Šťastie je voľba


Každý z nás má nejakú inú predstavu o tom čo je to šťastie. Niekto je rád za to že je zdravý a dakto je rád za to, že môže niekomu veriť. V živote si človek stále vyberá že čo je skutočne správne a rozlišuje určité pocity. Pre niekoho byť šťastným môže byť len obyčajný pojem a potom cíti niečo iné. Ja tiež prežívam to svoje šťastie, tak ako to vnútorne cítim. Vždy v živote dostaneme šancu, aby sme dokázali byť lepšími ľuďmi a uvedomiť si prečo sme tu. Pravdepodobne každý človek má to svoje poslanie, že čo musí neraz na tejto planéte spraviť. Stále má nejakým spôsobom význam bojovať za správne veci aj keď si to niekedy nemyslíme. Niekedy máme pocit že nás takmer nič nespraví šťastnými a že sa utápame v nekonečnom žiali. Neistota sa postupne vkráda do nášho srdca, ale keď spravíme čo cítime že je správne, tak nám to zlepší náladu. Keď si predstavím že ráno vstanem, tak to je skutočné šťastie. Viem že sa určitým veciam v živote nedá vyhnúť, ale potom si povieme že aké ľahké to bolo. V živote si sami vyberáme že či budeme žiť šťastne alebo budeme v smútku. Zisťujeme časom že či sme urobili to správne rozhodnutie a že či nás to ovplyvní.

V živote vždy platí že človek pritiahne na čo reálne myslí. Pravdepodobne je to dané niekde vo vesmíre, že ak na niečo myslí, tak si to reálne privolá. Ak človek sa sústredí len na to pekné, tak bude zažívať len tie pekné veci. Ten kto bude myslieť stále negatívne, tak bude mať taký celý život. Ale treba prijať určitý fakt, že určité prekážky k životu reálne potrebujeme. Nie vždy sa dokážeme vyhnúť tomu čo sa deje okolo nás a stresové situácie budú vždy. Niekedy môžu nastať práve vtedy keď človek ide na nejaké nové miesto a nevie že či ho ľudia prijať medzi seba. Niekedy fakt stačí že má človek šťastie na dobrý kolektív a dobrého šéfa. Len vždy najprv je ten prvotný strach že aké to skutočne bude a popri tom to môže byť lepšie, než si človek myslí. Vždy je dôležité natrafiť na nejakú skupinu ľudí čo povzbudia a ktorí reálne vedieť podržať. Ľudí ktorým sa dá dôverovať a ktorí nebudú podceňovať kvality. Je zázrakom si povedať že ešte žijeme a že všetko nejakým spôsobom zvládame. Niekedy ten svet nie je ružový, ale každý si sám vytvára tú cestičku k šťastiu. Lebo šťastie nie je iba to, keď sa človek teší navonok, ale keď je ľudská duša uspokojená.

Lebo v skutočnosti zistíme že všetky veci ktoré cítime, tak sú vo vnútri človeka. Každý z nás vo svojom živote cítime niečo zlé a aj naše názory sa po určitom čase zmenia. Zmenia nás určité okolnosti a postupne aj skúsenosti čo v živote zažijeme. Stále stojíme pred nejakou životnou skúškou, ktorú musíme zvládnuť aby sme sa niekam posunuli. Povieme že je to ťažké a že sa to nedá, ale keď to nevyskúšame, tak nikdy nebudeme vedieť na čom sme. Stále zisťujem že je to pravda a je to v živote dané. Ak keď nás možno nebudú mať všetci radi, ale myslime na tých čo nás robia šťastnými a lepšími. Že tí ľudia dávajú nášmu životu zmysel a že sa snažia robiť všetko preto, aby nás reálne podporili. Všetko v živote sa deje kvôli niečomu a každá situácia má svoj pádny dôvod. Len je dôležité, aby sme si určité veci skrátka nebrali príliš k srdcu. Dôležité je si uvedomiť, že prečo skutočne žijeme a aké máme na tomto svete poslanie. Nikto nevie predpovedať čo sa reálne stane, ale každý v živote má možnosť si vybrať. Je jedno čo si človek vyberie, ale dôležité je, aby to nejako zvládol.

Skutočne je iba na nás či zmeníme svet k lepšiemu a na nikom inom. Lebo sme sa narodili, aby sme spoznávali svet a ľudí okolo seba. Nikto neprišiel na svet s tým že bude všetko okamžite, lebo všetci sme na rovnakej úrovni. Každý z nás sa musí učiť nové veci, ktoré neskôr využije v praxi alebo v komunikácii z ľuďmi. Cesta ku šťastiu nám prináša veľa skúšok, prekážok a výziev ktoré musíme prekonávať. Všetko v živote si treba reálne vybojovať a nič k nám nepríde samé. Pokiaľ pre určité veci nespravíme nič, tak skrátka nebudeme potom v živote prežívať šťastie. Všetko v živote je nám potrebné, lebo keby žijeme bez prekážok a je nám iba stále dobre, tak máme potom nudný život. V živote musí byť určitá rovnováha, aby sa tie pocity nejakým spôsobom vyvážili. Kedysi som mal takú fázu, kedy som bol pesimista, optimista a neskôr som sa stal realista. To mi pravdepodobne pomohlo k tomu, aby som stál nohami na zemi a nikdy sa nevzdal.

Na živote je zaujímavé že si stále máme s čoho vyberať a je na nás či to je správne. Je len na nás či budeme žiť v živote ktorý bude plný drámy a smútku alebo budeme život plný šťastia a radosti. Radšej budem žiť v živote kde je radosť, láska a istota, ale samozrejme budem vnímať veci okolo seba. Budem sa snažiť ľudí robiť šťastnými a zároveň aj lepšími, ale viem že to bude náročné. Ale viem že sa to dá nejako zvládnuť, len niekedy je dôležité aby sme tomu dokázali veriť. Dôležité je aby človek neprestal snívať svoje sny a veril že sa raz splnia. Každé nové ráno, nádej v sebe má, každý deň nový sen začína. Vždy vstaneme a uvedomíme si že sme dostali 365 šancí k tomu, aby sme tento svet spravili lepším miestom. Aj keď niečo pokazíme, ale netreba sa vzdávať a treba ísť ďalej. Ak sa aj stane že človek zíde s cesty, tak je vždy šanca sa na tú správnu cestu navrátiť. Vždy existuje možnosť sa vrátiť späť a uvedomiť si svoju vlastnú existenciu.

Ja si myslím že v skutočnosti si každý to svoje šťastie volí sám. Dôležité je aby človek nestagnoval a nestál na rovnakom mieste. Mňa vie potešiť v živote čokoľvek a urobiť ma to zároveň šťastným. Som šťastný keď vidím, že ľudia ktorých mám prežívajú svoje životné šťastie. Ale najviac to u mňa umocnila jedna krásna pesnička, kde moja najlepšia kamarátka Natálka spieva refrén a slohu. Vďaka šťastiu dokážeme prekonať aj tie najťažšie veci o ktorých si myslíme že vôbec nezvládneme. Dôležité je aby naše myšlienky boli také, aby sme boli vzorom pre ostatných. Najme si treba uvedomiť že keď niečo robíme, tak by sme to mali robiť z radosťou. Lebo keď človek robí niečo čo ho baví, tak je samozrejme aj šťastnejší. Aj keď určite je pre každého šťastie niečo iné a každý to prejaví inak. Šťastie je voľba ktorú si vyberáme sami a je iba na nás ako ho dokážeme zúžitkovať. Lebo keď okolo seba ľudí čo nás majú radi, tak to je skutočné šťastie.  Na ničom vtedy nejako extra nezáleží, len aby sme boli niekým milovaný.

V živote si môžeme strašne veľa vecí zvoliť, ale skutočná voľba je tá ktorá nás spraví šťastnými. Šťastie je tá skutočná voľba ktorá nás nejakým spôsobom robí lepšími ľuďmi. Ja som šťastný za veľa vecí, možno to nedávam tak najavo ako iní ľudia, ale to neznamená že nie som šťastný. Ale najkrajšie je keď dokážeme robiť šťastnými aj iných ľudí, lebo tí ľudia si to rovnako zaslúžia. Niekto je šťastný napríklad aj vtedy keď sa mu niečo podarí vyhrať alebo keď dokáže preniesť šťastie k ľudom. Preto je dôležité, aby si každý uvedomil svoju vlastnú hodnotu. Každý človek má možnosť zmeniť svet k lepšiemu, len si musí viac veriť. Celkovo my všetci si musíme viacej veriť, lebo bez dôvery sa nedostaneme nikde. Lebo tá dôvera nás dokáže niekam reálne posunúť, bez nej to skrátka nejde. Lebo keď sa vzájomne podporujeme a vzájomne sa pochopíme, tak vtedy zistíme že všetko nejako zvládneme. Len treba určitým veciam dať čas a byť trpezlivý, skrátka inú možnosť nemáme.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: