15 bodov životne dôležitých vecí k zmene životu človeka


1. Systém

Systém je taká najväčšia barlička, ktorú treba reálne riešiť. Žijeme vo svete ktorý nie je demokratický a sú problémy čo trápia ľudí. To že sa niečo zmení kozmeticky, tak to prakticky nič nezmení, lebo sa nájde niekto iný čo príde k moci. Tento systém treba zmeniť a nahradiť ho priamou demokraciou, teda sa zamerať na to, aby sa pomáhalo zvieratám, aby bezdomovcov boli vybudované priestory kde by sa mohli vyspať a ubytovať a najme aby si každý človek bez rozdielu dokázal nájsť prácu. Žijeme v dobe kedy to nie je najľahšie a zrovna pri hľadaní nejakej práce je to o to zložitejšie.

2. Otvorenejší a priamejší dialóg

V našom svete chýba otvorenejší a priamejší dialóg z očí do očí, všetko sa rieši len na sociálnych sieťach alebo iných stránkach kde ľudia môžu diskutovať. V rámci demokratických spôsobov našeho žitia pozostáva aby sme sa medzi sebou vedeli porozprávať a nájsť riešenia na určité problémy v spoločnosti. Základ toho všetkého spočíva v tom, že nielen ľudia by sa mali medzi sebou rozprávať, ale aj politici by mali sa rozprávať z ľuďmi, ale k tomuto sa dostanem v treťom bode, ktorý budem samozrejme podrobnejší a presnejší, ale bude na tento bod plne naväzovať.

3. Politici by mali viac chodiť do ulíc medzi ľudí

Ako som na konci druhého bodu spomenul, tak tu na to nadviažem. Politici by mali chodiť medzi ľudí, nielen iba vtedy keď sú protesty alebo keď sa riešia určité zmeny v živote. Politici by mali zaujímať o reálny stav našej krajiny a o jej reálnej chudobe po celom Slovensku. Pán prezident chodí medzi ľudí a priamo sa ich aj pýta, že ako sa im darí v danej práci. Politici by mali viac stretávať z ľuďmi a vedieť načúvať ich reálnym problémom, niekedy stačí aj to, keď ich niekto aspoň v určitej chvíli pochopí.

4. Myslenie

Naše ľudské myslenie sa musí zmeniť hneď. Nedá sa čakať kým sa niečo zmení samé. Proste človek ak má nejaký nápad alebo nejakú myšlienku, tak nech sa ju nebojí dať zo seba von. Ako v scientológii a dianetike voči ktorej som je jedna myšlienka, že človek je tvor neobmedzených možností a záleží iba na ňom že aké myšlienky do svojej hlavy vôbec pustí a toto je ten paradox. Každá zmena v našom živote začína od dola. Vysvetlím to takto, proste si treba uvedomiť, že všetci sme na jednej lodi a nikto z nebies nespadol, takže nikto z nás sa nenarodil ako profesionál, teda ním sa stane človek po určitom čase.

5. Vzdelanie

Každý človek keď niečo vo svojom živote tak sa musí vzdelávať. Škola poskytuje vzdelanie zadarmo, najme pri stredných školách je to tak. Pri vysokej škole si treba doplácať nejaké ďalšie veci ohľadom štúdia, internátu a mnoho vecí čo človek do školy potrebuje. Ale niekedy fakt nestačí byť len magister alebo bakalár, lebo kopec ľudí neraz končí na Úrade práce, kde si zháňajú nejakú robotu. Ako človek sa ohradí že škola života je lepšia, ale nie je to vždy pravda. Človek sa môže vzdelávať rôzne buď čítať knihy, chodiť do školy alebo stačí, keď chodí na nejaké krúžky, kde sa stretáva z určitou skupinou ľudí, pri ktorých sa ten človek cíti rovnocenne.

6. Zamestnanie

Treba si uvedomiť a nadviažem na ten piaty bod, ktorý je našou prvou cestou k úspechu. Za čias socializmu pokiaľ človek hoc aj nemal peniaze, ale mal aspoň zabezpečenú prácu, teda ju mali zabezpečenú všetci. Celkovo ľudia si myslia, že keď vyjdú zo školy, tak sa okamžite zamestnajú a toto je neskutočný omyl. Dnes je všetko len otázkou peňazí a toho že či má človek nejaké papiere vo forme výučného listu, že sa ten človek vyučil napr. za maliara, čašníka, tkáča a podobne. Nájsť si zamestnanie je v dnešnom svete umenie a mnoho ľudí radšej ide do zahraničia, lebo vie že tam viacej zarobí a má samozrejme aj lepšie podmienky pre prácu, v súčasnosti kopec au-pairiek a opatrovateliek pracujú v Švajčiarsku alebo v Rakúsku.

7. Láska

Láska by nemala fungovať na základe patetického romantického filmu že šťastný až do smrti. Ale láska by mala fungovať na príklade, že pokiaľ chce človek reálne mať niekoho rád, tak by mal mať najprv samého seba v živote. Potom neskôr bude mať rád ľudí okolo seba, zvieratá a celkovo svoje okolie. Ako láska je krásna, ale býva často veľmi zradná. Dokáže človeka potešiť a zároveň tomu človeku dokáže aj škaredo ublížiť. Mnoho ľudom keď sa prestane dariť v láske, tak okamžite skáču z mostov alebo pod vlak a treba si uvedomiť, že toto nie je žiadne riešenie. Človek ak sa vo vzťahu trápi a necíti sa v ňom šťastný, tak radšej nech s neho okamžite odíde a neraní toho druhého človeka, aspoň aj to trápenie v jeho živote je omnoho menšie, teda treba povedať, že to menej bolí.

8. Triedne rozdiely medzi bielymi a Rómami

Na tento bod treba najviac upozorniť, lebo často sa kopec bielych stáva obeťou agresívnych Rómov. Teda si treba uvedomiť, že v živote netreba hádzať všetkých jedného vreca, lebo na základe toho, má človek určitú nálepku. Tak ako je pre Róma urážkou, keď mu povie niekto, že je cigán, tak je pre bieleho urážkou keď mu niekto povie že je gáďžo ale tu ide o uhol pohľadu, ako to človek zoberie. Nemali by sa robiť rozdiely a každý by mal mať rovnaké práva a aj povinnosti. Ale najme povinnosti, lebo nie všetko sa dá stavať na zábave, musí byť práca, aby potom neskôr mohla byť zábava a toto si treba uvedomiť. Všetci sme jedno, či sme biely, modrý, žltý, fialový, oranžový a na základe nejakého rozdielu alebo toho že je človek zo sociálne slabšej triedy, tak ho netreba súdiť. Všetci sme na jednej lodi a takto sa treba správať. Rómska otázka by mala riešiť a venovať jej treba veľkú pozornosť.

9. Korupcia

Ak sa má niečo od základov zmeniť, tak sa musí riešiť korupcia či v rámci politiky,polície alebo iných orgánov čo si šafária peniaze zo štátnej kasy. Korupcia sa nemôže iba kozmeticky riešiť, ale musí sa riešiť hlbšie, čo znamená od tých malých rýb sa treba dostať ku tým väčším. Celkovo človek by sa nemal báť nahlásiť korupciu, ako mnoho ľudí neverí v túto krajinu a najme v to, ako funguje polícia alebo iný verejný orgán v štátnych inštitúciách. O veciach proste človek nemôže hovoriť čisto iba v rámci teórie, ale treba ich riešiť aj v rámci reálnej praxi. Ale vždy sa nájde niekto kto bude skorumpovaný a kto si najviac nakradol. Pokiaľ človek nájde v sebe motiváciu niečo zmeniť, tak to zmení.

10. Motivácia k reálnym činom

Mnoho ľudí rieši motiváciu ako teoretický prostriedok a ako prostriedok k zmene myslenia. Ale človek by mal motiváciu nájsť v čomkoľvek vo svojom živote. Teda to znamená, ukázať tú motiváciu v praxi a ukázať ľudom, že čo sa dá teoreticky povedať, tak sa to dá preniesť rovno preniesť do praxe. Človeka motivuje hocičo buď to, že chce chudnúť alebo ho baví lúštenie krížoviek, osemsmeroviek a iných vecí v jeho reálnom živote. Samozrejme človek môže nájsť motiváciu v blogovaní, tak ako to robí ja a zároveň viem že som tých ľudí vedome chcel k tomu aj nasmerovať. Motivácia v praxi znamená čo si človek povie, že aj reálne spraví, teda žiadne reči, ale rovno pristúpiť k činom čo by mali robiť všetci bez rozdielu.

11. Rovnoprávnosť vo vierovyznaniach, náboženstvách

Človek by sa mal sám plne rozhodovať o tom, že čím reálne chce byť. Tento bod sa dotýka všetkých bez nejakých rozdielov v našej spoločnosti. Je jedno či chce človek byť vegán, vitarián, vegetarián, ak to tak človek reálne cíti, tak nech sa nebojí učiniť určitú zmenu. Pri náboženstve to takto funguje rovnako, či je človek katolík alebo evanjelik, dakto sa nájde čo neverí v Boha a je ateistom. Každý by mal mať rovnaké práva a človeka netreba škatuľkovať len preto že je mäso alebo že je proti náboženstvu ako takému. Lebo človek nie je nesvojprávny a mal by povedať, že čo sa mu reálne nepáči. Hlavne človeka by nemali nútiť do niečoho čo v skutočnosti vôbec nechce.

12. Zlatá stredná cesta

Toto je veľká dôležitosť, ktorú by si mal každý človek pamätať. Od tohto momentu sa vo mne zmenilo celé moje uvažovanie. Mnoho ľudí by si malo povedať že proste v našom živote by mala platiť určitá rovnováha. Treba si uvedomiť, že človek nemusí byť prehnane pozitívny alebo byť prehnane negatívny. Byť prehnane pozitívny alebo byť moc negatívny je proste strašné zlo. Zlatá stredná cesta spočíva aj v to, že verím v karmu a v to že každý čo odovzdáva von, tak sa mu to okamžite vráti. Pokiaľ je človek vo svojom vnútri dostatočne vyrovnaný, tak dokáže vo svojom živote byť lepším človekom. Prestal som čítať Secret, lebo toto človeka nedokáže motivovať ale dokáže ho to ľudsky oblbnúť a som vďačný že prišiel človek, ktorý ma motivoval to viac nečítať.

13. Riešenie hádok

Treba si uvedomiť, že náš život nemôžeme postaviť na hádkach. Ak je nejaká hádka, tak by malo byť presne vysvetlené, že prečo sa dvaja alebo viacerí ľudia hádajú. Mnoho hádok vzniká bez nejakej príčiny a neraz tie hádky dokážu sa dostať do takej fázy, že okamžite môžu sa dvaja ľudia rozísť a potom že prečo vznikajú rozvrátené rodiny, kde to postupne prestáva fungovať. Prakticky spolu prestávajú komunikovať a už sa nedokáže ani na ničom zasmiať. Ako sú hádky čo sa dajú ľahko vyriešiť tým, že si to ľudia ešte dokážu vyrozprávať, len je na človeku, ako k tomu dokáže reálne pristúpiť. Človek by mal každý deň ukončiť s tým pocitom, že sa daná hádka v jeho živote reálne vyriešila.

14. Zrušenie vzťahov z EÚ, NATO a obnovenie vzťahov s RF

Ďalší predposledný bod sa týka našej politiky a našich medzinárodných vzťahov. Treba si uvedomiť že vstup do NATO našu krajinu neskutočne poškodzuje a v rámci vzťahov Slovensko nepriamo podporuje vojny. EÚ zmenilo v našom fungovaní doslova všetko, doslova naše výrobky čo vyprodukujeme idú do zahraničia a zabúda sa potravinovú sebestačnosť, mnoho vecí v rámci EÚ zdraželo. Zabúda sa na tú podstatnú vec, že Rusko nám pomáhalo pri oslobodzovaní Slovenska. Nepodporujem sankcie ktoré štáty schvaľujú voči Rusku a ktoré EÚ dosť značne poškodia. Každé sankcie voči Rusku dokazujú, že Rusko na čele všetkých krajín najviac dominantné v názoroch, postojoch a samozrejme presadzujú demokratické riešenia v politike.

15. Európa a zmena jej hodnôt

Posledný bod by si mal každý človek zobrať k srdcu. Celá Európa musí zmeniť svoje fungovanie a fungovať pre občanov. Európsky parlament sa stal miestom plných výmien názorov a zároveň aj žabomyších vojen. Európa by mala na každého občana dbať rovnako a mala by zároveň mu vyjsť v ústrety. Európa by mala fungovať na demokratických základoch a bude pomáhať reálne riešiť rôzne otázky ktoré sa nás reálne týkajú. Najme sa to týka Slovákov, ktorí sú v zahraničí a ktorí na Slovensku nemajú také podmienky, aby sa mohli reálne zamestnať. Európa by mala byť rovnoprávna, demokratická, spravodlivá a jej hodnoty by mali fungovať tak, aby pomáhali každému občanu. Celkovo Európa a Brusel by tu mali byť pre občanov a nie pre svoje mocenárske praktiky. Nestačí zmeniť systém, ale treba zmeniť celý svet a to treba robiť od samotných základov. Nečakajme že sa zmení niečo samo od seba, človek ak chce niečo zmeniť, musí priložiť ruku k dielu.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: