Životné postoje a názory

Každý jeden z nás má určitý postoj k danej veci, len záleží na tom, ako to vníma spoločnosť. Mnoho ľudí si povie že na daných veciach nezáleží, ale potom zistí že na tom záleží. Sú dni kedy nemám dôvod riešiť určitý postoj, nedokážem sa neustále zamýšlať a riešiť ľudí ktorý o mne neustále pochybujú a myslia si viac než ja. Neočakávam že niekto zmení voči mne postoj a ani ja nie vždy chcem meniť postoj, voči niekomu, kto si to vôbec nezaslúži. Nie vždy náš postoj súvisí zo všetkým v našom živote a všetko sa dokáže zmeniť v priebehu jednej sekundy. Niekedy neviem čo som komu povedal a akou formou som to povedal, stále mám chuť všetko vrátiť späť.

Mám chuť vytiahnúť svoj svetelný meč a rozsekať všetky bariéry, ktoré mi bránia v ceste. Koľko krát mám neustálu chuť metať hlavou ako taký metalista. Často sa postoje menia a aj sa menia situácie ktoré neraz prežívam a aj ľudia na okolo. Neraz sú slová ktoré ľutujeme a ani si ich prakticky neuvedomujeme. Viem že sa mi stane, že nechtiac urazím niekoho kto si to vôbec nezaslúžil. Moje postoje nie vždy považujem za správne a často musím uvažovať, či vôbec dokážem dačo zmysluplné ešte povedať. Každé ráno vstávam a v hlave si spomeniem na to, čo bolo počas predošlého dňa. Mám dakedy v hlave, obyčajnú hmlu a potrebujem si to neraz rozjasniť. Niekto svoj postoj mení za pochodu a iné to už proste nebude, všetky postoje ľudí sa krútia ako taký had. Ľudia sa vedia rýchlo prispôsobiť kalkulu a všetkému čo tu v tomto systéme funguje.

Niekedy sa za svoj postoj čo mám, voči istým pravidlám prakticky hnevám. Ale mám na to svoje dôvody a nie je v tom žiadna zatrpknutosť. Nie som žiadny radikalista, liberál a ani nijaký demokrat ukrytý za zásadámi nejakej vnútornej moci. Koľko neraz mám názorov na to, ako tu vôbec nefunguje rovnoprávnosť a to, ako si ľudia dokážu rýchlo šliapať po hlave. Mojou chybou je, že neviem ľudom otvorene povedať, že sa na nich niekedy hnevám a nie vždy dokážem ospravedlniť ich správanie. Neviem kričať a ani pútať pozornosť ako niektoré svetové hviezdy, ktorých sláva ako stúpa, tak aj rýchlo padne a začnú zlyhávať u verejnosti, za svoje vlastné chyby si neraz posedia aj v base. Ľudia tvrdia ako vo svojom živote dačo zmenia, ale nedokážu to zmeniť hneď. Všetko má proste svoj čas a neraz aj priestor, len to treba nechať v sebe dáko dozrieť, ako také ovocie zo stromu.

Niektorí si myslia, že vedia čo je to mať vlastné názory a pocity, len pravda je úplne niekde inde. Pri názoroch ľudí človek zvážnie a nevie či je to hlúpy a nepodarený vtip, alebo je to myšlienka na ktorej sa dokážem sám zasmiať.  Smejem sa koľko razí, aj napriek tomu, že nie vždy mám dôvod hrať tieto pochybné hry, kde sa neustále menia názory, presne tak ako sa hodia. Nemám chuť sa znížiť do pozície, kedy môj názor bude protirečiť z názorom čo som povedal predtým. Si vždy hodlám stáť za tým čo cítim, bez ohľadu na to, aký to bude mať dopad na spoločnosť. Vždy si stojím za každou vetou, aj keď veľa krát uznám, že prestrelím a vyznie to ako totálna hlúposť oproti tomu, čo bolo povedané.

Uvedomujem si, že sa moje názory z ľudmi často rozchádzajú a neraz kvôli ním strácam svojich najlepších kamarátov. Neraz ten názor čo je vyslovený sa často otočí proti tomu človeku a často ľudia používajú jeho vlastné slová, čo je trošku na zamyslenie. Treba vždy zvažovať svoje odpovede, lebo ľudia si ich na druhý deň zapamätajú a budú ich mať v hlave. Niekedy mi to tak príde, ako v hre Walking Dead kde každé rozhodnutie a názor bude mať neskôr na celkový život veľký dopad. Len u nás sa proste ten dej nedá nijako ovplyvniť, lebo keď sa niečo stane, tak si to ľudia budú pamätať celý život. Niektoré názory sú úplné bezpredmetné a neriešia hĺbkovú podstatu toho, prečo skutočne žijeme.

Sú názory ktoré dokážu bleskovo ublížiť človeku, aj napriek tomu, že neboli myslené zle. Ale aj ľudia dokážu tie názory čo sú vyslovené zle pochopiť a rýchlo zveličujú nad somarinami. Riešia sa nepodstatné veci a zabúda sa na tie podstatné, nad ktorými by sme mali skutočne rozmýšlať. Veľa krát treba si uvedomiť čo povedať a ako to povedať, lebo na tomto sa už mnoho ľudí popálilo a ja s tým mám vlastnú skúsenosť. Preto viem, že prečo o tom píšem, lebo cítim že vždy môže nastať istá názorová zhoda. Vždy môže všetko zapadať do jedného celku a spojiť sa to ako puzzle.

V poslednej dobe ma hnevali názory istých ľudí a nedokázal im to povedať do očí, lebo viem že by to nemalo zmysel. Niekedy mi dochádzal dych a radšej som bol v istých okamihoch ticho, než niečo by som mal povedať. Lebo viem, že všetko čo by som povedal, tak by ľudia samozrejme prekrútili, tak ako to dokážu prekrúcať stále. Ale už som s tým zmierený a povedal som si, že proste jedným uchom dnu a druhým von. Neraz sa z ľudmi rozchádzam aj kvôli názoru na mainstreamovú hudbu a na to, ako chcú byť  in a byť najlepší. Ale nečakám že sa zhodnem zo všetkými, lebo to tak nikdy nebude. Ja som verný skutočným hodnotám, zatiaľ čo ľudia majú prevrátené hodnoty a žijú v komerčnom svete, kde sú svalnatí chlapi a niektoré ženy zlatokopky na prvom mieste, než to aký je človek vo vnútri a riešia vonkajšiu krásu.

Na záver treba dodať, že každý názor a postoj si treba premyslieť. Všetko v našom živote sa deje kvôli niečomu a vždy treba vysvetliť dané veci. Vždy treba vedieť prijať názor, ktorý nám niekto povie, aj keď to nie je ľahké. Niekedy sa musíme mnohým veciam prispôsobiť aj napriek tomu, že nechceme. Ako dám mnohým veciam šancu, ale nikdy nepodriadim tomuto konzumu, kde sa všetci chcú na niekoho podobať a myslia si že je to in. Ja si neraz rád vypočujem niečo, čo má váhu, myšlienku a nejakú podstatu. Ako rešpektujem názory daných ľudí, ktoré chápem a verím že aj ľudia pochopia tie moje. Preto sa treba držať postojov a názorov čo máme. Dôležité je stále byť sebou a držať sa toho čo sa v skutočnosti povie, lebo toto je tá správna cesta. Lebo keď sa ľudia navzájom rešpektujú a rešpektujú aj svoje vlastné názory, tak potom sa ten život žije ľahšie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: