Veselé Vianoce a Štastný nový rok 2015


Chcel by som povedať že pomaličky prežívame predvianočný čas adventu a blíži aj čas Vianoc. Na úvod by som chcel povedať, že som veľmi rád, že sa pomaličky už druhý rok stretávame všetci pri tejto stránke. Určite by som chcel samozrejme zhodnotiť celý tento rok v rámci svojej stránky a ku koncu ako ma tradične všetci poznajú, spraví bilanciu počas celého tohto roka. Tento rok proste sa znova niečo v mojej tvorbe písania niečo zmenilo, snažil som sa neustále nastavovať latku neustálej kvality a prinášať ľudom články, ktoré ľudom dajú niečo a zamyslia nad nimi. Uvedomujem si že tretí rok obhájiť svoju pozíciu na blogu bolo čoraz ťažšie a celkovo aj témy čo som mal, tak sa mi nevyberali ľahko. Témy sa samozrejme dotýkali všetkých pocitov čo v sebe mám a zároveň sa týkali aj občanov tejto republiky. Je ťažké písať o niečom čo dokáže emočne ľudí zasiahnuť a nikdy som si nemyslel, že budem práve takýmto štýlom písať. Boli chvíle, kedy ma každý riadok čo som napísal, tak ma to samo bolelo a mal som zimomriavky po celom tele a vravel som si, že či to dať von alebo radšej nechať tak. Proste každý človek vo svojom živote cíti určitú zodpovednosť a ja som cítil tú zodpovednosť voči čitateľovi a voči tomu, že či ho tým článkom dokážem reálne osloviť. Proste si vážim neraz aj reakcie, čo na stránku píšu svoje názory a neraz som vďačný za moment, keď môžem podporiť aj iných blogerov čo si skutočne zaslúžia. Proste iných blogerov nevnímam ako svojich nepriateľov, len ich štýl je odlišný od toho môjho a snažím sa do toho vžiť rovnako. Každý rok píšem tento článok a hodnotiť tento rok býva pre mňa čoraz náročnejšie, keďže sa stále dejú nejaké veci a neraz sa diali veci čo som nemohol ovplyvniť.

Rok 2014 aj keď bol pre mňa super v istých ohľadoch, tak bol aj smutným než rok 2013 a toto si zhrniem až v konečnej bilancii. Proste som sa opäť sústredil na to, že ako môžem svoje písanie obohatiť a dať mu nejakú reálnu formu. Minulý rok som nepísal žiadne básne, prakticky som dával len prebraté články zo zdrojom a články čo som sám písal. Písanie básni sa stalo určitou novinkou a som rád že to ľudia tak úžasne prijali a vážim si tú neutíchajúcu podporu. Celkovo vo svojom živote som zažil strašne veľa zmien či v rámci priateľov alebo v rámci školy. Prakticky som točil určité videá na Youtube a vyjadroval som nimi svoje postoje čo neraz cítim, len potom som s tým musel skončiť a prestal som natáčať. Celý ten dôvod bol v tom, že pri natáčaní prišiel neustály pád počítača a doslova mi to začalo liezť na nervy, prakticky som potom nemal chuť točiť. Nemyslel som si, že to poviem, ale pri blogu som vydržal strašne dlho a prebraté články som dával iba sporadicky. Ešte dnes som písal dve básne a dva články a potom som si uvedomil, že je niečo na čo som zabudol a rozhodol som sa to spísať. V písaní sa moje myšlienky posunuli na taký level že som začal písať o spoločenských veciach a riešiť celkovo medzinárodné vzťahy. Písal som tak, že som tým niečo chcel odhaliť a poukázať na to, lebo proste poukázať na problémy čo sa dejú okolo nás, tak o tom nie je ľahké hovoriť a neraz človeku sa o tom ťažko rozpráva alebo skôr nechce rozprávať. Samozrejme v písaní som sa riadil pocitmi ľudí a tým čo skutočne cítia a ja som to chcel do písania nejako premietnuť tie ich pocity a povedať im tým, že nie sú v tomto sami a ja zdieľam s nimi rovnaký názor.

Moje myslenie sa stále dostáva do určitého bodu a neraz prežívam svoje myšlienkové pochody. Mnoho článkov čo som písal, tak boli napísané za pochodu a nepísali sa ľahko. Stále som chcel opisovať to, že v živote proste sa dá na veci pozerať z oboch pohľadov pozitívneho a negatívneho. Teda som to riešil tak, že ako v živote sa neraz udejú zlé veci a samozrejme sa tie zlé veci môžu obrátiť na dobré. Začal som viac nad tým celým rozmýšľať a môžem povedať, že som si uvedomoval, že to čo píšem zasahuje hlboko do určitého súkromia a že ma to môže nejako poznačiť. Neraz som mal stavy, ktoré mi neboli príjemné a ako som si povedal, že všetko čo ma trápilo, tak som radšej dal do článku a vyventiloval som všetky pocity von. Prakticky vďaka tomu písaniu som sa začal cítiť s tej psychickej stránky lepšie a začal som hľadať inšpiráciu v mnohých veciach. Proste ma motivácia hnala nejakým spôsobom a k tomu, aby som to vo svojom živote s písaním nevzdal. Dakedy keď som chcel niečo napísať, tak som prežíval doslova blok a doslova som čakal, aby ma niečo v skutočnosti nakoplo a aby som si povedal, že to bude mať nejaký zmysel. Proste do svojho myslenia som dal aj viacej citlivosti a ľudskosti, samozreme som sa snažil pozerať na osudy a vždy poukazovať v článkoch na to, že buďme, že sme takí akí sme a hlavne že sme zdravý. Lebo prakticky keď je človek zdravý, tak sa rozhodne cítí lepšie a má viacej chuť niečo robiť. Každý človek čo sa prakticky po všetkých stránkach cíti dobre, tak prakticky zo seba dá všetko a ja som pocítil, že som do písania článkov dal úplne všetko, proste som tam vložil samého seba a svoje vlastné skúsenosti čo som si prežil vo vlastnom živote. Samozrejme som poukazoval na rôzne obdobia života, ktoré som z radosťou prekonal a postupne som začal byť silným človekom.

Na základe inštinktov som konal aj tento rok a písal som články aj pri počúvaní rôznej hudby. Tým nešlo, že ma nejaký interpret dáky názov a tak som si pomyslel že s tým názvom čo má človek v danej skladbe sa samozrejme dá omnoho viac pracovať a ja som to bral tak, že keď človek počúva hudbu, tak ho napadne toľko vecí, čo ho proste za normálnych okolností proste nenapadnú. Mnoho mladých interpretov ma motivovalo písať a určité ani v budúcom roku tomu inak tak nebude. Obhájiť svoje myšlienky ma stálo proste strašné množstvo psychických síl. Proste vcítiť sa do jednotlivých situácii čo sa dejú okolo nás a písať o nich je dosť náročné. Proste stále platí že prakticky keď je téma ktorá je emočne silná, tak vtedy dokážem článok písať aj štyri hodiny a keď to je niečo ľahšie, tak to napíšem za jednu hodinku alebo dve. Na ceste životom som zažil samozrejme veľa skvelých priateľstiev a kopec stabilných priateľstiev mám dodnes, za čo som tým ľudom skutočne vďačný. Som vďačný za skúsenosti čo som získal a samozrejme sa kopec ľudí ku mne vrátilo a obnovilo so mnou priateľstvo. Ako som veľmi rád, že mám po svojom boku ľudí čo moje články čítajú a uvedomujú si, že aké je to často za oponou a že ten živote nie je vždy najľahší a obdivujem tých čo sa s tým vedia popasovať. Všetci máme nejaké tie osudy a každý náš príbeh je iný, ale o to viac si treba vážiť ten život. Nech sa deje čokoľvek, tak aj k blogu som pristupoval k tomu, aby som rôzne názory riešil s pokojom a aby som sa kvôli tým názorom nestresoval. Proste kritika tu bude vždy a často mi tá kritika pomohla spraviť aj lepšie články. Ja som rád za každého jedného čitateľa a to si myslím, že každý človek by bol rád nielen ja a to som vážim, že som si zachoval tých stabilných čitateľov.

Som samozrejme pokračoval aj na stránke ASK.FM kde som každý deň odpovedal na rôzne otázky ľudí a niektoré otázky ma aj milo prekvapili. Dodnes som rád, že som ho založil a nikdy nebudem ľutovať, doslova to považujem ako také super spestrenie dňa a hlavne som sa snažil odpovedať na všetky otázky reagovať čo najviac autenticky a najme tak aby sa s tým ľudia stotožnili. Som sledoval a množstvo blogov a kopec autorov prinieslo kopec nových nápadov ktoré ma strašne zaujali. Samozrejme som ja robil prvý rozhovor pre túto stránku s talentovaným raperom Makym, ktorí si mohol každý prečítať v rámci a ja rozmýšľam že či v tom budem pokračovať alebo nie. Nebude to ľahké najme s toho dôvodu že moju stránku málokto pozná a človek by si ju musel prečítať od začiatku do konca, aby pochopil význam celej stránky. Som zakladal na stránke kolonky, kde dávam linky ako podporujem rôznych ľudí či s tej hernej scény alebo s tej blogovej scény. Celkovo aj mnoho blogov ma motivovalo písať aj veselejšie témy, ale najväčšia inšpirácia bola pre mňa ako minulý rok som spomínal stránka Šťastný blog a s každej stránky sa snažím čerpať niečo, čo môžem v skutočnosti niekde použiť. Proste som si chcel zachovať svoj prirodzený koncept, že to o čom píšem sú reálne situácie života a nechcem si ulietavať na rôznych srandách, ale proste napísať s každého niečo. Proste som chcel dosiahnuť aby môj blog nebol jednotvárny a aby mal nejaký jasný cieľ. Tu ani nešlo o to, aby to bolo čo koncepné, ale chcel som to postaviť na kvalite a verím že sa mi to podarilo. Lebo si udržať tento štandard nebolo ľahké a celkovo aj mnoho ľudí mi pomohlo nájsť nájsť správne témy pre písanie a toto mi skutočne pomohlo a každého kto ma podporil si strašne vážim.

Sa približujem k záveru a chcem povedať, že tento článok som opäť písal z veľkou zodpovednosťou. Chcel by som všetkým popriať Veselé Vianoce a Šťastný nový rok 2015. Prajem vám v živote len to najlepšie, aby sme si prežili tieto sviatky najkrajšie ako len viete a aby ste si povedali, že Vianoce nie sú o darčekoch, ale sú o tom ako sa celá rodina zíde pri štedrovečernom stole a ako si všetci poprajú len to dobré v živote. Každému vám prajem, aby ste boli šťastný, zdravý, veselý a aby ste nikdy neboli sami a boli len z ľuďmi ktorých najviac ľúbite alebo aby mladí ľudia boli zo svojimi polovičkami. Verím že vás cez tieto sviatky plné lásky a pokoja obídu všetky choroby a že budete si užívať tieto sviatky z radosťou. Aby sme sa znovu mohli zísť pri mojom blogu, tak ako je tomu dnes a aby som znova z radosťou mohol zhodnotiť že tento rok je nejako všetci zvládli. Na budúci rok určite budem chystať nejaké ďalšie novinky, ktoré opäť verím že ľudí zaujmú a že tie novinky ľudia ocenia. Samozrejme moje články budú nastavovať určité zrkadlo spoločnosti a ľudom čo nevidia za oponu celého systému, ktorými sme neraz obklopený. Verím že rok 2015 bude ešte silnejší na články a že sa to samozrejme bude odrážať aj na kvalite a určite sa budem snažiť všetko robiť preto, aby môj blog si obľúbilo čo najviac ľudí. Mne nikdy nešlo o čísla a na tomto som nikdy nechcel stavať blog. Tak určite sa teším na vás všetkých aj v budúcom roku a po dlhšej prestávke, ktorá momentálne bude určite chcem načerpať novú energiu a novú inšpiráciu k tomu, aby som priniesol opäť mnoho super článkov na ktoré som proste veľmi hrdý.

Štastné a Veselé Vianoce 2014 vám prajem a Štastný nový rok 2015, nech všetci prežijete z radosťou, hojnosťou a najme zdravím.

Vaša maličkosť Jozef. 🙂 Opäť by som chcel poďakovať rodine, priateľom a proste všetkým čo navštívili túto stránku a stále mi prejavujú priazeň a stoja pri mne. Ste všetci super a veľké ďakujem vám posielam, bez vás by to nemalo zmysel. 🙂 Ďakujem.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: