Reálna pravda okolo nás


V živote sme obklopený všetkým, len nie realitou a často sú veci okolo nás prekrútené. Občas nevieme či voči niečomu bojujeme alebo zaslepene ideme s pastierom. Počúvame najrôznejšie správy v televízii, vidíme na internete kopec článkov ktoré prinášajú polopravdy a klamstvá. Sme tak hlboko zasiahnutý konzumom, že zabúdame rozoznať čo je správne. Tento systém nás maximálne môže zničiť ako rasu. Slepo veríme ľudom v parlamente, ktorý za 25 rokov pre nás nič neurobili. Ľudia dostávajú do úst len omrvinky a nijako sa im nepomáha. Ľudia čoraz viac sú vysťahovaný na ulicu, lebo nedokážu splatiť svoje dlhy. Vidíme v uliciach bezdomovcov, chudobné rodiny žijú zo 100 eur a ledva majú na to čo reálne potrebujú. Čoraz viac je v televízii prípadov ako štát, niekomu nepreplatí liečbu alebo neschvália človeku nejaký príspevok, ktorý je pre neho reálne dôležitý. Tí čo by si zaslúžili, aby sa im najviac pomohlo tak sa na nich vyslovene kašle. Je to doslova zlé a nemôžeme si klamať do tváre, že sa nič nedeje a svet okolo nás je gombička. Realita je niekedy omnoho krutejšia, než si vieme predstaviť a nie všetci ľudia majú šťastie žiť šťastný život. Doslova stačí aby prišiel jeden zlomový moment, ktorý okamžite všetko zmení a vtedy sa zmení človeku celý život.

Štát nijako nepomáha vlastným ľudom, prevláda byrokracia na úradoch a s ľuďmi sa jedná ako s handrami. Koľko mladých ľudí odíde neraz za hranice, lebo vo vlastnom štáte nedokážu nájsť uplatnenie. Kopec ľudí chodí do Švajčiarska, Rakúska, Holandska, Švédska a podobne. Často sme klamaný o tom, že naša nezamestnanosť sa znižuje a popri tom je realita opačná. Čoraz viac vidíme ako postupne zaniká slovenské hospodárstvo a všetky výrobky čo sú vyrobené, tak idú do zahrnaičia a my dostávame zo zahraničia výrobky ktoré kupujeme každý deň v Lidli, Kauflande, Tescu a iných hypermarketoch. Povedzme si na rovinu, že Európska únia s nami všetkými maximálne zamávala a vďaka nej začala zanikať naša slovenská produkcia výrobkov. Je iba málo obchodov ktoré majú farmárske výrobky a celkovo do popredia idú zahraničné výrobky. Ale málokto rieši že čo je slovenské a čo je zahraničné. Nikto sa nad tým špeciálne nezamýšľa, ten moment prichádza až po rozbalení výrobku a zisťujeme krajinu pôvodu a dátum spotreby. Čelíme neraz reklamám, kde nám hovoria o čerstvosti potravín a tie potraviny čo kupujeme, sú postriekané rôznymi postrekmi kvôli ich dlhšej trvanlivosti. V jednej chvíli aby sme sa nezačali báť toho, že príde GMO a kopec ľudí nebude dostávať rakovinu. Lebo tá hrozba geneticky upravovaných potravín reálne môže prísť a nadnárodné korporácie na čele s Monsantom na tom poriadne zarobia. Celý tento korporátny systém maximálne môže s toho všetkého len vyťažiť.

Často aj naše médiá na čele s Denníkom N, Novým Časom, Topkami a inými médiami sa snažia priniesť čo najšokujúcejšiu správu. Doslova sa predháňajú v tom o kom napíšu tú najväčšiu senzáciu a koho meno pošpinia. Samozrejme teraz je mnoho článkov postavených na jednom jedinom slove a to je propaganda. Internet je strašne silný nástroj a neraz cez neho ide čo najviac hoaxov a klamstiev, takže nemožno veriť všetkému. Napíšem príklad, ak niekto napíše že maďarská reportérka potkla utečenca zo synom a považuje to za pravdu, tak to v skutočnosti nie je pravda. V skutočnosti sa ten chlap potkol o kameň a v ďalšom prípade ju drgali utečenci a začala ich kopať lebo sa bránila a bála o svoju bezpečnosť. To je najväčšia mediálna masáž ktorej ľudia uverili a podriadili sa ňou. Treba si uvedomiť že médiá majú tú najsilnejšiu moc a môžu človeku buď pomôcť alebo ho totálne zničiť. Vzniká kopec článkov ktoré človeka doslova citovo vydierajú k tomu aby vyjadril súdit a popri tom človek vyjadrí súcit aj bez tých patetických omáčok. Vzniklo kopec organizácii ako Výzva za ľudskosť, ako chápem že treba ľudom pomôcť, ale nikto sa nezamyslel že tí čo utekajú o tú pomoc reálne aj stoja. Prišiel článok o sýrskom chlapcovi ktorý zomrel vinou vlastného otca a ten pohol s celou Eúrópou, ale to že sa bombardovali mestá s ktorých utečenci utekajú, že na Ukrajine kopec obyvateľov bolo zabitých vrátane detí, tak to absolútne s nikým nepohlo a to je smutné. Teda sa ukázalo že koľko je na svete ľudí čo súcit prejavia, len vtedy ako sa im to hodí a ako to zapadá do ich plánu. Celkovo tí ľudia čo utekajú, tak ich nemožno považovať za utečencov, ale sú to ľudia čo rozhádzajú veci okolo seba. Skrátka sú to ekonomickí migranti, ktorí utekajú do tej krajiny, ktorá im dá najlepšie sociálne istoty a tou krajinou sa stalo Nemecko a veľká časť migrantov nie je zo Sýrie.

Sloboda slova podľa mňa tu funguje len v obmedzenom množstve. Treba si uvedomiť že dávno nie sme v socializme, kedy človeka za názor zavreli do basy. Je iná doba a s tou dobou sa zmenili aj určité pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Najväčší paradox ak niekto vyjadrí pravdivý názor o Rómoch alebo o utečencoch, tak je okamžite vyhodený zo zamestnania. To čo je za systém, že si človek nemôže povedať svoj názor. Všade je všetko riadené slovami že drž hubu a krok a potom to takto v našom štáte vyzerá. Ak niekto napíše svoj názor na Facebook, tak nikto nemá právo človeku čo ten názor napísal lustrovať profil. Maximálne ak si ten človek nastavil, že to dal na verejno, tak je očividné že to vidia aj ľudia mimo sociálnej siete. Alebo to nejaký človek poslal do redakcie a novinári sa samozrejme toho chytili. Každý človek čo sa snaží na niečo poukázať tak sa stane živým terčom spoločnosti a každý si ho do neho kopne, len preto že má na veci iný názor. Neraz aj slová čo človek povie, tak sú prekrútené a doslova s toho spravia hlupáka a popri tom dané slová čo boli popísané v novinách, tak človek reálne nemohol povedať.

Najviac zastávam názor v rámci celej tej imigračnej krízy, že je nezvládnuteľná. Vedia to a samozrejme neriešia nič preto, aby sa situácia reálne zlepšila. Prečo tí ľudia reálne utekali zo svojich domovov, lebo im boli bombardované. Začali vznikať rôzne organizácie na podporu utečencov, ako súcit sa dá vyjadriť aj bez rozruchu, ale kto pomôže Slovákom čo sú na pokraji života. Naša vláda svoje peniaze míňa na utečencov a kašlú na vlastný ľud. Keby sa toľká energia venovala aj našim ľudom, tak by všetko v našom štáte fungovalo lepšie. To čo sa deje celkovo v Európe je doslova do plaču a povinné kvóty to čoraz viac dorážajú. Nám bude krajina ako je Nemecko, ktoré prehralo s nami vojnu diktovať, aby sme prijali povinné kvóty a vyhrážať sa nám násilím ak nebudeme súhlasiť s kvótami . Ako nikto neodsudzuje ľudí čo idú za lepším životom, ale to čo vidíme tak to nie sú utečenci. Ja si predstavujem utečencov inak a nie ako ľudí čo ničia všetko okolo seba. Treba si uvedomiť že medzi tými ľudmi môžu byť reálne aj moslimovia ktorých náboženstvo je iné od toho nášho a samozrejme aj teroristi. Ľudia sa neboja utečencov ako takých, strach samotný vzniká zo samotného islamu, kde v mene Allaha zabijú človeka. Predstavme že tie krajiny čo boli bombardované, tak mali prosperitu a lepšiu životnú úroveň, momentálne nemajú nič. Keby USA, Francúzsko, Británia, Taliansko, Španielsko a iné krajiny keby nespravili to čo spravili, tak by sa prílev imigrantov nikdy neriešil a nikdy by neutekali do Európy. Namiesto toho aby sa riešilo ako zastaviť v daných krajinách vojnu, tak sa rieši ako ich prijať čo najviac. Treba si uvedomiť že najväčšou hrozbou je islam a vnucovanie jeho pravidiel do konzervatívnej spoločnosti. Samotný islam nie je mierumilovné náboženstvo, ako nám to hovoria noviny, ten kto chce s neho vystúpiť tak bude mať vážny problém.

Treba si uvedomiť že všetko čo je nám prezentované, nemusí byť vždy pravda. Každý čo povie pravda tak sa okamžite stáva rasista, nacista, extrémista. Mnoho ľudí nechápe, že vlastenectvo samo nie je žiadny zločin. Ten kto nejakým spôsobom chce brániť svoju krajinu, tak proste nie je žiadny zločinec ako to snažia vykresliť mainstreamové médiá. Je to hanba ľudom čo chcú niečo zmeniť nadávať a haniť ich snahu. Ako protesty sami o sebe nič nezmenia, ale ich význam má svoj účel v tom že ľudia vyjadrujú svoj postoj s čím sú nespokojný. Žijeme doslova v určitej diktatúre, kde doslova nám Európska únia káže čo máme robiť a my skrátka to robíme a držíme jazyk za zubami. Sme dobrosrdečná krajina, ale často doplácame na nesprávnych ľudí v europarlamente a v parlamente. Plus si treba uvedomiť že koľko samovrážd vzniklo za posledné obdobie a ľudia skáču pod vlak, z mosta, obesia sa a to len preto, lebo ich donútil k tomu systém kde nefunguje demokracia a spravodlivosť. Vznikajú nezmyselné zákony ktoré komplikujú život nielen zdravým ľudom ale aj tým zdravotne ťažko postihnutým. Ľudia neveria v žiadnu inštitúciu a ich postoj je v rámci situácie oprávnený. Každý vidí že ako v politike funguje rodinkárstvo, korupcia a rozkrádačky, vtedy ako budú prichádzať voľby, tak vtedy sa budú snažiť zapôsobiť a niečo robiť. Ale v skutočnosti je to iba malá náplasť toho čo reálne dostaneme. Vieme že keby sa niečo reálne v našom živote zmenilo, tak by voľby sa dávno zrušili a nemuseli by sme chodiť k urnám.

Mali by sme veci nazývať pravými menami a nie sa tváriť ako mŕtve ryby čo plávajú s prúdom. Internet sa stal strašne silným nástrojom na základe ktorého môžu vznikať rôzne psychologické dogmy. Hlavne sa nemôžme kvôli určitými informáciami rozhádať a mať neustále výmeny názorov. Kvôli tomu že má niekto iný názor, tak automaticky neznamená že to musí byť zlý názor. Každý názor je sám o sebe dôležitý, lebo môže na veci priniesť iný pohľad. Treba sa reálne zamyslieť čomu uveríme, lebo nie všetko čo je napísané je pravda. Často je realita oproti napísanému článku omnoho inakšia a aj krutejšia. Niekedy je lepšie ísť na dané miesto a danú situáciu si overiť. Hlavné je dôležité rozoznať pravdu od fikcie a nerobiť unáhlené závery. Lebo každý jeden názor vníma určitá spoločnosť a tá nás neskôr buď pochváli alebo odsúdi. Hlavne človek by sa nemal hrať na humanistu, ale mal by ním byť v každej situácii. Nemal by sa súcit vyjadrovať len pri cudzích ľuďoch, ale najme pri tých vlastných. Každý ľudský osud je smutný, ale ak niekto robí zle a nejakým spôsobom ničí danú planétu, tak to ešte neznamená že musíme mať zavreté oči a byť slepými ovcami. Treba si uvedomiť že človek čo žije vo svojej krajine, tak by sa mal najprv starať o vlastných občanov a potom riešiť cudzincov. Vznikol s toho veľmi silný paradox a je potom už ťažšie sa s neho vysomáriť. Namiesto nejakých hádok a nezhodách v názoroch by mala fungovať jednota. Jednota je slovo na ktorom to celé stojí a viem že vždy sa ľudia dokážu spojiť za správnu vec. Je kopec uvedomelých ľudí čo vie rozoznať pravdu od klamstva a nedajú sa opiť rožkom. Treba veci nazývať pravým menom aj za cenu, že nás budú ľudia a celkovo spoločnosť odsudzovať, lebo v tomto je naša skutočná sila.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: