Problematické časy


Po dlhšom čase píšem článok a uvedomujem si že by mal byť osvetou pre všetkých. Každý má víziu o tom aký by mal byť svet a čo by trebalo preto spraviť. Ja si každý deň uvedomujem že aj dobrý skutok reálne poteší a vyčarí úsmev na tvári aj keď v súčasnosti je všetko inak. Sú inak nastavené mantinely a spoločenské rozdiely, kedy ľudia idú priam až cez mŕtvoly aby niečo dokázali. Silná chuť po peniazoch s človeka robí robota a priam až neprístupného človeka. Vidíme to najčastejšie v politike, kde často počúvame falošné sľuby a ani sám prezident voči tomu nič nezmôže, nie že nechce, ale preto že má obmedzené právomoci. Môže veci schvaľovať, omilostiť ľudí, ale nemôže ovplyvniť v skutočnosti nič. V skutočnosti všetko môže ovplyvniť len vláda, ktorej prakticky dávame do ruky mandát a zodpovednosť za naše životy. Vidíme to ako všetko funguje, dôležité je aby ľudia mali problémy s exekútormi a aby spáchali samovraždu. Dôležité sa stáva aby ľudia mali zvýšené dane a aby podnikateľom boli kladené polená pod nohy. Finančné skupiny to samozrejme istia a oni nebudú predstierať spoluprácu zo štátom, skrátka to je čistý korporativizmus. Skrátka politici len plnia funkciu zlodejov a spolupracovníkov určitých firiem ktoré majú veľa za ušami. A vidíme celý ten výsledok v praxi, niektorí ľudia sa stávajú bezdomovcami, emigrantmi alebo spáchajú radšej samovraždu.

Svet vždy budú riadiť len tie najmocnejšie osoby, ktoré budú ovplyvňovať verejné dianie vo svete. Skutočne tí ľudia riadia svet a priam až nám nanucujú ako sa máme správať a aký máme byť humánny voči všetkému. Tak to môžme byť ľudský aj voči teroristom a ich zabíjanie vo svete môžeme ospravedlniť duševnou poruchou. Keď tak niekedy sa na to pozerám, tak čoraz viac ľudí trpí štockholmským syndrómom. Úplná naivita ľudí paralyzuje a nevedia reálne odlíšiť realitu, dobré je pre nich, len to čo im reálne pasuje. Nie všetci sú zlí, ale keď vidím ako daktorí premýšľajú, tak premýšľam nad tým že sú ovplyvnený médiami. Skrátka niekto musí kráčať zo stádom a dakto musí ísť proti prúdu. Preto sa nemožno čudovať že na čom je niekedy postavená verejná mienka. Verejná mienka je postavená na klamstve a na polarizácii spoločnosti. Priam až slizko sa klame a určití ľudia si tým naháňajú preferencie v nezmyselných prieskumoch. Žijeme vo veľmi šialenej dobe, kedy človek prakticky musí pracovať do určitého veku a v skutočnosti sa dôchodku ani nedožije. Niektorí ľudia priam musia vyžiť len s toho čo reálne majú a nemôžu si dovoliť luxusné autá, dovolenky a iné priam drahé veci. Prečo sa neustále vlastne bojuje vo svete, lebo niekto chce ropu a je priam až nenažraný.

Vlastne na tomto bola postavená celá migrácia, len bolo dôležité aby dakto robil invázie do Iraku, Pakistanu, Iránu, Libye, Sýrie a ďalších krajín  Ja nemám problém s tým že sú ľudia tmavej pleti u nás na Slovensku pracuje veľa Číňanov ktorí si robia vlastný biznis. Veľa ľudí k nám aj emigruje, lebo v ich vlastnej krajine to zúri občianskou vojnou a zatiaľ sa nemôžu vrátiť domov. Ale tak človek nemusí byť ďaleko od pravdy, aby vedel kto je vinník a kto samozrejme podporuje teroristov a pašerákov. Utečenci sa stali prostriedkom na tom, ako otvoriť brány Európy teroristom. Kto v skutočnosti uteká pred vojnou a kto najradšej by z nej ťažil iba ekonomické výhody sa v skutočnosti nikdy nedozvieme. Dôležité bude že ľudia ktorí budú hľadať nejakým spôsobom pravdu, tak budú označený za rasistov a extrémistov. Celé toto vítanie utečencov ukázalo že ako je EÚ bezmocná riešiť migračnú krízu, hlavné je že iné štáty treba zavaliť kvótami, pokutami a tým že prídu o eurofondy. Ako v skutočnosti dopadlo Švédsko už je to mŕtvy štát, kde sa pôvodné obyvateľstvo cítia ako cudzinci. Celé to multi-kulti tam prevažuje, tvoria sa tam no-go zóny, kde obyčajný občan bez polície vstúpiť nemôže, inak by ho napadli a zabili. Francúzsko zažilo teroristické útoky v Paríži a v Nice. Brusel zažil teroristický útok, kde vybuchli bomby na letisku, pred kaviarňou a v metre. Takmer všade po svete sa dejú zločiny, len nie sú príliš medializované. Ku všetkému sa samozrejme priznáva Islamský štát a ľudia si dávajú na seba viac pozor. Nielen teroristi ale aj určitá skupina jedincov zabíjala ľudí a ospravedlňovalo sa to duševnou poruchou. Sa stalo veľa vecí, ktoré netreba nejak zvlášť písať, každý si môže nájsť chronologicky, kedy sa čo stalo a urobiť si vlastný záver.

Niektorí ľudia sa to snažili zaobaliť do slov, že však nesúďme všetkých moslimov. Nesúdim všetkých moslimov, len nebudem obhajovať teroristov a ľudí v mene svojho náboženstva ktorí napadnú človeka alebo sa odpália a zabijú tým veľa ľudí. Ak je niečo zlé, tak to treba pomenovať a nie mať klapky na očiach. Proste tieto teroristické útoky považujem za najväčšiu formu extrémizmu, to že niekto začne brániť svoju vlasť, tak to nie je extrémizmus. Ak sa niekto bude báť o svoju vlastnú vlasť, tak mu to vôbec nebudem vyčítať. Lebo ľudia sú dosť uvedomelí, aby vedeli čo je správne a čo nie. K tej ľudskosti ja budem ľudský a nie preto, že niekto okamžite zapískne a budem ľudský, Ale preto že som k tomu vedený od narodenia a preto lebo neriešim spoločenské rozdiely. Nikdy som neriešil že má niekto inú farbu pleti, ale to ako sa vie správať. Dôležité je, že či sa človek vie prispôsobiť pravidlám a zákonom v našej zemi. Som proti akémukoľvek rasizmu voči ľudom, čo sa chcú prispôsobiť životu a nerobia nijaké problémy. Je veľmi spiatočnícke, keď sa človek začne správať ako posledný rasista aj voči cudzincom inej pleti. Potom sa nedá ani čudovať, prečo niektorí ľudia radšej zo Slovenska odídu. Niektorí ľudia sa tak naozaj správajú a nie som s tým absolútne stotožnený, ako nikto z ľudí. Každý je za nejakú rovnosť a za to, aby všade platil rovnaký meter.

Len namiesto riešení sa zbytočne ľudia hádajú a venujú energiu niečomu čo nie je podstatné. Venujú energiu niečomu čo nemôžu zmeniť a mali by sa reálne spojiť. Tá jednota tu skrátka chýba a každý každého s niečoho obviňuje, čo nie je dobrá vizitka pre našu krajinu. Sú ľudia čo majú plno rečí, ale v skutočnosti nič nevyriešia a v skutočnosti tie slová reálne nestačia. Pokiaľ sa nebude konať, tak bude ťažké niečo reálne zmeniť a ťažko sa niečo reálne zmení. Dôležité je byť správne vedený a najme vedieť čítať medzi riadkami, aby ľudia neuverili všetkému čo im ponúkne denná tlač. Presne toto je celý základ a potom môže pre nás svietiť ako taká reálna nádej, že v skutočnosti nie je ešte nič stratené. Len strach sa stal silným faktorom a ľudia nechcú už nič zmeniť, lebo už prestali veriť. Prestali veriť v samotný systém, ktorý im v skutočnosti nijak nepomáha, skrátka problémy robí. Preto sa vlastne dejú protesty lebo ľudia nie sú spokojný ako sú platovo ohodnotený. Preto búria učitelia, zdravotné sestry a najnovšie vyjadria svoj postoj aj policajti. Vlastne sa znižuje nezamestnanosť, ale tým že ľudia odídu zo Slovenska a potom je povedané že zníženie nezamestnanosti je vlastne priaznivá správa. Teda ako pre koho, niektorí si priam odrobia poctivo a aj tak ich práca nie je dostatočne ocenená.

Ľudia hovoria o láske a tolerancii, ale tej sa nedočkáme keď bude vo svete zúriť vojna. Nedočkáme sa jej pokiaľ nevyriešime, ako pomôcť krajinám čo boli vojnou zasiahnuté. Skrátka by sa malo všetko robiť preto, aby sa utečenci čo išli do krajín EÚ mohli vrátiť domov. Pokiaľ budú krajiny stále obviňovať Rusko že sa snaží svet zachrániť od terorizmu a nebudú hľadať spoločné riešenie, tak sa tým v skutočnosti nikam nedostaneme. Skutočná hrozba voči ktorej treba bojovať je samotný terorizmus a toto si treba čo najskôr uvedomiť. Namiesto toho aby sa riešilo, ako zmeniť svet k lepšiemu, tak sa riešia veci ktoré v skutočnosti odvracajú pozornosť od problému. Nie je nič horšie ako sa tváriť že určité problémy neexistujú a nedá sa čakať že zmiznú samé. Pretvárať si realitu podľa seba nie je vždy šťastné riešenie a nemusí to byť pochopené. Pokiaľ svet bude fungovať iba na jednom názore ktorý budú presadzovať úplne všetci, tak tým sme absolútne skončili. Ľudia vravia ako sa treba vzájomne tolerovať a ani nevedia tolerovať druhú stranu budú ich nazývať náckami, extrémistami a fašistami. Ja tiež nesúhlasím zo všetkým, ale nevypočuť si druhú stranu znamená že je človek obmedzený iba na jeden názor a za ten druhý bude pranierovaný.

V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť, že dlhšie nebol článok, ale tiež som mal určité problematické časy a je to už vyriešené. Ale v problematických časoch reálne žijeme a niekedy si to ani neuvedomujeme. Dôležité je aby sme si našli čas na druhých a nevyhovárali sa neustále že sme zaneprázdnený. Nikto nie je zaneprázdnený celý život, len záleží na tom, kto si aké priority určil. Ja mám jasno že sa venujem ľudom, ktorých mám rád a na ničom inom reálne nezáleží. Až na konci zistíme na čom reálne záleží a že či sú naše úmysly skutočné čisté a úprimné. Neskôr prídeme na to že či sa niekto s nami preto lebo chce alebo preto že niečo od nás chce. Dôležité je aby sme našli čo nás spája a ne čo nás rozdeľuje. Mali by sme prijať aj iný názor bez ohľadu na to či sa nám páči alebo nie. Na základe toho môže vzniknúť určitý kompromis alebo riešenie ktoré by upokojilo situáciu. Štiepiť sa na maličké skupiny a každý si riešiť svoje vlastné protestíky nie je žiadne riešenie. Musí byť aj zdravý rozum a nie len čistokrvné nálepkovanie oponentov ako to majú vo zvyku niektorí ľudia robiť. Tým že budú hádky a riešiť sa kto v čom má pravdu, tak sa nikam reálne nepohneme. Preto by sa človek nemal báť niečo vyjadriť aj za cenu, že bude nenávidený. Treba skrátka tú pravdu nájsť aj tam kde si myslíme že nemôže byť. Preto si treba uvedomiť situáciu dokým nebude neskoro a povedať si že to najťažšie nejakým spôsobom zvládneme a že to nevzdáme.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: