Cesta k iným, teda k lepším myšlienkám


Neraz som sa vo svojom živote cítil ako každý z nás. Stále som riešil vnútorný boj sám zo sebou a neraz som sa cítil sám. Cítil som, že som sklamal tých, ktorých som skutočne potreboval. Mal som chvíle, kedy som sa proste uzavrel do seba a nepovedal som nič. Nebolo mi čo závidieť v daných situáciach. Všetko stálo a zároveň padalo na mojich kolenách. Všetky svoje slabiny som dával najavo a neraz to bolo aj mojou slabou stránkou.

Musel som sa neraz z mnohými vecami vyrovnať. Cítil som na sebe akýsi druh menejcennosti, pocit že ma niekto podceňuje a nedokáže mi to otvorene povedať. Robil som vo svojom živote aj veľa chýb, ktoré mi je doteraz veľmi ľúto. Cesta mojim životom bola strašne zložitá a strašne dlho som sa hľadal. Nebolo to jednoduché nájsť tú svoju vnútornú silu.

Veľa krát počas svojho života, som rôzne situácie prežíval príliš intenzívne a všetko som bral tak pesimisticky. Neraz keď ma niečo trápilo, tak som búchal päsťou o stenu a snažil sa všetko čo som pociťoval dať zo seba. Alebo keď sa mi niečo nepodarilo, tak som si to strašne pripúšťal. Stále sa vo mne opakoval ten istý kolobeh a neustále som mával aj depresie. Nebolo mi všetko jedno a každý výsmech čo som neraz zažil som bral dostatočne vážne a nevedel som všetkému odolávať.

Všetko bolo omnoho ťažšie než sa mohlo na prvý pohľad zdať. Moje myšlienky tiež neboli také aké by mali byť. Neustále som si niečo vyčítal, ľutoval nejaké rozhodnutie, alebo som nebol zo sebou tak spokojný akoby som chcel. Neraz som sa predčasne ak mi niečo nevyšlo, trápil kvôli tomu, ale potom som si povedal dosť. Povedal som si v duchu že musím v sebe zmeniť svoje myslenie a dosť mi k tomu pomohol jeden človek. Od jedného momentu som na tom začal pracovať.

Ako som spomínal, tak mi pomohli slová jedného človeka a aj vďaka nemu a aj ostatným som sa snažil zmeniť určitú časť v živote. Teda nasmerovať svoj život k lepším myšlienkám a samozrejme sa tešiť zo všetkého čo naozaj mám. V jednej chvíli zmizlo všetko čo ma doteraz trápilo a ťažilo. Ale proste nejako som sa naučil veriť, že človek ak chce a verí že sa niečo dobré stane, tak sa to naozaj stane.

V jednej chvíli som sa proste cítil ako iný človek.  Zo všetkého som začal ťažiť a prestal som sa báť daných vecí. Stal sa zo mňa väčší optimista a začal som sa usmievať. Proste sám som na sebe začal sledovať určité zmeny. Zrazu som mal jasno v tom, ako sa skutočne cítim. Bol to príjemný pocit, vidieť že sa z niečoho teším a že do toho idem z obrovským nasadením. Viac sa teším zo života, stres je minimálny a aj psychická pohoda je proste taká aká má naozaj byť. Už som sa naučil nepripúšťať si všetko k srdcu, brať život z úsmevom a žiť pre každý okamih, bez ohľadu na či je dobre alebo zle.

Som aj viac otvorený novým výzvam, proste ma veľa naučili aj rôzne motivačné videá, ktoré som pozeral a pridali mi viac na sebadôvere. Celkovo sa mi aj životom kráča ľahšie. Necítim na sebe žiadnu ťažobu a všetko zvládame omnoho ľahšie a s pokorou. Idem ďalej s uvedomením že aj keď je nejaká prekážka ktorú musím zdolávať tak ju skutočne zdolám, preto že to naozaj chcem.  Chcenie niečo dokázať je podľa mňa dostatočná motivácia.

Prešiel som určitou sebapremenou, teda nielen premenou svojho vnútra ale aj premenou svojich myšlienok. Začal som sa viac sústrediť na to čo je dobré a to zlé sa snažím za každú cenu odstrániť. Vždy sa snažím vo všetkom nájsť len to dobré a nehľadať na každej veci iba chybu.  Vždy keď som vedel, že čo ma skutočne čaká, tak sa na to teším bez ohľadu na riziko. Život a celkovo ľudia ma naučili veľa. Viac než si môžem priať a chcieť. Snažím sa myslieť pozitívnejšie, lebo veriť v niečo a myslieť pozitívne je jediná a skutočná nádej človeka. Som rád že som sa vybral konečne tou správnou cestou. Kde je radosť, priateľstvo, láska a úprinné ľudské vzťahy z ľudmi ktorých si nadovšetko cením. Iba cesta k lepším myšlienkam človeku prinesie úspech.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: