Utečenci a multikulturalizmus

Poslednú dobu sme zaplavovaný článkami o utečencoch a o tom, že čo by sa stalo, keby vznikol multikulturalizmus a ako by to prebiehalo. Médiá sa predbiehajú v tom, že ktoré dá lepšiu a pravdivejšiu informáciu. Treba sa zamyslieť nad tým, že prečo začala vznikať takáto vlna, že imigranti idú do Európy a že čo ich k tomu vedie. Ale prejdem reálne k začiatku toho, ako to reálne začalo. Všetko začalo tým že Európska únia túto myšlienku chcela založiť na tom, aby iné krajiny vrátane Slovenska boli solidárne.  Ako chápem že treba prijímať aj iné kultúry, však v našej krajine je kopec ľudí, ktorý v nej žijú a naučili sa prispôsobiť našim zvykom. Ako celý čas som sa nad tým zamýšľal, že kto sú tí ľudia a aký majú za sebou príbeh. Treba si uvedomiť že nie všetci utečenci čo utekajú zo svojej vlastnej krajiny sú zo Sýrie, Líbye alebo Blízkeho východu. Len tu zohráva rolu jeden fakt, že či sa dokážu vôbec prispôsobiť, to je ten hlavný problém. Miestami sa môžu aj oni cítiť nedocenení, že ich nie všetky krajiny dokážu prijať medzi seba a to prečo sú ľudia skeptický a majú obavy, tak sa dá pochopiť. Títo ľudia môžu v určitých krajinách vyvolať chaos, čo sa reálne môže stať a krajiny samozrejme budú mať o starosť navyše. Kopec krajín ako Taliansko, Maďarsko, Rakúsko a Veľká Británia proste týchto ľudí nechcú, však každý si môže domyslieť prečo. V Maďarsku sa to prejavilo tak, že začali ničiť prostredie a hádzať kamene do áut a ktovie čo by robili u nás. Ale však toto by nerobili všetci, len koľko krát človek počúva informácie a samozrejme všetko povedia inak, než je v skutočnosti prezentované. S kopou utečencov sa môže stať že príde kopec pašerákov a medzi tými utečencami by mohli byť aj radikáli s Islamského štátu. Ako ľudia sa tak neboja len utečencov, ale toho že do určitých krajín prenikne islam a samozrejme nám bude vnucované určité náboženstvo.

Bol aj protest v Bratislave, kde 10 000 ľudí prišlo vyjadriť svoj názor, médiá zakaždým čísla prekrúcali. Samozrejme tých ľudí čo vyjadrili svoj názor, tak ich okamžite začali škatuľkovať a začali ich nazývať neonacistami, fašistami, extrémistami, teda takto začali nazývať slušných ľudí čo sa tam zúčastnili. Tí čo robili bordel, tak ich valná verejnosť zhodnotila k obrazu svojmu. Novinári čo písali o proteste, tak samozrejme sa snažili písať zaujato a proti ľudom, hodnotia podujatie na ktorom reálne ani neboli, teda ako česť výnimkám. Niektorí ľudia boli nazývaní aj kotlebovci, čo na môj vkus bolo dosť komické, skrz počítač vie každý hodnotiť. Teda každý by chcel robiť sudcu a popri tom ten protest mal jasnú myšlienku. Tá myšlienka bola založená na tom, aby každý občan sa nebál vyjadriť postoj voči utečencom. Miestami aj zlyhala organizácia, lebo kvôli niektorým sa museli zrušiť preteky cyklistov. Ako sa vnímam pozitívne že sa našli niektorí ľudia čo sa nebáli vyjsť na ulici a ukázali svoje vlastenectvo. To že je človek vlastenec, tak automaticky neznamená že je zločinec, len proste má rád svoju krajinu a bránil by ju celým svojim telom. To že sa objavilo zopár výtržníkov na mieste, tak to znamená, že to nebolo úplne zvládnuté. Len bolo nezmyslom všetkých ľudí hodiť do jedného vreca a prehliadali sa tí čo robili bordel. Aj naši politici sa ukázali nie práve v tom najlepšom svetle, keby v skutočnosti oni boli takí vlastenci a nerozkrádali tento štát, tak by samozrejme všetko bolo iné a naša spoločnosť by nebola tak polarizovaná.

Samozrejme sa treba dostať k samotnej podstate problému a to boli povinné kvóty. Ako európska únia schvaľuje rôzne typy zákonov a dá sa povedať že aj nezmyslov. Povinné kvóty boli založené na tom, že určitým krajinám bolo nanútené aby prijali určitý počet imigrantov.  Kopec krajín voči tomu vyjadrili odmietavý postoj najme Maďarsko a Veľká Británia, lebo si uvedomujú že následky by to mohlo mať.  Neskutočne veľa ich je aj v Grécku a v Rakúsku, postupne sú aj miesta ktoré obývajú preplnené. Proste je to veľký nápor a nedokážu ich prijať všetkých, čo sa v skutočnosti nedá. Samozrejme povinné kvóty boli zrušené a kopec krajín sa ich rozhodlo prijať na základe dobrovoľnosti, čo sa doteraz ukazuje ako nešťastná cesta. Najväčšia chyba aká môže byť je, že štáty to nemajú nijako ošetrené že ktorý utečenec odkiaľ je. Väčšinou sú to mladí chlapi, možno že časom privedú aj svoje ženy, ale niekde ukazovali aj niektorých čo mali zo sebou ženy a deti. Samozrejme s utečencami prichádza aj určitý moment, kedy sa človek doslova začína báť. Ten moment tkvie v tom, že islamisti a rôzny pašeráci, budú mať pocit, že sme im cielene otvorili dvere do Európy. Toto sa reálne môže prejaviť do budúcnosti, kedy sa človek doslova bude báť o svoj život a bude mať obavu s neskutočnej vlny násilia. Teda ani jedna krajina nechce, aby fungovala zmiešane, že polovica bielych a polovica tmavých ľudí. Najväčší problém je, že kopec krajín by sa rado postaralo o imigrantov, ale ledva sa vedia postarať o svoj vlastný ľud. Napríklad to tak je aj na Slovensku, že by sa trebalo starať o ľudí čo sú v totálnej biede a chudobe. To je chyba že sa nestaráme, ledva by sme sa dokázali postarať aj o imigrantov a nastal by v tomto neskutočný chaos.

S utečencami má neskutočnú súvislosť aj multikulturalizmus, ktorý môže celistvosť krajín rozbiť. V konečnom dôsledku to znamená že naše krajiny, by fungovali zmiešane a najme by bola zmiešaná kultúra a toto reálne nikto nechce. By nám bola vnucovaná kultúra, ktorú nikto reálne nechce a títo ľudia by sa mali prispôsobiť nám a nie my im. Vo vlastnej krajine sa niekomu prispôsobovať je totálna somarina a je to proti ľudskému rozumu. Tak keby Slováci išli do nejakej krajiny v zahraničí, tak by sa museli prispôsobiť danej kultúre a zvykol čo je prirodzené, ale určite by nikto nevnucoval svoje zvyky do iných krajín. Teda môže maximálne hovoriť o tom a samozrejme aj tí domáci hovoria o svojich zvykoch. Ako treba si uvedomiť, že kopec ľudí s celého sveta chodí na Slovensko a neraz odchádzajú s veľkou spokojnosťou. Ako každá krajina sa poteší s toho aj má nejakých turistov, lebo to samozrejme pomáha danej krajine prosperovať, tak ako to pomáha aj nám. Ako najväčší celosvetový problém je integrácia, teda prijatie a začlenenie určitých ľudí do spoločnosti. Ako chceme začleniť imigrantov do spoločnosti, keď do spoločnosti nevieme začleniť Rómov. Ako netreba hádzať ľudí do jedného vreca, ale treba ich deliť na prispôsobivých a neprispôsobivých. Lebo v skutočnosti je ťažké povedať, kto je dobrý alebo zlý, to sa ukáže až reálnou praxou a skúsenosťou s týmito ľuďmi. Tí čo budú robiť bordel a nebudú vedieť sa správať, tak ich treba deportovať do ich vlastnej krajiny a tých slušných nech si ich každá krajina nechá. Multikulturalizmus musí mať svoju hranicu a nesmie ísť do určitého extrémizmu, čo sa reálne môže stať. Hlavne je dôležité nemať zatvorené oči a tváriť sa že nič nevidíme. Naša spoločnosť celkovo dokáže prijať každého s otvorenou náručou, ale treba si dávať pozor komu je tá náruč otváraná a neotvárajme ju okolo seba všetkým.

Okrem toho všetkého sa ľudia obávajú aj islamu a toho že jeho náboženstvo bude vnucované ľudom. V rámci multikulturalizmu je islam to najradikálnejšie náboženstvo. V rámci neho uznávajú jediného boha Alláha a v mene neho by dokázali hoc aj zabíjať. Celkovo toto náboženstvo by dokázalo narušiť kresťanstvo ako také a jeho reálnu celistvosť. Ak by Islamský štát prenikol do celého sveta, tak nám hrozí destabilizácia, chaos a násilie. Ale treba sa zamyslieť že v skutočnosti to môže byť ešte horšie. Ale v skutočnosti Islamský štát nevznikol len tak s čistej srandy, vznikol na základe určitého podnetu a tí ľudia sú práve s krajín ktoré boli bombardované USA, Francúzskom, Veľkou Britániou a mnohých iných krajinách. Takže okrem utečencov, multikulturalizmu, tak tu ľudia nechcú aj islam ktorý je takou najvážnejšou hrozbou. Najväčšie zamyslenie človeka vedie k tomu, že keby sa nebombardovali krajiny, tak by sme žiadnych utečencov a islam riešiť nemuseli. Prakticky by sme si všetci svorne žili vo svojich vlastných krajinách. Každý zákon Európskej únie doslova sa snaží škodiť občanom všetkých krajín čo sú v eurozóne, tí mimo nej takéto problémy riešiť nemusia. Švajčiarsko a Rusko takéto problém neriešia, lebo nie sú závislé na vplyve korporačných politikov a iných oligarchov. Netreba hovoriť že niektorí zradili svoje vlastné národy a vlastný ľud, lebo bežný ľud to už dávno vie. Politika rozbíja vzťahy medzi inými národmi, nezmyselnými zákonmi a tým že ľudia danú zmenu vôbec neucítia. Teda ucítia určitú zmenu, ale rozhodne sa nedá povedať, že by smerovala k niečomu lepšiemu. Namiesto hádok a schvaľovania nezmyselných zákonov, tak by mala fungovať súdržnosť, jednota a rozumné riešenia daných problémov. Nikto by sa nemal hrať na liberála a každý politik by mal slúžiť občanovi, čo je jeho morálna povinnosť. Hlavne by sa žiadny politik nemal tváriť, že sa nič nedeje, lebo v skutočnosti sa toho môže diať okolo viac.

Aj protest v Žiline ukázal, že ľudia sa neboja prejaviť svoje názory a myšlienky. Bolo to omnoho kľudnejšie aj napriek tomu, že tam bolo 400 ľudí. Našťastie nebol ohľadom toho taký cirkus ako v Bratislave, ale aj tak ľud ukázal že nechce utečencov, islam a celkový multikulturalizmus ktorý by reálne rozbil Európu. Však každá jedna krajina má nejaké zvyky a ak by aj nejakí ľudia prišli, tak by sa mali naučiť prispôsobiť. Lebo ak to nedokážu, tak bude s nami reálne zle a bude zle aj s inými krajinami. Hlavne je dôležité, aby sme sa nenechali opiť rožkom a neverili všetkému čo píšu bulvárne plátky, lebo realita sama o sebe môže byť iná. Vždy sa môže niečo zmeniť a môže to na nás mať veľký dopad, ktorý si zo začiatku vôbec neuvedomíme. Lebo všetko príde neskôr a môže nás to reálne ovplyvniť v tom, že prestaneme veriť v určitú kultúru že je normálna. Ale určite by sme na základe tohto nemali zavrhnúť tých ľudí čo reálne utekajú pred vojnou a hľadajú nový domov. Samozrejme týchto ľudí začali deliť na tých čo utekajú pred vojnou a na tých čo sú ekonomickí imigranti. Len je ťažké tých ľudí reálne rozlíšiť, lebo ich je strašne veľa a ešte ťažšie je ich nejako zadefinovať. Treba si uvedomiť, že najväčšie riziko príde vtedy, ak by sa reálne dokázali priživovať na sociálnom systéme a nič nerobili, lebo aj toto sa reálne môže stať. Treba si uvedomiť vážnosť situácie dokým nebude neskoro, ako naša krajina je tolerantná a dokáže otvoriť dvere každému, kto sa dokáže reálne prispôsobiť. Ale nemala by otvárať dvere tým čo v nej budú robiť bordel a ktorí budú ničiť verejné priestory, hlavne je dôležité aby situácia sama o sebe nebola vyhrotená. Ako aj medzi tými ľuďmi sa môžu nájsť dobráci, ale že ktorí sú takí je ťažké odlíšiť. Celkovo je aj chybou všetkých zovšeobecňovať, lebo fakt tie ľudské príbehy človek vôbec nepozná a hodnotí niečo čo ani nepozná.

Treba si uvedomiť, že všetko v živote by malo mať určitú hranicu. Najme si treba uvedomiť že nie všetci utečenci musia byť vyslovene zlí. Len miestami možno máme aj skreslenú predstavu o nich, lebo nie všetci sú s území o ktorých píšu médiá. Aj to jablko čo rastie zo stromu, tak nemusí byť vždy červivé a tak je to celkovo s ľuďmi v našom živote. Najlepšie situáciu vedia ohodnotiť tí čo s imigrantmi reálne boli alebo tí čo ich správanie zažili. Mnoho ľudí všetko hodnotí len na základe článkov s webov ale nikto sa nezamyslí, že čo je v skutočnosti pravda. Aj tí novinári čo píšu články, tak chodia do terénu, aby zistili aká je reálna situácia. Napríklad môže ich byť aj 10 000, ale reálne nikto nebude vedieť rozlíšiť že kto je dobrý a kto zlý, To je ten najväčší paradox, že tí ľudia nemusia byť priamo zo Sýrie, Líbye a Blízkeho východu, ale môžu byť aj s afrických krajín, ktoré sú poznačené vojnou a utekajú s jediného dôvodu aby našli domov, kde sa budú cítiť bezpečne. Táto téma vyvoláva vášne na celom svete a nielen iba na Slovensku, najme dôležité je vyvarovať sa akýchkoľvek rasistických a nenávistných prejavov. Všetci sme ľudia, máme svoje práva a zároveň aj povinnosti. Mali byť si to uvedomiť aj ľudia čo idú do krajín Európy, že nemajú len práva, ale majú aj povinnosti ktorých sa musia držať. Pre každého v živote by mal platiť rovnaký meter a nikto by nemal hľadať páky na to, ako obísť všetky zákony. Hlavne by sa mal každý zamyslieť, že tento článok som nepísal kvôli tomu, aby som zaujal rovnaký postoj ako médiá. Ale dôležité je sa na veci pozerať s iného uhla a nie tak, ako sú nám prezentované, lebo často sa odlišuje to čo je napísané s realitou. Hlavné je dôležité neveriť všetkému čo je povedané alebo napísané v médiách a ani to čo je prezentované v správach. Ku každej informácii by sa mal človek postaviť zodpovedne a nie vždy sa len urážať a hádať. Každý by mal mať na to triezvy názor a uvedomiť si, že prijatie utečencov na základe dobrovoľnosti v skutočnosti vôbec nič nevyrieši, len všetko maximálne môže skomplikovať a môže to priniesť reálny chaos.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: