo kolonizovali iné štáty, tak dostávajú tvrdé a bolestivé rany od teroristov. Pocítil to Brusel kde boli bombové útoky a pocítilo aj samotné Francúzsko či minulý rok v Paríži alebo tento rok v Nice. Politika otvorených dverí priniesla následky v podobe násilia počas silvestrovských osláv v Kolíne. Politici strašne podcenili situáciu a kvôli tej situácii prichádza zbytočne veľké množstvo ľudí o život. Nepodceňujme túto situáciu, lebo sa to môže reálne stať aj nám a aj nás môže niekto napadnúť a ublížiť nám. To že už nás ešte také nebezpečenstvo nie je, ešte neznamená že sa to nemôže stať a stále musíme byť v strehu. Treba si uvedomiť, že ak sa nebudú chrániť hranice, tak to znamená že sa nebudeme cítiť bezpečne. Nedovoľme aby strach mal nejaký priestor v našom srdci. Lebo ten strach nás môže maximálne zničiť a môže to nahrávať do karát teroristov a tým čo chcú vytvoriť chaos. Spájajme sa a naučme sa rozlišovať čo je správne a čo nie, lebo iba tak môžeme reálne vyhrať.

Napísal som tieto otvorené slová, aby si každý uvedomil že najväčšia hrozba je terorizmus a celkovo veci s tým spojené. Ak sa stalo, že som niečo vynechal, tak to ešte stále môžem doplniť alebo upraviť niektoré slová. Ja si nemyslím že všetci ľudia sú zlí, ale si dávam pozor a rozlišujem. Napísal som to aj preto, aby to pochopil aj ten najmenej znalý človek čo nesleduje správy a nie je tými vecami nejako ovplyvnený. Môže sa stať že sa v určitých veciach, môžem mýliť, ale viem že pravda sa nedá oklamať. Ale treba si uvedomiť pred čím reálne stojíme skôr než sa u nás niečo stane.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: