Ďalšie tajomstvo Titanicu odhalené! Podvodníčka klamala svet desaťročia

Loraine Allisonová sa narodila 5. júna 1909. Spolu s otcom Hudsonom, matkou Bess a bratom Trevorom cestovala legendárnym parníkom. Po desaťročia sa pritom zdalo, že tragédiu prežila. Dnes je všetko inak.

Testy DNA odhalili, že žena, ktorá sa desaťročia vydávala za Loraine Allisonovú, bola obyčajná podvodníčka. Helen Kramerová tvrdila rodine Allisonovej, že ona je Loraine. Klamala. Malá Loraine zahynula len ako 2-ročná pri tragédii Titanicu. Bolo to 16. apríla 1912.

Loraine bolo jediným dieťaťom, ktoré zahynulo v I. triede tejto „nepotopiteľnej“ lode. V III. triede našlo svoju smrť 53 zo 76 detí, ktoré ňou cestovali.

Helen Kramerová zomrela už v roku 1992 a svoju mystifikáciu, že ona je Loraine, mala postavenú najmä na tom, že telíčko nebohého dieťaťa sa nikdy nenašlo. A tak mohla tvrdiť, že práve ona je členkou veľmi bohatej rodiny Allisonovcov.

Svoj príbeh, že je Loraine, začala tvrdiť už v roku 1940. Mala 28 rokov a zhodný vek ako nezvestné dievčatko. Objavila sa v televíznej šou, ktorá hľadala pre jej účastníkov stratených členov rodiny. Tam povedala, že ona je Loraine Allisonová a že ju vychovával muž, ktorý tvrdil, že je jej otec.

Neskôr však údajne odhalila svoju skutočnú identitu. Hoci sa Helen Kramerová naozaj snažila oklamať Allisonovcov, nebola príliš úspešná. Uverili jej len niektorí vzdialení príbuzní.

V roku 2012, 20 rokov od smrti Helen Kramerovej a 100 rokov od potopenia Titanicu, sa objavila pre zmenu žena – Debrina Woodsová – ktorá zas tvrdila, že je vnučkou Loraine Allisonovej (teda Helen Kramerovej) a že má kufor plný dôkazov o tom, že Helen bola skutočne nezvestná Loraine.

Dnes je známe, že išlo o podvod. Potvrdil to test, ktorý realizovala spoločnosť Lorainen Allison Identification Project. Ten porovnával DNA Allisonovcov a Helen Kramerovej.

Záhada: Čo sa stalo malej Loraine a Allisonovcom?

Dodnes ostáva záhadou, čo sa na Titanicu stalo, keď o život prišla celá rodina Allisonovcov, ktorá bola na palube. Plavili sa totiž v I. triede, a teda bola veľmi vysoká pravdepodobnosť, že pri záchrane mali najväčšiu pravdepodobnosť dostať sa do záchranných člnov.

Existujú dva príbehy – podľa prvého ostali na lodi hľadať svojho syna Trevora, pričom nevedeli, že sa dostal na záchranný čln s jeho opatrovateľkou. Druhý zas hovorí, že Loraine s matkou sa dostali do záchranného člnu, ale neskôr sa vrátili na Titanic, lebo jej matka nedokázala opustiť manžela a syna.

Jediné telo, ktoré sa z rodiny Allisonovcov podarilo nájsť, je telo otca malej Loraine.

zdroj: aktuality.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: