Babie leto nebude, chladné počasie pokračuje


Zima sa v tomto roku ukázala veľmi skoro. Na Štrbskom Plese ešte nikdy nenamerali takú vysokú snehovú pokrývku na začiatku októbra. Vo štvrtok ráno jej tam napadlo rekordných 31 cm.

Snežiť bude aj cez víkend, ale v sobotu až od výšky 1200 metrov. Najvyššia teplota vystúpi podľa SHMŮ cez obidva voľné dni na 9 až 14 stupňov. Mierne chladnejšie teploty majú prísť až od stredy.

Výrazné problémy spôsoboval sneh pod Tatrami, kde ho napadlo aj okolo 20 cm. Na Lomníckom Štíte namerali 48-centimetrovú prikrývku.

Sneh nateraz len na horách

Prvý sneh tohtoročnej sezóny však nevydrží dlho a udrží sa niekoľko dní len vo vysokých polohách. Hranica sneženia počas víkendu stúpne nad hranicu 1000 metrov, ale aj tu sa sneh bude topiť.

V budúcom týždni už bude mrznúť len na hrebeňoch Tatier.

Napriek tomu, že sneh v obývaných oblastiach už nasledujúce dni nehrozí, tak kúriť bude treba od Bratislavy až po Štrbské Pleso, píše server imeteo.sk.

Zlepšenie počasia až na konci októbra

Cez víkend bude prevládať prevažne oblačné počasie a najmä na severe s prehánkami. Na horách sa vyskytnú prehánky vo forme snehu.

„Nakoľko budeme stále v chladnejšom vzduchu, tak teploty nebudú zatiaľ prekračovať hranicu +15°C. Nočné teploty sa budú pohybovať od +8°C až po nulu na severe územia,“ uviedol portál.

Nádej na zlepšenie počasia nie je až v závere druhej októbrovej dekády. Babie leto nás určite nečaká a teploty by sa mali udržiavať slabo pod hranicou dlhodobého priemeru.

zdroj: aktuality.sk

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: