Bitie občanov za názor


Nie je jediný článok kde by som sa nevyjadril k politike a celkovo k systému ako takému. Ale myslím si, že v tejto chvíli je to viac než potrebné. Ešte som sa nikdy nestretol s tým aby verejný činiteľ niekoho napádal za to, že sa voči nemu nejako vyjadrí a že s tým človekom v niečom nesúhlasí. Treba si uvedomiť že nielen polícia je verejným činiteľom, ale aj úradníci, notári, prokuratúra, prezident a každý kto plní nejakú funkciu vo verejnej službe. Treba si uvedomiť že títo ľudia sú často chránený imunitou a nemôžu byť trestne stíhateľný. Najväčší paradox v našom štáte je vyjadriť názor na človeka čo pracuje ako verejný funkcionár. Najme by som sa zameral na to, že ako sú v skutočnosti chránení politici. Že za svoje kroky nemôžu byť stíhaný, lebo ich chránia zákony a samozrejme aj samotná Ústava Slovenskej republiky. V rámci tej ústavy sa potom čudujeme že prečo v tomto štáte nič nefunguje a že v ňom vládnu len zlodeji v saku a kravate. Treba si uvedomiť že politici ešte stále majú imunitu a že stále ich nikto nemôže zatknúť. Teda to v konečnom dôsledku znamená, že polícia v skutočnosti nemôže spraviť nič a nie preto nemôže, ale preto že im to zákony nedovolia. Lebo zákony čo sú v ústave skrátka nepustia a jediný kto bude mať skutočný problém bude mať občan, lebo vyjadrí svoj názor.

V posledných týždňoch sa rieši len jedno ako odvolať Fica a Kaliňáka nielen za kauzu Bašternák, ale celkovo aj za iné kauzy, ktoré nie sú v médiách toľko prezentované. Treba si uvedomiť že nielen koalícia spravila chybu, že zablokovala schôdzu o odvolávaní, ale že aj opozícia má na tom tiež svoj podiel viny. Skrátka sa Národná rada zmenila na jeden veľký chliev v ktorom začali vládnuť chaos a anarchia. Namiesto riešenia skutočných problémov, tak sa len hádajú a neprinášajú žiadne reálne riešenia. Mala by sa riešiť aj Gorila, Sasanka, odpočúvanie poslancov a iné kauzy, ktoré možno sú pravdepodobne zametené pod koberec. Najväčší paradox je že tí čo sa nezaujímajú o vlastný štát a o to že kvôli tomuto režimu sa ľudia zabíjajú, tak si myslím že politici sú odtrhnutý od reálneho sveta. Rieši sa fašizmus čo bol v minulom storočí na čele s holokaustom, ale nerieši sa čo sa deje teraz. Nerieši sa to ako našim ľudom reálne pomôcť, skrátka nemajú čo jesť a spia pod mostom, stávajú sa s nich bezdomovci. Či je to ich vinou alebo za to môže niekto iný, tak to musí každý posúdiť sám. Niektorí ľudia majú sotva len na základné potreby toho čo si môžu reálne kúpiť.

Súčasné protesty ktoré sa dejú pred Bonaparte, tak reálne nevyriešia nič. Je to skrátka len obyčajná komédia kde ľudia vytiahnú kartičky a v skutočnosti sa nevyrieši nič. Ak by sa určitá zmena stala, tak by do vlády prišiel ďalší zlodej čo by sa reálne ešte nenabalil. Tým že sa odvoláva minister alebo premiér, tak maximálne sa môže stať čokoľvek a priam aj rozpad vlády. Ale neviem si predstaviť, čo by robila naša opozícia keby je v koalícii, ale pravdepodobne by štekali po sebe ako taká svorka psov. Skrátka len vrčia, štekajú, ale v skutočnosti nikoho neuhryznú a všetci vieme ako to reálne je. Môžu prekladať zákony, ale aj tak všetko čo vymyslia, tak reálne do druhého čítania neprejde. Neprejde to nielen preto že opozícia má slabé argumenty k daným zákonom čo chcú predkladať, ale aj preto lebo koalícia má skrátka väčšinu, teda že je ich viac než opozičných poslancov. Najme posledný protest ukázal že politik je schopný napadnúť aj obyčajného občana čo mu povie pravdu a tú pravdu reálne ani nevie uniesť. Teda keby obyčajný človek napadne politika ktorý je verejný činiteľ, tak maximálne toho človeka predvolajú na políciu čo sa reálne môže stať a politikovi sa nič nestane. Ak si niekto vypočuje že je fašistický hajzel alebo že je zlodej čo kradne v štáte,  tak by mal krotiť svoje emócie. Tak potom načo dostal politik mandát od ľudí, keď tým ľudom pleskne facku za nadávku alebo celkovo za názor.

Politik by mal ako verejne činná osoba strpieť všetko, nielen pozitívny názor by mal prijať, ale mal by prijať aj ten názor čo bude kritický voči jeho osobe. Ja sa niekedy čudujem že politici čo nadávajú Kotlebovcom do fašistov, že tiež nedostali facku od nich. Ja si neviem predstaviť že aké by to bolo, keby nejaký občan povie politikovi že je zlodej, tak čo urobí pravdepodobne mu tiež dá facku, buď na ľavé líce alebo na pravé líce. Ja sa naozaj zamýšľam nad tým že či človeka už nebudú napádať už aj za to že sa usmieva a že má dobrú náladu, lebo v našom štáte je naozaj možné všetko a aj tie najbizardnejšie veci. Politici by mali zniesť aj nepríjemné otázky médii, možno tiež nie som nejako zástanca médii, ale tiež si skrátka robia svoju prácu a snažia sa ľudí reálne informovať že čo sa deje nielen v politike, ale tak celkovo vo svete. Najväčší problém v našom štáte je, že sa v ňom všetko toleruje a potom sa nemôžme čudovať že sú v ňom samí podvodníci. Podvodníci a najväčší oligarchovia čo sa tešia s toho že môžu okrádať náš štát a ešte majú ochranu.

Ja sa potom nebudem čudovať ľudom keď raz ľudia vyjadria svoju nespokojnosť s tým že prídu do ulíc s roxorovými tyčami. Lebo tí ľudia budú v práve a celkovo ľud má právo byť naštvaný a nasrdený, lebo ja by som bol pravdepodobne tiež a iné by to nebolo. Aj keď samotné násilie neschvaľujem, ale vláda by sa mala báť svojho ľudu už len preto, lebo si ju ten ľud zvolil a oni skrátka sklamali.  Sklamali svojimi sľubmi ako zmenia všetko v prospech ľudí a tieto kecy počúvame 26 rokov, teda od samotnej nežnej revolúcie.  Ak niekto bude chcieť niečo zmeniť, tak o budú nazývať fašistom alebo extrémistom. Nacionalizmus ako ho poznáme a aký je dnešnej podobe,  tak ho odsudzuje veľká časť politickej špičky na čele s koalíciou a opozíciou. Vlastenectvo sa vníma ako niečo zlé a patriotizmus je presne podobný problém. Ak má rád niekto svoju zem, tak by ľudí nemali za to odsudzovať a ja tiež mám rád svoju zem.  Ja si vážim ľudí čo sa snažia nejako reprezentovať Slovensko a robí svojej krajine dobré meno. Majú môj veľký obdiv že sa nevzdali vecí za ktoré reálne bojovali. Skrátka v SaSke určití ľudia ukázali svoju pravú tvár a najme pán Osuský ktorý fyzicky napadol Vaskyho len za to, že mu povedal že je fašistický hajzel a ktorý miestami poukazoval na to, že tento režim núti ľudí páchať samovraždy a je to smutná pravda, ktorú žiaľ politici nechcú počuť alebo im to ich duševná slepota a hluchota nedovoľuje.

Plus ešte pán Danko chce zmeniť fungovanie celého parlamentu čo sa zjavne určitým stranám skrátka nepáči. Z niektorými zmenami súhlasím a z niektorým nie, skrátka nie som jeho zástanca. Najzásadnejšou novelou v parlamente by mal byť Etický kódex ktorý by mal upravovať určité pravidlá akoby sa mali správať ľudia, teda všetci bez rozdielu vrátane politikov. V skutočnosti keby obyčajný občan strelí politikovi facku, tak ho ešte za to zavrú a politik keby dá dakomu facku, tak je to vlastne v poriadku a ešte mu za to aj zatlieskajú. Treba si uvedomiť že demokracia by mala stáť na dvoch veciach a tie sú pre nás zásadné. Ako raz povedal vo svojom výroku Masaryk že základ samotnej demokracie tvorí verejná kontrola a slobodná kritika. Skrátka človek musí zniesť kritiku a je jedno či je v politike alebo nie. Ja tiež neraz znesiem kritiku, keď mi niekto povie, že v určitých veciach nemám pravdu a jediné čo mi ostáva je sa nad tým povzniesť. Človek čo ide do politiky musí rátať s tým, že bude vystavený tlaku okolia, novín a miestami aj televíznym diskusiám. Televízne diskusie ukážu že ako je politik reálne zdatný a že či sa dokáže pred verejnosťou nejako obhájiť. Najme si treba uvedomiť že medzi verejným činiteľom a ústavným činiteľom je veľký rozdiel. V tom prvom prípade je verejný činiteľ osoba ktorá pracuje ako verejný funkcionár alebo úradník, ktorý je vo verejnej službe tým pádom čelí samotnej verejnosti, teda môžu to byť aj ďalší ľudia či to je notár, sudca, prokurátor, prezident a ďalší. Ústavný činiteľ je osoba ktorá plní právomoci v zmysle pravidiel ústavy či je to prezident, vláda, súdy, úrady, poslanci VÚC (Vyšší územný celok).

Keď tak sledujem dianie, tak si uvedomujem že tu niečo v našom štáte zlyháva. Zlyhávajú politici, súdy, polícia a najme náš ústavnodarný a zákonodarný orgán teda Národná rada, tam sa dejú všetky tie najzásadnejšie rozhodnutia ktoré nám buď zlepšia život alebo nám to zhoršia. Všetky tieto veci píšem, lebo reálne všetko zo všetkým súvisí a tvorí to určitú mozaiku. Človek si povie že ho nezaujíma politika, ale v skutočnosti tá politika ovplyvňuje životy nás všetkých. Naše zákony tiež ovplyvňujú chod celého sveta a tak veľmi, že postupne viac prevažuje byrokracia než naše národné cítenie. Preto často sú ľudom podkopnuté nohy, že jedinú možnosť ktorú majú je utiecť zo Slovenska a neutekajú preto že sú zbabelci, ale preto, lebo nemajú dobré podmienky na život. Treba si uvedomiť že človek by nemal mať len nejaké povinnosti voči štátu, ale štát by mal reálne obhajovať jeho práva. To je paradox že ľudia sa skôr starajú o štát, než štát sa stará o nich. Človek má strašne veľa záväzkov voči štátu musí chodiť na úrad práce, musí vybavovať daňové priznania, platiť dane, platiť koncesionárske poplatky dokonca aj tí čo nemajú televíziu ( ľudia zo zdravotným postihnutím ich neplatia a sú oslobodení), človek odvádza dane do štátu prakticky zo všetkého čo si človek kúpi. teda DPH (daň z pridanej hodnoty). Najme si treba uvedomiť že všetko zo všetkým súvisí a každý to môže chápať inak. K záveru by som chcel dodať toľko, že ľudia by s nemali báť vyjadriť svoj názor. Ľudí netreba trestať za to že využijú formu verejnej kontroly a slobodnej kritiky, lebo tí ľudia dali tým politikom mandát a podľa toho by sa mali politici správať.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: