Súťaže


Mnoho ľudí niekde súťaží či cez internet, stávkové kancelárie tipuje výsledky alebo napríklad aj v tombole. Samozrejme ceny o ktoré môže človek súťažiť sú rôzne. Niekto môže vyhrávať vstupenky na nejaké miesta, knihy, cdčká, permanentky, dvdčká a kopec iných cien. Neraz vyhrať nejakú súťaž si vyžaduje nielen dobre zapojiť mozog, ale aj samozrejme mať dostatok vedomostí. Je to aj dosť o štastí, lebo človek čaká v napätí koho vylostujú.

Ja sám o sebe súťažím dosť dlho, ale o vecné veci som ešte nikdy predtým nesúťažil. Pamätám si svojho času, keď bola tombola a vtedy bol u nás Jozef Pročko, tak každý mal nejaký papierik z daným číslom a každý bol plný očakávania že koho číslo bude vybraté. Zrazu začali losovať čísla a v jednej chvíli padlo moje číslo. Som išiel k pódiu a vyhral som čaj, pastelky, omaľovanky a na to mám veľmi príjemné spomienky.

Teraz vzniká mnoho zaujímavých súťaží, ale nie všetky sa mi darí vyhrať. Ale to chce naozaj len trpezlivosť a mať dobré vedomosti. U mňa neviem ako to bolo, ale viacmenej to je vedomosťami alebo tým že už proste mám nejaké informácie mám naštudovaní a viem proste tú správnu odpoveď. Dosť je to aj o štastí, lebo človek môže trafiť správnu odpoveď, ale môžu spomedzi tých ľudí jedného, ktorý tiež dal tú správnu odpoveď.

Ale prišiel doslova zaujímavý zlom. Začal som počúvať L-Rádio. Teda som sa stal fanúšikom a veľmi som ocenil že máme na Liptove svoje vlastné a jedinečné rádio. Priam sa mi páčila myšlienka, že je rádio čo nás informuje o aktuálnom dianí. Spočiatku som bol len obyčajný poslucháč ako každý jeden na Slovensku. Začal som ho počúvať v roku 2010. Ale súťažiť som začal až v roku 2011. Teda moja prvá výhra bola 3. apríla 2011.

Začal som spoznávať priestor samotnej budovy, ľudí v nej a potom som spoznal aj štúdio kde sa robia živé vstupy. Proste od toho jedného momentu sa mi začalo dariť viac a viac. Potom týždeň neskôr som vyhral ďalšie cdčko a ja som to už začal považovať za štastie.  Samozrejme okrem cdčok som vyhral aj iné veci ako napríklad aj voľnú vstupenku do cirkusu. Niekoľko krát po sebe som navštívil aj štúdio. Ale väčšinou sa mi darilo vyhrávať najme cdčká. Dodnes v L-Rádiu súťažím a vyhrávam.

Potom neskôr po L-Rádiu som začal počúvať aj Rádio FM. Tam som spoznal tiež jedného človeka, len škoda zatiaľ že ešte nie osobne, ale verím že aj k tomu ešte príde. Nepočúval som to rádio často, ale ako išla Bez Pózy tak som si to vždy vypočul, lebo tam bola vždy perfektná selekcia skladieb a samozrejme nechýbali ani výborní hostia. Moja prvá výhra prišla 30. októbra 2011. To som vtedy vyhral dva cdčká naraz.

Ako som začal počúvať reláciu Bez Pózy, tak sa mi celkovo zmenilo vnímanie a som si povedal že budem viac rôznorodej hudby. Potom sa mi samozrejme aj v tomto rádiu darilo vyhrávať cdká a dodnes sa mi aj v tomto rádiu darí. Ale ako hovorím je to fakt o štastí. Lebo človek fakt dopredu nevie kto bude vyžrebovaný. Človek musí buď položiť správnu otázku, napísať správnu odpoveď a po prípade mať dobré vedomosti.

Výhry pribúdali a samozrejme pribudlo aj prvé cd, ktoré som mal podpísané. S toho som mal príjemný pocit. Ale aj napriek všetkým výhram, mám v sebe určitú pokoru. Ale keď som tento rok vyhral 10 CD, tak som sa začal pomaly chytať za hlavu, že som normálne tomu nemohol uveriť, ani ľudia v rádiu si to nevedili poriadne vysvetliť. Doteraz som bol s toho dosť mimo a vravel som si, že toto sa v histórii Slovenska hádam ešte nikomu nepodarilo. Asi to bolo buď štastie alebo náhoda.

Neskôr som začal počúvať ďalšie rádio. Teda rádio Tlis, kde som tiež vyhral zatiaľ prvé a doteraz posledné cd. Samozrejme aj z nálepkami. Potom som sa dostal do bodu, kedy som sa stal nestranným poslúcháčom.a začal som počúvať viac rádií. Sporadicky počúvam Fun Radio, Europu 2 a Rádio One. Ale stále srdcom a myšlienkami som verný len tomu jednému rádiu vďaka ktorému som spoznal množstvo skvelých ľudí.

Aj potom začali súťaže pribúdať na rôznych hip-hopových stránok. Každý pondelok býva vyhodnotenie na stránke hip-hop.sk a samozrejme pribudne aj ďalšia nová súťaž o nové cd. Teda jedno cd môže vyhrať jeden, dvaja alebo traja ľudia to závisí od toho že koľko cd, dajú interpreti do súťaže. Moje meno sa ocitlo medzi tými ostatnými menami čo vyhrali cdčká a ja som vlastne dva cd naraz, taký mega pack. Potom mi k výhre gratuloval samotný šéfredaktor stránky Gashtan.

Vlastne keď človek súťaží, tak musí mať podstatnú dávku štastia, trpezlivosti a vedomostí. Mne sa tiež nepodarí v kuse len vyhrávať. Dakedy to ide a dakedy nie. Ale človeku keď sa raz nepodarí vyhrať, tak to neznamená že by sa mal okamžite vzdať. Proste treba pokračovať dokým nepríde výhra. Potom tá výhra naozaj príde, čo sa mi naozaj potvrdilo. Človek keď má dostatočný prehľad o tom čo sa deje na Slovensku, tak si zvyšuje väčšiu šancu na výhru. Ale človek aj napriek tomu že vyhrá, by nemal mať prehnane veľké ego a nevyvyšovať sa nad ostatnými. Ja aj keď som veľa krát vyhral, tak napriek všetkému som zostal nohami pevne na Zemi a to je pre mňa povzbudzujúci faktor.  Nie vždy niečo vyhrať je všetko. Predsa na tomto svete sú ešte hodnotnejšie veci.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: